Mar
17
2023
0

NZ vs SL – Wellington’ın rüzgarları Sri Lanka’nın hızlı hareketleriyle karışıyor

Yağmur sabah seansının oyununu silip süpürdükten sonra mekanda kuzeybatıdan esen şiddetli bir esinti. Yeni Zelanda MetService, Wellington’daki ortalama rüzgar hızını öğleden sonra geç saatlerde 60 km/s’ye yaklaştırdı ve bazı rüzgarlar muhtemelen bundan çok daha güçlüydü. Oyuncuların şapkaları, güneş gözlükleri ve hatta kütüklerin üzerindeki kefaletler bile rüzgar tarafından alınmaya devam etti.

Basin Reserve’de Wellington Firebirds için yerli kriket oynayan Conway, bunların bir oyun gününde sahada yaşadığı en şiddetli rüzgarlar olduğunu söyledi.

Conway, “Bugün, Basin’de oynadığım en rüzgarlı koşullardı,” dedi. “Her iki kefalet setinin de düştüğü bir an vardı ve kariyerimde daha önce hiç görmediğim ağır kefaletler çıkardılar. Bowling oyuncuları için gerçek bir meydan okuma olurdu ve kriket oynamak için zor koşullardı.

“Başlangıçta, birkaç adamla yüzlerinde ‘Bu oldukça zor bir iş’ diye düşündüklerini görebiliyordum. Ve ayrıca zaman zaman, özellikle rüzgara karşı bowling oynama biçimleri, uzunluklarını kaçırdılar ve biraz fazla dolu bowling oynadılar ve size gol fırsatları verdi.”

Conway, sahadaki deneyimini 108 toptan 78 top yapmak için kullandı; bu, oyun kötü ışık nedeniyle durduğunda Yeni Zelanda’nın 2’ye 155’inin temelini oluşturdu.

Conway, “Başlangıçta yaptığım şey, rüzgar tarafından sola ve sağa itilmemek için üssümde biraz daha alçakta durmaktı” dedi. “Ayrıca sopamla birlikte, atıcının bowling oynamasını beklerken, sopanın vücudumdan yukarı ve aşağı doğru itildiğini hissedebiliyordum. atıcıları rüzgarı hesaba katarak baskı altındaydı. Bunun yeşil bir yüzey olduğunu anlıyorum, bu yüzden iyi kararlar vermem gerekiyordu – bırakmam gereken topları bırakıp bölgemdeki toplara hücum etmek.”

Yeni Zelanda, vuruşların ilk üç over’ında puansız olmasına ve dokuzdan sonra yalnızca 20 yapmış olmasına rağmen, Conway, özellikle Sri Lanka’nın bowling oyuncuları başıboşken, kalenin sınırlarını vurdu. Dhananjaya de Silva’nın dönüşüne karşı bir hata yaparak sonunda görevden alındığında 70’in üzerinde vuruş yapıyordu.

READ  Kadınlar T20 Asya Kupası yarı finali - PAK vs SL - 'Rahatlayın. Rahatla ve oluruna bırak'

Conway, “Burasını evim olarak adlandırdığım için çok şanslıyım – burada Wellington Firebirds için birkaç dört günlük maç oynadım,” dedi. “Bu oyunlarda oynayarak çok fazla deneyim kazandım. Gördüğünüz gibi, ilk gün burada genellikle pek yeşil olmuyor.

“Vurucu olarak yapabileceğiniz bir şey, bu zihniyeti tersine çevirmek ve baştan sona olumlu bir zihniyet sürdürmektir. Şahsen benim için önemli olan, benim bölgemdeki topların peşinden gitmeye çalışmak, topa fazla vurmamak ve sekmeye güvenmek, çünkü burada birinci ve ikinci günde iyi bir sıçrama var. Uzun süre ayrılmak denediğim ve planıma dahil ettiğim bir şey.”

Yüzey yeşil olmasına rağmen, Sri Lanka’nın hızlı bowling koçu Gamage, parkurun göründüğü kadar dikişli bowlinge elverişli olduğuna inanmıyordu.

“Yeşil bir tepeydi ama Christchurch gibi o yanal hareketi alamadık, yani düz koşullardı. O hareketi alamadılar, bu yüzden ilk birkaç saatte iyi sonuç alamadık. üçüncü seansta çok geliştiler.”

Bununla birlikte, sabahki şiddetli yağmurların ardından dış sahada da rutubet vardı ve ıslak bir top, olabildiğince fazla hareket etmesini engellemiş olabilir.

Andrew Fidel Fernando, ESPNcricinfo’nun Sri Lanka muhabiridir. @afidelf