Haz
22
2021
0

Eng vs SL 2021 – Eoin Morgan, Sri Lanka’ya karşı T20I’ler öncesinde dinlenme ve döndürme politikasını savunuyor

Haberler

Kaptan, İngiltere’nin ‘inanılmaz derecede meşgul’ programında ‘düşene kadar oyuncu oynayamayacağını’ söyledi

Eoin Morgan, İngiltere’nin Sri Lanka’ya karşı T20I serisi öncesinde ECB’nin dinlenme ve rotasyon politikasını savundu ve mevcut uluslararası programı “inanılmaz derecede yoğun” olarak nitelendirdi ve İngiltere’nin “düşene kadar oyuncuları oynayamayacağında” ısrar etti.
İngiltere’nin sınırlı sayıdaki kaptanı Morgan, kış boyunca Güney Afrika ve Hindistan’a karşı son iki T20I serisinin her ikisi için de tam güçlü kadrosunu hazır bulundurdu. Jofra Archer, Ben Stokes ve Reece Topley sakatlanırken (Stokes Pazar günü Durham için oynamasına rağmen seçime hazır sayılmadı), aksi takdirde Morgan’ın tam bir tamamlayıcısı var ve onun tarafına bir kez Joe Root’un Test ekibine göre öncelik verilmiş gibi görünüyor. Bu kışın T20 Dünya Kupası’na doğru ilerlerken, tüm formattaki oyuncular Yeni Zelanda Testleri için dinlendi, ancak bu hafta Sri Lanka’ya karşı mevcut.
Morgan, Hindistan’a karşı son T20I maçından sonra Mart ayında, bu yaz herhangi bir noktada tam güçlü bir tarafa sahip olmasının olası olmadığını düşündüğünü belirtti, ancak Salı günü IPL’nin ertelenmesinin ve “beklenmeyen” dinlenme süresinin “beklenmedik” dinlenme dönemi olduğunu açıkladı. Moeen Ali, Jonny Bairstow, Jos Buttler, Sam Curran ve Chris Woakes gibi oyunculara izin vermiş olması, bu dizi için uygunluklarına yol açmıştı.

Morgan, “12 ay önce veya muhtemelen sekiz ay önce planlarken, kadronun bu şekilde hazır olmasını öngörmüyorduk” dedi. “IPL’nin ertelendiği göz önüne alındığında, adamların oyundan ve biraz dinlenme süresinden uzak zamanları oldu, ki bu beklenmedik bir şeydi. Beyaz top yazımız ilerledikçe, muhtemelen çok uzun süre müsait olmayacağız.

“Beyaz top ve kırmızı top tarafları büyük etkinlikler planlıyor: bizimki T20 Dünya Kupası, adamlar kırmızı top [cricket] Hindistan Testi maçları ve Küller. Onlar için tam güçte kadroların seçildiğini göreceğiz ve programa ve yoğunluğuna göre öncelik onlar alacak.”

READ  Hindistan - İngiltere, 1st T20I, Fantasy Pick, takım önerileri