Mar
06
2021
0

Hindistan – İngiltere – Joe Root, seri yenilgisinin ardından eyalet kriketindeki değişiklikleri destekliyor

Haberler

İngiltere kaptanı daha iyi sahalar istiyor, Eyalet Şampiyonasında bir beraberlik için daha fazla puan istiyor

Joe Root, oyunculara uluslararası oyuna daha iyi hazırlık sağlamak için ilçe kriketinde değişiklik yapılması çağrısını yineledi.

İngiltere’nin Test kaptanı Root, düz fitillerin ve bonus puan sistemindeki bir değişikliğin, Test kriketine daha benzer koşullara yol açabileceğini öne sürdü. Özellikle, daha iyi vuruş yüzeylerinin iplikçileri oyuna daha fazla getireceğini ve vuruculara Testlerde sonuçları belirleme eğiliminde olan türden uzun vuruşları oynama deneyimi sağlayacağını savundu.

Şu anda, İl Şampiyonası, Dukes topundan ve yardımcı yüzeylerden yararlanan denizciler tarafından yönetilme eğilimindedir. Sonuç olarak, düşük skorlu oyunlar sıradan hale geldi ve iplikçiler için fırsatlar sınırlı.

Root daha önce sezonun bir bölümünde Kookaburra topunun kullanılmasını savundu ve İngiltere’nin Hindistan’daki 3-1 Test serisi yenilgisinin hemen ardından konuşan İngiltere’nin daha iyi bir şansa sahip olması durumunda bazı şeylerin değişmesi gerektiğini öne sürdü. gelecekte böyle bir seriyi kazanmak. “İlçe kriketinin geliştirilebilecek alanları olduğunu düşünüyorum – oldukça kolay bir şekilde,” dedi.