Haz
19
2021
0

Son Maç Raporu – ENG Women – IND Women Only Test 2021

Bildiri

Spinner, yarım asırlık Shafali Verma ve Deepti Sharma’yı çıkardı.

Öğle yemeği Hindistan 3 için 171 (Verma 63, Sharma 54) ve 231 (Verma 96, Mandhana 78, Ecclestone 4-88, Knight 2-7) kurşun İngiltere 9 Aralık için 396 (Knight 95, Dunkley 74*, Beaumont 66, Rana 4-131, Sharma 3-65) altı koşuyla

Katherine Brunt’ın Hindistan’ın en büyük tehdidini ortadan kaldırmak için bir çığlık atmasından birkaç saniye sonra, izleyiciler – ancak 200 kişi – onu tekrar görmek için doğrudan arkalarındaki büyük ekrana döndü. Vizyon kritik anda bir grafiğe geçtiğinde, toplu iniltileri sanki sayıca çok daha fazlaymış gibi geldi.
Önceki üç günün her birine katılma zahmetinde bulunan birkaç yüz kişi gibi, onlar da gerçekten etkileyici bir şeye tanık oldular, özellikle Brunt’ın az önce görevden aldığı 17 yaşındaki açılış oyuncusu Shafali Verma’nın nefes kesici yeteneğine tanık oldular. Test başlangıcında ikiz yarım asır puan almıştı.
Sophie Ecclestone, üçüncü gün yağmurla durdurulan, Kate Cross’u tamamlar tamamlamaz atağa girmişti. T20I’lerde dünyanın 1 numaralı melon oyuncusu olan sol kol döndürücü Ecclestone, maksimum 63’e yükselen lider T20I vurucu Verma tarafından altı için kafasının üzerine geri püskürtüldü.

Ama beş top sonra, puanını artırmadan, Verma’nın gözleri Ecclestone tam atışı ile parladı ve uzun zamandan beri soluna koşan Brunt, onu karşılamak için bir dalışta kendini ileri fırlatmak zorunda kalırken, topu yerden kaldırdı. ve mandala yapıştı. Ayağa fırlayan Brunt, yumruklarını sıkmış ve keyifle kükreyerek tribünlere doğru döndü.

Hindistan’ın 14,2 fazlada 20 koşu için yedi kaleyi kaybettikleri ve Deepti Sharma’nın yenilmediği 29’u ile 4’ü geçen tek orta dereceli vuruş olduğu Hindistan’ın muhteşem ilk vuruşu, Verma’nın küçük kapısının önemini ortaya koydu. Ne de olsa, Smriti Mandhana ile 167 koşu ortaklığında ilk vuruşta 96 puan almıştı.

Ancak Verma’nın gitmesiyle, Sharma ve Punam Raut Hindistan’ı 3’e 171’e yönlendirmek için kolları sıvadı, çünkü Sharma öğle yemeğinden önceki son topa altı koşu önde düştü.

READ  Son Maç Raporu - NSW vs Queensland Final 2020/21

Sharma düşene kadar, İngiltere ilerlemeye çalışırken, maç, maçın birçok büyüleyici hikayesini yalanlayacak bir beraberliğe doğru gidiyordu. Ecclestone daha sonra sabah seansında ikinci kez vurdu ve İngiltere’nin yeniden toparlanması koşuluyla, bir sonuç olasılığı yeniden belirdi.

İlk vuruşlarında daha önce tek bir koşu için 44 teslimatla karşı karşıya kalma konusundaki inatçılığını sergileyen başka bir debutant olan Sharma, Nat Sciver’ı derin geriye kareye çekerek 157 top ellisine ulaştı. Ancak direnişi, açıklanamaz bir şekilde tam bir Ecclestone teslimatını aceleyle süpürmeye çalıştığında ve kütüklerine dayandığında sona erdi, 54’e gitti ve Raut’u devre arasında 39’da yenilmez bıraktı.

Raut 17 yaşındayken bir lbw kararını bozdu, tekrarlar Brunt’ı pedinin üzerine oturttuğunu gösteriyor.

Valkerie Baynes, ESPNcricinfo’da genel editördür.