May
04
2021
0

IPL 2021 ertelemesinin ardından BAE, Ekim-Kasım 2021’de T20 Dünya Kupası için gerçekçi bir yarışmacı haline geldi.

Haberler

IPL 2021, BCCI için T20 Dünya Kupası’nın bir ‘karavan modelinde’ yapılıp yapılamayacağını anlaması için bir örnek olaydı.

IPL’nin ertelenmesinin, bu yıl Hindistan’da yapılması planlanan 2021 erkekler T20 Dünya Kupası üzerinde bir etkisi olacak mı?

Son birkaç günde balonun içindeki vaka sayısının artmaya başlamasıyla birlikte, IPL’nin ertelenmesinin sonuçları henüz çözülmediğini söylemek için henüz çok erken. Ancak ESPNcricinfo, ICC Hindistan’daki durumu izlemeye devam ederken, yedek bir mekan olarak yerleştirilen BAE’nin artık küresel turnuvaya ev sahipliği yapmak için daha gerçekçi bir rakip haline geldiğini anlıyor.

Hali hazırda 16 ülkeden oluşan T20 Dünya Kupası, Ekim ayı sonu ile 14 Kasım finali arasında Hindistan’da oynanacak.

BCCI kısa süre önce Hindistan’da küresel turnuvalara ev sahipliği yapan ICC’ye önerilen dokuz mekanı kısa listeye aldı. Biyogüvenlik, etkinlikler ve güvenlik kanatlarından bir ICC uzman ekibinin, mekanları incelemek için 26 Nisan’dan itibaren Hindistan’ı ziyaret etmesi planlandı, ancak BAE’nin Hindistan’a ve Hindistan’dan getirdiği seyahat yasağı nedeniyle bu planı rafa kaldırmak zorunda kaldı.