Mar
17
2023
0

Florida’da Ezilmiş | ÖZET: MTL @ FLA

Kanadalılar Dizilişi


İleri hatlar

Harvey-Pinard – Nick Suzuki – Jesse Ylonen

Denis Gurianov – Jonathan Drouin – Josh Anderson

Rem Pitlick – Chris Tierney – Mike Hoffman

Michael Pezzetta – Alex Belzile – Anthony Richard


Savunma eşleşmeleri

Mike Matheson – Johnathan Kovacevic

Kaiden Guhle – David Savard

Joel Edmundson-Justin Barron


Kaleciler

Sam Montembeault – Jake Allen


çizikler

Chris Wideman


yaralanmalar

Carey Price (diz), Paul Byron (kalça), Sean Monahan (alt vücut), Brendan Gallagher (alt vücut), Jake Evans (alt vücut), Juraj Slafkovsky (alt vücut), Cole Caufield (omuz), Arber Xhekaj (üst vücut), Kirby Dach (alt vücut), Joel Armia (hastalık), Christian Dvorak (alt vücut), Jordan Harris (alt vücut)

Oyun Raporu

İşte bir fikir. Kanadalılar bundan iki hafta sonra Florida Panthers’ı Bell Center’da ağırladığında, belki de Sam Montembeault’u başlatmak iyi bir fikir değil.

Panthers’a sadece altı dakikada üç gol atan Montembeault, Jake Allen’ın lehine çekildi. Allen, Kanadalı kaleci çiftinin ilk periyotta yedi gol atmasıyla Sam’den daha iyi değildi.

Montembeault için bu sallantılı başlangıç, Panthers’ın 13 gol attığı Florida’ya önceki iki mağlubiyetin ardından geldi. Monte, bu sezon Panthers’a (eski takımı) karşı oynadığı üç maçta .847’lik bir kurtarış yüzdesine sahip.

Ancak bu geceki performanstan utanması gerekenler sadece Kanadalı kaleciler değildi.. Takım kendi tarafında özensiz ve yumuşaktı .. ve disk konusunda pek akıllı değildi. Mike Matheson özellikle zorlu bir maç çıkardı.

READ  Piyangoyu Kazanmak | HABS BAŞLIKLARI

Oyunu izlemek neredeyse komikti, bir ağ yöneticisinin kurtarış yapmasını veya bir defans oyuncusunun ciro YAPMAMASINI beklemek. Ancak bu, kolayca unutulması gereken bir kereye mahsus değildi.

Kanadalılar bu hafta üç maçta 21 gol yedi. Yaralanmaların veya çağrıların sayısı ne olursa olsun bu kabul edilemez.

NHL gelişigüzel ele alınacak bir bira ligi değildir ve CH giyen ve yedek kulübesinin arkasında duran oyuncuların son 13 maçta gösterdikleri çabadan daha fazla gurur duymaları gerekir.

Bu maç, Kent Hughes ve Jeff Gorton’a bu takımda bir numaralı kaleci olmadığının kesin bir hatırlatıcısıydı. Ayrıca organizasyonda bir numaralı kaleci olma potansiyeline sahip kimse yok. Genel müdür bu sözleri bir yıl önce söyledi ve bugün de geçerliliğini koruyor.

Bir sonraki

Canadiens, Cumartesi gecesi Tampa’da Lightning oynamak için Florida’da kalacak.

Artı

▲ hiçbiri

Eksi

▼ Sam Montembeault, Jake Allen, Mike Matheson, Jonathan Kovacevic, Jonathan Drouin, Nick Suzuki, Alex Belzile, Rafael Harvey-Pinard, David Savard, Denis Gurianov, Michael Pezzetta, Mike Hoffman

Oyun Önizlemesi

Oyun önizlemesine buradan göz atın: Habs in Sunrise | ÖNİZLEME: MTL @ FLA