May
09
2021
0

Tanıdık Yüzler | Habs Haftanın Üç Yıldızı

Nick Suzuki (Getty Images aracılığıyla Kevin Sousa / NHLI’nin fotoğrafı)

ROCKET SPORTS MEDIA – Merhabalar millet! Haftanın üç yıldızı sütununun başka bir baskısıyla geri dönelim!

Oyuncular bu sütunda her yıldız olarak göründüklerinde puan kazanacaklar ve yıl sonunda sezonun üç yıldızımı vereceğim.

Geçen hafta Kanadalıların bir miktar tutarlılık bulduklarını söyledim, ancak üç maçlık galibiyet serisini üç maçlık bir mağlubiyet serisi ile takip ettiler, bu yüzden zor bir takım olmaya geri döndüler. puck düşer. Yine de, işte haftanın üç yıldızı.

☆ ÜÇÜNCÜ YILDIZ: Tyler Toffoli

Tyler Toffoli altı maçlık bir galibiyet serisinde ve Canadiens üst üste üç maç düşürse bile parlak bir nokta olmaya devam etti. Sadece bu sütun için puanlara odaklanmamaya çalışıyorum, ancak bir takım maç kazanmadığında, puan üretmeyen adamlara odaklanmak daha zordur.

Tyler Toffoli hakkında söylenecek başka ne var? Montreal’e, bir sözleşmenin mutlak bir şekilde çalınması gibi görünen bir şeyi imzalayan bir serbest ajan olarak geldi ve puanları hesapladı. Sezonda 28 golle NHL’de beşinci olarak berabere kaldı ve 51 maçta 44 sayıya ulaşarak Canadiens’i sayı olarak liderliğe taşıdı.

Kanadalılar, Toffoli’den muazzam ve güvenilir bir üretim elde ettiler, her durumda kullanılıyor ve çoğu zaman Kanadalılara istikrar sağlıyor. Elbette, bazen bir hata yapacaktır, ancak genel olarak Toffoli, tüm buzda Kanadalılar için güvenilir bir katkı olmuştur.

Habs ve Toffoli için iki maç kaldı, kariyerinde bir kez 2015-16’da Krallar için yaptığı 30 gollü platoya ulaşıp ulaşamayacağını görmek ilginç olacak, ancak bu tam 82 maçtı. mevsim. Toffoli bunu 53 maçta yapacak olsaydı, bu dikkat çekici olurdu.

☆ İKİNCİ YILDIZ: Jeff Petry

Jeff Petry’nin üç yıldızımdan biri olarak görünmesinin üzerinden biraz zaman geçti. Bir süre orada, Canadiens bölgesindeki ve özellikle de savunmacının oynadığı oyun, dikkate alınmasını gerektirecek kadar iyi değildi ve Petry’nin oyunu da bunun oldukça büyük bir parçasıydı.

READ  Oilers @ Canadiens: Fiyat, Habs Kazanma Kapatma Kazan | ÖZET

Sezona gerçekten harika bir başlangıç ​​yaptıktan sonra Jeff Petry’nin oyunu bir uçurumdan düştü. Saldırgan çıktı biraz kurudu, Joel Edmundson, onunla güzel bir kimya geliştirdiği ve sonuç olarak bu sezonun başlarında Norris kupa konuşmalarına dahil olan savunmacıya hiç benzemiyordu.

Ama formunu yeniden buldu ve uygun bir zamanda geldi. Son sekiz maçında on puanı var ve Shea Weber’in yokluğunda büyük dakikalar kaydediyor. Hafta başında Kanadalıların Leafs karşısında kazandığı uzatmalarda üç golün hepsine yardımcı oldu ve kurdu Cole Caufield hem fazla mesai kazananları için.

Kanadalılar, playofflara doğru ilerlerken biraz tutarlılık bulmak için Petry’ye ihtiyaç duyacaklar, Petry’nin sezonun ortasını tekrar etmesini göze alamazlar. Weber geri döndüğünde, Petry’ye geç kaldığı kadar zorlu dakikalar vermeyecek, bu yüzden Kanadalılar kalmak için hücum çıkışına ve göreceli kararlılığa ihtiyaç duyacaklar.

☆ İLK YILDIZ: Nick Suzuki

Neden Nick Suzuki için bir ilk yıldızla geri dönmüyorsunuz? Genelde her hafta farklı bir ilk yıldızla gitmeyi severim, ancak bu haftaki Canadiens performansı, özellikle de son üç maç, yeterince iyi değildi ve kimse ondan onu almak için adım atmadı, bu yüzden bir kez daha Suzuki.

Açıkçası, geçen hafta söylediklerimin çoğu hala burada geçerli, ancak güncellemek için son dokuz maçında 12 puanı var. Petry gibi, Canadiens’in hafta başlarında Leafs’i kazandığı üç golün hepsine yardım etti ve Cumartesi gecesi aynı Leafs’a kaybettiği Canadiens gollerinden birini aldı.

O cumartesi gecesi mağlubiyetinin buzda Suzuki’yi fark etmesi kolaydı, iyi bir sebepten ötürü, o oyunda gerçekten güzel bir atlayışa sahip görünüyordu, savunmacıları yenmek için hız değişikliğini kullanıyordu, Leafs için gerçekten huysuz ve zapt edilmesi zor görünüyordu.

Suzuki için takip ettiğim bir diğer şey de başlama çemberindeki çalışmaları. Kanadalılar’da Senatörlere 5-1 mağlup, Suzuki’nin kazandığı bir başlama vuruşuyla mümkün kılınan Joel Edmundson golü dışında pek bir şey doğru gitmedi. Bu, Suzuki için başka türlü zor bir karşılaşma gecesinde geldi, ancak o maçtan bu yana performansı daha iyi oldu.

READ  Başlangıç ​​için Primeau | ÖNİZLEME: MTL @ NYR

Canadiens sezonu sona yaklaşırken, Suzuki’nin Habs için bu seviyedeki oyunu devam ettirip ettiremeyeceğini görmek ilginç olacak. Genç orta saha oyuncusundan kesinlikle bu tür bir oyuna daha çok ihtiyaçları olacak.

Canadiens Connection Podcast

Her Cumartesi, Montreal Canadiens ile ilgili son konuları tartışmak için Rick Stephens ile Canadiens Connection podcast’ine ev sahipliği yapıyorum. Dinlemek için aşağıdaki oynatıcıyı kullanın. Paylaştığınızdan ve abone olduğunuzdan emin olun!

Yazan Joseph Whalen, Sunucu, Canadiens Connection podcast
All Habs Hockey Magazine
Telif Hakkı © 2021 Rocket Sports