May
09
2021
0

Jalen Rose, Anneler Günü’nde anneannenin anısına gözyaşlarına boğuldu

Jalen Rose, Pazar günü annesi Jeanne ve büyükannesi Mary Belle Hicks’e duygusal bir övgü olarak gözyaşlarına boğuldu – hayatında hiçbiri olmadan ilk Anneler Günü.

Rose, ona Jalen adını verdiği bir “NBA Countdown” bölümünün ardından annesine saygılarını sundu – Michigan’daki başarısının ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde ve popüler kültürde popülerlikte meteorik bir artış yarattı. Ev sahibi Maria Taylor, annesinin hayatı üzerindeki etkisini tartışırken Rose’u rahatlatırken dokunaklı bir andı.

Rose’un annesi 79 yaşında Şubat ayında akciğer kanserinden öldü.

İlk adı babası ve amcasının adlarının bir kombinasyonu olan Rose – sırasıyla James ve Leonard – adını “süper güç” olarak adlandırdı.

Rose, “Jalen’in adının her zaman bir süper güç olduğunu söylerim,” dedi. ESPN makalesi 28 Nisan’da annesinin 80. doğum gününe denk geldi. “Çünkü kolej basketbolu ve futbolu, profesyonel basketbol ve futbolu izlerken bu seviyede Jalens görüyorsanız, toplumun küçük bir yüzdesi aslında adını taşıyor.”

ESPN makalesine göre, Jeanne Rose oğlunun adının yarattığı etkiyi anlamış görünüyordu; Ölümünden sonra eşyalarını karıştırdığında, sporcuların Jalen’in adını veya bazı varyasyonlarını taşıyan el yazması bir isim listesi kaydetti. Kariyerlerini takip etmiş gibiydi.

Rose, “Bunun ondan daha büyük olduğunu ve açıkça benden çok daha büyük olduğunu fark ettiği bir şey olduğunu biliyordum” dedi. “Artık onun mirasını ve benim mirasını gerçekten tanımlayacak bir şey olacak. Oynadığım herhangi bir oyunun skoruyla sıfır ilgisi olan bir şey.”

Jeanne Rose’dan oğluna sevgi dolu, kalıcı bir hediye – şüphesiz her Anneler Günü’nü hatırlayacak.