May
06
2021
0

NASCAR’ın Yeni Nesil arabaları, benzersiz kimliği gelişmiş performansla birleştiriyor

CHARLOTTE, NC – Perde yükseldi, duman yükseldi ve üç NASCAR Cup Series Next Gen arabası, açılışta sergileme zeminine dramatik, kükreyen bir giriş yaptı.

İlk izlenim açıktı. Kupa şampiyonunun hüküm sürdüğü Chase Elliott, Chevrolet Camaro, Joey Logano Ford Mustang ve Denny Hamlin, Toyota Camry’yi Çarşamba öğleden sonra yaklaşık 30 yarda sürerken, merakla beklenen Yeni Nesil otomobilin açılışında, en çarpıcı yön, yeni yarış arabalarının ne kadar olduğu oldu. üretimdeki benzerlerine benziyordu – ve yeni araçları birbirinden ayırt etmenin ne kadar kolay olduğunu.

DAHA: Dale Jr., 11 Eylül’ün 20. yıl dönümünde yarışacak

NASCAR başkanı Steve Phelps, Yeni Nesil arabaları tanıttığı sırada “Bu, sporumuz için önemli bir an,” dedi. “Bu araba daha alakalı ve NASCAR tarihindeki herhangi bir arabadan daha fazla yenilik içeriyor. Arabanın stili açık. Demek istediğim, inanılmaz görünüyorlar. Sonunda burada olmak çok inanılmaz.

“Hayranlara verdiğimiz söze geri dönmek istiyorduk, bu ‘stoğu’ tekrar ‘stok arabasına’ koymak. Bu bizim ve hayranlarımız için son derece önemli bir şeydi. Ancak hayranlarımız için yarış pistinde yarışmak da bir o kadar önemliydi. Yarışların geçen yıl olduğundan ve bu yıl ilk 11 yarıştan daha güçlü olabileceğine inanmak zor. ancak bu arabanın onu daha da iyi hale getirecek özellikleri var.

“Basitçe söylemek gerekirse, bu araba sporumuzu daha sağlıklı ve daha güçlü hale getirecek. Sektörümüz ve hayranlarımız için heyecan verici bir gün ve bizi bugüne getiren tüm çalışmalarla gurur duyuyorum.”

Simülasyonlardan ve az sayıdaki Yeni Nesil araçların sınırlı testlerinden elde edilen verilere dayanarak, NASCAR, yeni yarış arabasının sürmesi daha zor ve yarış için daha heyecan verici olmasını bekliyor. Elliott’un dediği gibi, dünyadaki en iyi araba sürücüleri için temiz bir sayfa.

READ  Avustralya Açık'ta dördüncü turda Jelena Ostapenko, Coco Gauff'ı devirdi.

“Olduğu kadar iyi görünen ve otomobile ve Camaro’ya çok benzeyen bir ürüne sahip olmak için ortaya çıkardığımız ürün ve NASCAR ekiplerindeki Chevrolet’deki tüm önemli ortaklarımızla çok fazla işbirliği yapmamız beni heyecanlandırıyor. sen de Chevrolet bayiinden satın alabilirsin, “dedi Elliott. “Bunun için heyecanlandım.

“Bencilce, bir sürücü olarak, meydan okuma konusunda heyecanlıyım. Sanırım zor olacak. Henüz bir yarış arabası sürücüsü olarak görmediğim bu arabada bazı şeyler olacak. Siz yola çıkıp işe başlayana kadar bununla birlikte zor olacak. Bununla birlikte gelen her şeyi dört gözle bekliyorum, iyi olmak için ne yapmanız gerektiğini görmek için kendinizi bir sürücü olarak yeniden keşfetmeye çalışıyorum. “

Açıklamaya katılan hayranlar, daha alçak bir tavan çizgisi sergileyen bir yarış arabası ile karşılandı; daha uzun, daha şık bir başlık alanı; daha küçük, daha hızlı bir arka bagaj kapağı alanı; ve şu anda kullanımda olan beş tırnak saplaması yerine tek bir merkezi çıkıntıya sahip daha etkili korumalı tekerlekler.

Görünürde gizlenen, Yeni Nesil otomobili modern üretim araçlarına yaklaştıran ek özelliklerdir.

Ford Performance Motorsports global direktörü Mark Rushbrook, “Otomobilin kendisi, her şeyden önce bir mühendis, yarışçı olarak, altında bugün göremediğiniz her şeyi seviyorum,” dedi. “Yeni mimari onu ileriye taşıyarak daha modern hale getiriyor – bağımsız arka süspansiyon, (kremayer ve pinyonlu) direksiyon sistemi, güç aktarma organı, dünyamızın gelecekteki güç aktarma organları için değiştikçe güç aktarma sistemi geliştirme fırsatı – hepsi inşa edildi bununla ilgili. Bunun için gerçekten heyecanlıyız.

“En büyük şey, bugün görebildiğiniz ve hayranların pistte ne göreceği. Bir yarış hayranı olarak, bunlardan 40 tanesini yolda görmek için sabırsızlanıyorum. Vücut, bizim yapabildiğimiz şey bunun için yeni oranlar geliyor. Bu bana ‘Mustang’ diye bağırıyor, sadece arabanın orantıları. Alçak tavan, uzun kaput, kısa güverte – bunlar Mustang orantıları. Bu hemen dışarı fırlıyor. ”

READ  Barcelona umutlu Messi son Clasico'yu oynamadı

Yeni Nesil otomobilin ilk çıkışı başlangıçta 2021 için planlanmıştı, ancak koronavirüs salgını nedeniyle bir yıl ertelendi. Otomobil, Şubat 2022’de Daytona’da Speedweeks’e kadar rekabetçi bir şekilde yarışmayacak olsa da, NASCAR’ın premier serisine yeni sahiplik çekme üzerinde zaten bir etkisi oldu.

Phelps, “Michael Jordan, Denny Hamlin ve 23XI Racing gibilerinden duyduğunuzu düşünüyorum,” dedi Phelps. “Bunu Justin Marks ve Pitbull’dan Trackhouse Racing’den ve Matt Tifft ve BJ McLeod ile Live Fast Racing’den duyduk. Bu spora sahip olma isteği var. Bence bu araba ve bu arabanın önemi, ne o, ne olacağının kalbinde yer alır. ”

Hamlin, Phelps’in iddiasını doğruladı ve Yeni Nesil otomobilin eşzamanlı geliştirme olasılığının kuruluşlar arasında eşitliği teşvik ettiğini belirtti.

Bubba Wallace için bu yıl Jordan’la arazi arabaları için ortaklık yapan Hamlin, “Açıkçası spora girmek için çekici bir zaman” dedi. “Bu, kararlarımızda büyük bir faktördü ve ileriye dönük kararlarımızın bir parçası olacak.

“Bu arabaya girecek teknoloji ve kaynaklarda sıfırlama yaptık. Spora girerek 20-30 yıllık bir dezavantajda değiliz. Hepimiz aynı zamanda onu geliştireceğiz. onun erken varlığı. ”

Bununla birlikte, Yeni Nesil otomobil henüz bir oldu bitti değil. Pistte çok sayıda araba ile yapılacak testler var ve birden fazla arabanın birlikte yarışmasının aerodinamik yönlerini analiz etmeye yönelik bir bakış açısı var. Beygir gücü ve rüzgarlık boyutu gibi hayati yarış unsurları hakkında hala alınması gereken kararlar var.

NASCAR başkan yardımcısı ve yarış geliştirme müdürü Steve O’Donnell, “Ağustos ayında yaklaşan testlerimiz var (bu) pistte birden fazla otomobille Daytona’ya ilk kez bakacağız,” dedi. “Ve sonra sezonun sonuna doğru hızla ilerlerken – Ekim, inanıyorum – hem (Charlotte) Roval hem de yarış takımlarının her birinden pistte birden fazla arabanın olduğu oval bir araç olacak.

READ  2021'de ABD Açık'ı kim kazanacak? Oranlar, bahis favorileri, uzman seçimleri ve bilinmesi gereken daha fazlası

“Ve ardından Phoenix sonrası (Kasım ayında), bunu yarış ekiplerinde de arayacağız, pistte bir dizi arabayla. O Ocak ayı civarında Daytona için henüz somut bir şey yok. çerçeve, ancak bunlar, bu yılın sonuna doğru orada birden fazla arabanın yer alacağı şeyler olacak. “

Reid Spencer, NASCAR Wire Service için yazıyor.