Mar
18
2023
0

Swiatek Kaburga Sorunu Yaşıyor ve Miami’den Önce Testlerden Geçecek

Chris Oddo tarafından | @TheFanChild | Cuma Mart 17, 2023

Ne zaman İga Swiatek BNP Paribas Açık’ta çeyrek finalde Sorana Cirstea’yı mağlup ettikten sonra Perşembe günü maç sonrası basın toplantısını planlanan saatten birkaç saat sonra erteledi, birçok kişi sorunun ne olabileceğini merak etti.

Şimdi biliyoruz.

Dünyanın 1 numarası bir kaburga yaralanması geçirme eğilimindeydi ve Cuma günkü gişe rekorları kıran yarı final için sahaya çıktığında Elena Rybakinatam olarak yüzde 100 değildi.

Cuma günkü Kazak’a 6-2 6-2’lik mağlubiyetin ardından basına açıldı: “Ben de fiziksel olarak yüzde 100 hissetmiyorum. Kaburgamda hafif bir rahatsızlık var ve sağlık ekibine danışacağız. Elbette Miami’den önce bu günleri kullanacağım, bu yüzden aslında bir günüm daha var.

Swiatek, gazetecilere sakatlığının ayrıntılarını vermesi istendiğinde Miami’de oynamayı umduğunu ancak durumun ciddiyetinden hâlâ tam olarak emin olmadığını söyledi.

“Kaburga açısından bakacağız çünkü hala bazı testler yapmam ve neler olup bittiğini görmem gerekiyor. Henüz bilmiyorum,” dedi.

Sakatlığının oyununu etkileyip etkilemediği veya aklını daha çok meşgul edip etmediği sorulduğunda, “Söylemesi zor. Dürüst olmak gerekirse, çok fazla sakatlıkla oynamadım. Benim için yeni bir durum tabi. En son bir sakatlıkla oynadığımda, hatırlayabildiğim tek turnuva Roland Garros 2019’du – Yani oldukça gençtim.

“Elbette, biliyorsun, şimdi tamamen farklı bir seviye. Bu yüzden yüzde 100 formda olmanız gereken maçlara devam etmek istiyorum.”

READ  2024'e kadar Alcaraz İlk 10