Kas
08
2022
0

Dinamik İkili | Hab’lar Not Defteri

Cole Caufield, Nick Suzuki, Montreal Canadiens (Fotoğraf: Vitor Munhoz/NHLI, Getty Images aracılığıyla)

ROKET SPOR MEDYA | LAVAL, QC. – Montreal Canadiens, son dört maçlık yolculuklarının ardından Cumartesi günü evlerine geri döndü ve Vegas Altın Şövalyelerine ev sahipliği yaptı. Altın Şövalyeler 3:50’de attığı üç golle 6-4’lük galibiyete ulaşmalarına izin vermeden önce, ilk 44 dakikada skor eşitlendi.

“Başlangıcımızı gerçekten beğendim. Konuştuğumuz her şey oluyordu ve biz de uyguluyorduk. İkinci periyotta bizden oldukça erken ayrıldı. İlkinde ne kadar iyi oynuyorsak, ikincisinde o kadar iyi değildik”, koç Martin St.Louis söz konusu.

“Açıkçası üçüncü periyoda iyi bir başlangıç ​​yaptık ve onlara öne geçen penaltıyı alamadık ve oyun bir şekilde elimizden kaymaya başladı. Kavga ettiğimizi hissettim ve sonunda kaleciyi çekip neler olabileceğini görme şansımız oldu, ancak yetersiz kaldık.”

Nick Suzuki Vegas’ın onlara suç yaratmaları için fazla yer vermediğini hissetti. “Onlar iyi, büyük, güçlü bir ön kontrol ekibi, sonlarından koparak çok organize. Sanırım onların üzerinde durmakta sorun yaşadık ve ön kontrolümüz onların kaçışlarını durdurmak için yeterli değildi. Sanırım kendimize çok büyük bir çukur kazdık.”

Dinamik İkili

Nick Suzuki ve Cole Caufield sezon başından beri Montreal’in en iyi yapımcıları oldular. Her biri Vegas’a karşı toplamlarına iki puan ekledi. Suzuki’nin iki golü, gol serisini dört maça çıkardı.

İkili bu yıl takımın 34 golünün 16’sını (%47) kaydetti. 16 golün 12’si güçlü goller oldu. Suzuki ve Caufield’in Ekim ayı Molson Kupası alıcıları olarak açıklanması kimseyi şaşırtmadı.

Suzuki hücumda üretmeyi üst hattın sorumluluğu olarak görüyor. St. Louis, kalan satırlardaki tutarlılığın olmamasının ikincil puanlama eksikliğine katkıda bulunduğunu söyledi. Antrenör, çizgi arkadaşları arasında kimyanın inşa edilmesine izin vermek için diğer hatlarda daha az hareket olacağını ekledi.

READ  Hedefte Soru İşaretleri | Hab'lar Not Defteri

Dach Artan Rolü

seçmelerden sonra Josh Anderson, Sean Monahan ve Mike Hoffman, Kirby Dach şimdi Suzuki ve Caufield’ın sağında oynama şansı elde ediyor. Dach fırsattan tam olarak yararlanıyor. St. Louis’de yeniden bir araya geldiklerinden beri, üçlü takımın 14 golünden dokuzunu topladı.

“Nick ve ben gol atmayı seviyoruz, açıkçası Nick’in benden birkaç tane daha fazlası var. Bence birlikte iyi anlaşıyoruz ve bu kimyayı devam ettirip savunma tarafında birkaç şeyi toparlamamız gerekiyor ve umarım hattımız bir arada kalıp üretmeye devam edebilir” dedi.

“Önde dinamik ve beden olarak çok hızlı. Alan yaratıyor ve olması güzel,” diye tanımladı Caufield, Dach.

“[Dach] iyi bir oyun kurucu. Oyunu ilerletebiliyor ve pakı gitmesi gereken alana gönderebiliyor,” diye ekledi koç Dach hakkında. “Kirby en iyi oyunun nerede olduğunu görebiliyor.”

Forvet Blackhawks’tan alındığında, genel müdür Kent Hughes Dach’ın ikinci merkez rolünü üstleneceğini umuyordu. Plan bu noktaya kadar beklendiği gibi çalışmadı. Chicago, üç sezon boyunca ortalama yüzde 40’ın altında bir ortalama ile başlama çemberinde mücadele ederken onu kanatlara taşıdı. Montreal’de bu kategoride ortalama yüzde 37,5 ile bir gelişme olmadı.

Dach kalıcı olarak kanatta hareket ederse, Hughes ikinci bir çizgi merkezi için çizim tahtasına dönecektir.

Anderson Uzaklaştırıldı

Ulusal Hokey Ligi Oyuncu Güvenliği Departmanı Pazar günü yaptığı açıklamada, Josh Anderson’ın Alex Pietrangelo’ya bindiği için iki maç askıya alındığını duyurdu. Olay, Cumartesi günkü maçın saat 10:08’de meydana geldi. Anderson, isabet için bir biniş binbaşı ve bir oyun suistimali aldı.

“Hızlı oluyor. Ağır çekimde bakmak ve analiz etmek için duraklatmaya basmak kolaydır. Oyun gerçekten çok hızlı ve bunun gibi olaylar oluyor. Ne olacağını göreceğiz,” dedi St. Louis, maçın ardından yorum yapması istendiğinde.

READ  Kanada'ya Gelen Tek Etkinlikli Spor Bahisleri

Roket Kazanamaz

Laval Rocket, altı maçlık evlerini hafta sonu iki mağlubiyetle tamamladı. Cuma günü ileri Xavier Simoneau regülasyonda kalan 34 saniye ile skoru bağladı. Eski Kanadalı Logan Shaw, Toronto Marlies’e 5-4 zafer bir güç oyunu hedefi ile uzatmada.

“Bence biraz daha iyisini hak ettik. Arkadaşlarımızın çok çalıştığını düşünüyorum. Geri dönerek çok duygu ve karakter gösterdik. Böyle kaybetmek çok zor. Oyuncular için üzülüyorum çünkü çaba harcıyorlar ve herkes rekabet ediyor ve kimse kaybetmeyi sevmiyor” dedi. Jean-Francois Houle söz konusu.

Lehigh Valley Phantoms’ın Place Bell’e girdiği Cumartesi günü de fazla mesai gerekiyordu. Arka arkaya ikinci bir oyun için, Laval uzatmada bir penaltı aldı ve Phantoms devam ederken rakipler büyük harf kullandı. 3-2 zafer.

“Çıkma şeklimizi beğenmedim. Yavaş ve yumuşaktık. İkinci ve üçüncü devre biraz daha iyiydi ama bu şekilde bir oyuna başlayıp kazanmayı bekleyemeyiz. Houle, “İlk periyotta maçı kaybettik.

Laval, taraftarlarının önünde oynadığı altı maçta bir galibiyet kaydetti. Montreal Canadiens geliştirme ekibi Salı günü Place Bell’de antrenman yapacak. Takım üç şehirde üç gün içinde üç maçlık bir diziye başlamak için Perşembe günü Utica’ya gitmeden önce Çarşamba günü bir antrenman daha olacak.

Aslanlar Bölünmüş Serisi

Trois-Rivieres Lions, hafta sonu Colisee Videotron’da Adirondack Thunder’a karşı iki maçlık bir seri oynadı. Koç Eric Belanger COVID için pozitif test ettikten sonra takımdan uzak kaldıktan sonra Cuma günü yedek kulübesindeydi. Forvet Riley Mckay ve Brett Stapley hafta boyunca testleri pozitif çıktı ve Thunder’a karşı iki maçı da kaçırdı.

Cuma günkü oyun birkaç lider değişikliği içeriyordu. Trois-Rivieres, Adirondack’in iki power play golü sayesinde oyunu bağladığı üçüncü periyodun başlarında 3-1 öndeydi. savunma oyuncusu Alex Breton Dört maçlık mağlubiyet serisini sona erdirmek için Lions için oyunu uzatmada 1:47 kazandı.

READ  Daha Fazla Alım Satım | Hab'lar Not Defteri

“Bu oyun asla uzatmaya gitmemeliydi. Onlara bir puan vermemeliydik. Disiplinsizdik. En azından galibiyette oldu ama maç kazanacağımızı düşünerek böyle oynayamayız. Disiplinsizlik bu galibiyeti lekeledi,” dedi Belanger.

Cumartesi günü Adirondack, Trois-Rivieres tahtaya çıkmadan önce 3-0 öndeydi. Thunder, üçüncü periyoda üç gol ekleyerek 6-1’lik galibiyete ulaştı.

“İlk beş golü onlara biz verdik. Bunlar yaptığımız anıtsal hatalardı. Pakı tekrar fileye sokmak için uğraştık ama gerçekten de rakibe beş gol verdik” dedi.

Trois-Rivieres, Cuma ve Cumartesi günleri Jacksonville Icemen ve Pazar günü Orlando Solar Bears ile karşılaşmak için bu hafta Florida’ya gidecek.

(Alıntılar Le Nouvelliste’nin izniyle)

Canadiens Connection podcast’ini dinleyin

TSN’den John Lu, son 15 yıldır Montreal Canadiens’i takip etme konusundaki düşüncelerini paylaşıyor ve Pierre-Luc Dubois’in geleceği hakkında görüşlerini sunuyor.

İşte dizinin yeni bölümü Kanadalı Bağlantı dijital ses dosyası!

Aşağıdaki oynatıcıdan dinleyin, paylaşın ve abone olun!

Kıdemli Yazar Chris G.
Tüm Habs Hokey Dergisi
Copyright © 2022 Roket Sporları

===

Yorumlarınızı aşağıya bırakın. Hepinizle etkileşim kurmak için sabırsızlanıyorum. Bana Twitter’dan Ulaşabilirsiniz @ChrisHabs360 veya e-posta ile moc.l1667818861img@1667818861063sb1667818861ah.si1667818861rhc1667818861