Kas
22
2022
0

Savunma Kararları | Not Defteri

Johnathan Kovacevic, Montreal Canadiens (Fotoğraf: Minas Panagiotakis / Getty Images)

ROKET SPOR MEDYA | LAVAL, KK. — Cumartesi günü Philadelphia Flyers, Bell Center’ı ziyaret etti ve üç dakika içinde 2-0 öne geçti. Kanadalılar, ilk aradan önce iki golle karşılık verdi. Sonunda kaptanın olduğu yerde bir çatışmaya ihtiyaç vardı. Nick Suzuki 5-4 galibiyeti perçinledi.

“En iyi maçlarımızdan biri değildi. Genel olarak, Columbus’ta daha iyi oynadık ve orada kaybettik. Kolay bir lig değil ve bir yolunu bulduk. [to win.] Altıya beşte, büyük oyuncularımızın büyük oyunlarıydı. Bizi çukurdan çıkardılar ve çatışmada diğer noktayı almayı başardık. Mükemmel bir oyun değildi. Bir sürü hata vardı. Bu bir karakter kazanımı, ”koç Martin Aziz Louis Montreal’in sezonun beşinci geri dönüş galibiyetinden bahsetti.

Flyers, Kanadalılara bu noktaya kadar görmedikleri zorluklar sundu. “İlk kez bir takım, bölgemizi topa sahip olarak terk edip kendi bölgelerine topa sahip olarak girme konusunda bize sorun çıkardı.”

Mike Hoffman Sakatlığı nedeniyle üçüncü periyotta oynamadı. Daha fazla değerlendirilene kadar zaman çizelgesi veya yaralanma türü hakkında ayrıntı yok.

Suzuki ve Caufield Tekrar Vuruyor

Suzuki ve Cole Caufield ikili, uzatmaya zorlamak için kuralda kalan üç saniye ile vurdu. Kalabalığı uğuldatmak için bir seferlik Caufield’a doğru trafiğin içinden hassas bir şekilde geçen Suzuki.

“[Suzuki] çok duruşu var. Etrafında her şey hızlı gelişse bile çok sakindir. Delikleri görebiliyor ve bir şeyler satabiliyor” dedi koç kaptan hakkında.

Caufield’ın iki golü, sezon için toplamını 11’e çıkarıyor. “[Caufield] gittikçe daha iyiye gidiyor. O çok hevesli bir çocuk. Hepimiz ondan besleniyoruz, ona güveniyoruz, bunu biliyor ve her gece getiriyor” dedi. Brendan Gallagher Caufield hakkında söyledi.

READ  Habs Fan Forumu: Sezon Sonrası Büyük Bir Nefes Alın | VİDEO

Matheson İlk Çıkışı

Mike Matheson Kanadalılara ilk çıkışını Cumartesi günü yaptı. Savunma oyuncusu, ilk sezon öncesi maçında, sonunda onu kenarda kalmaya zorlayan bir karın kası gerginliği yaşadı.

Matheson’ın gecesi istediği gibi başlamadı. Savunma partneri ile buzdaydı Joel Edmundson Philadelphia’nın açılış üç dakikasındaki iki golü için. Quebec yerlisi Pointe-Claire, ailesinin önünde gol atarken akşam güzelleşti.

“Bu özel. Uzun süre hatırlayacağım bir an olacak. Tarif etmesi zor,” Matheson lambanın yakılması hakkında konuştu. Matheson, ikinci güç oyunu ünitesindeki süre de dahil olmak üzere 23:57 buzda kaldıktan sonra kendini iyi hissettiğini söyledi.

“[Matheson] çok dakika kaydedebilir. Zor durumlardan kurtulmak için ayaklarını kullanır. Edmundson, ortağı hakkında şunları söyledi:

Savunma Rotasyon

Kanadalı genç savunma oyuncuları, sezonun başından bu yana beklentilerin üzerinde performans gösterdi. Matheson’un dönüşü, koçluk ekibini mavi çizgide bir karar vermeye zorladı.

Ürdün Harris Matheson’un dönüşünün ilk kurbanı oldu ve St. Louis bunun performansla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi. haris, Arber Xhekaj ve Jonathan Kovacevic rakibe karşı istenilen kadro tipine göre rotasyonda yer alacaktır. Kaiden Gühle gazi ile eşleşmede bir noktayı sağlamlaştırdı David Savard. Şu anda Laval’a bir savunmacı gönderme planı yok.

Bütün işaretler bunu gösteriyor Chris Wideman Takım sakatlık sorunu yaşamadığı sürece forma şansı bulamayacak.

Rocket Split Hafta Sonu

Laval Rocket, hafta sonu Cleveland Monsters’a karşı bir çift yarışmayla dört maçlık evlerine devam etti. Cuma günü Laval, işler ters gitmeden 40 dakika önce bir gol gerideydi. Cleveland, üçüncü periyotta beş, güç oyununda dört gol attı. 7-3 galibiyet.

READ  Fiyat: 'Kariyerimin Geri Kalanı İçin Bir Kanadalı' | HABS BAŞLIKLARI

“İçindeydik. İlk periyotta öne geçmek için çok pozisyon kaçırdık. Disk gerçekten bizim lehimize zıplamıyordu. Beş güç oyunu golü aldılar ve dokundukları her şey içeri girdi. Bizi gerçekten inciten dönemlerden biriydi, koç Jean-François Houle söz konusu.

Cumartesi günü kazananı belirlemek için üç devre yeterli değildi. 65. dakikada takımlar 3-3 berabere kaldı ve bir penaltı atışına ihtiyaç vardı. Brandon Gignac perçinlendi Laval için kazanmak oyun sekizinci turda golü belirler.

“Bir sürü çekim ve bir geri dönüş. Bence 3-1 ve 4-3 geri dönerek çok fazla karakter gösterdik. Dayanıklıydık, ”dedi Houle. Laval rakiplerini 52-23 geride bıraktı.

Açılış vardiyasında, Mattias Norlinder yüzüne disk çarptı ve oyuna geri dönmedi. Savunma oyuncusu Pazartesi günü takımın doktorları tarafından değerlendirilecek.

Rocket, Çarşamba günü Abbotsford Canucks Place Bell’i ziyaret ettiğinde çiftliğini tamamladı.

Çizgideki Aslanlar

Trois-Rivieres Lions, hafta sonu Norfolk Amirallerini iki kez ağırladı. Cuma günü, Trois-Rivieres üç kez ve Norfolk erkek avantajıyla iki kez gol atarken, her iki takımın da güç oyunları başarılı oldu. Aslanlar, hücum karşılaşmasını 6-4’lük galibiyetle kazanan tarafta tamamladı.

“Kazanmak zorunda olduğumuz türden bir maçtı. Amiraller kötü bir takım değil. Hızlılar ve iyi yapılandırılmışlar. Özellikle güç oyununda çok iyi şeyler yaptık. Çok fazla top kaybı yaşadık ve maçın sonlarına doğru disiplinsizdik” dedi. Eric Belanger söz konusu.

Cumartesi günü Lions, Admirals’a karşı 5-0’lık bir galibiyetle galibiyet serisini dört maça çıkardı. Trois-Rivieres rakiplerini 42-13 geride bırakarak domine etti.

READ  Playoff Rekabeti Yenilendi | Canadiens Connection ep 136

“Daha iyisini isteyemem. Bence yapımıza göre yılın en iyi savunma oyunuydu. Birçok iyi şey yaptık. Güç oyunumuz iyiydi ve penaltılarımızı öldürdük. Belanger, “Evimizde oynayacağımız üç maç bize iyi bir güven verebilir” dedi.

Trois-Rivieres, Cuma gününden itibaren üç kez Grizzlies ile karşılaşmak için Utah’a gidiyor.

(Le Nouvelliste’den alıntılar)

Canadiens Connection podcast’ini dinleyin

Kanadalılar yeni bir kimlik geliştirme arayışı içindeyken, ‘asla vazgeçme’ tavrını benimsemiş görünüyorlar.

İşte dizinin yepyeni bölümü Kanadalı Bağlantı dijital ses dosyası!

Aşağıdaki oynatıcıdan dinleyin, paylaşın ve abone olun!

Chris G., Kıdemli Yazar
Tüm Habs Hokey Dergisi
Copyright © 2022 Roket Spor

===

Yorumlarınızı aşağıya bırakın. Hepinizle etkileşime geçmek için sabırsızlanıyorum. Twitter’dan bana ulaşabilirsiniz @ChrisHabs360 veya e-posta ile moc.l1669028449amg@1669028449063sb1669028449ah.si1669028449rhc1669028449