Mar
11
2023
0

Thompson, Kyrgios’un Aussie Tenisine Etkisinden Bahsediyor

Richard Pagliaro tarafından | @Tenis_Şimdi | 10 Mart 2023 Cuma

ne zaman bile Nick Kirgios görüş alanı dışında, o hala çok önemli bir oyuncu, diyor Jordan Thompson.

Dünya 87 Numaralı Thompson güçlü servis atarak ikinci sırayı devirdi Stefanos Tsitsipas 7-6(0), 4-6, 7-6(5) bugün BNP Paribas Açık’ın şimdiye kadarki en büyük yenilgisinde.

Daha fazla: Thompson, Tsitsipas’ı Şaşırttı

Thompson’ın zaferi, Kyrgios’un 2023 sezonunun en tartışmalı büyük maçlarından birinde Tsitsipas’ı Wimbledon’da 6-7(2), 6-4, 6-3, 7-6(9) ile devirmesinden sekiz ay sonra geldi. Kyrgios, 2002 şampiyonu Lleyton Hewitt’ten bu yana Wimbledon finaline katılan ilk Avustralyalı erkek oldu.

Konuşurken Tennis Channel’dan Prakash Amritraj Bugünkü galibiyetinden sonra, Thompson’a Kyrgios hakkındaki görüşü soruldu.

28 yaşındaki Thompson, Kyrgios’un Avustralya’daki evinde oyuncu katılımı üzerinde derin bir etki yaratmaya devam ettiğini söylüyor.

Thompson, “O Nick, ama herkes onun yüzünden Avustralya’da tenis oynamak istiyor – Kyrgios gibi olmak istiyorlar – bence bu sadece olumlu,” dedi.

toni nadalRafa Nadal’ın amcası ve asıl koçu, Kyrgios’u tenise çok fazla çocuk çektiği için önemli bir oyuncu olarak nitelendirdi.

Thanasi Kokkinakis ile 2022 Avustralya Açık çiftler şampiyonluğu için ortak olan Kyrgios, Avustralya’da oyunun büyümesine yardımcı olurken, geçmiş Aussie şampiyonlarının sevgisini hissetmediğini söylüyor.

Kyrgios, 2022 Wimbledon finaline koşarken, efsanevi Avustralyalı oyuncuların ona sırtını dönmekle kalmayıp, “her nedense beni alt etme gibi hastalıklı bir takıntıları” olduğunu iddia etti.

Kyrgios, 2022 Wimbledon’da “Avustralya tenisinin büyüklerine gelince, kişisel olarak benim için her zaman en iyisi olmadılar,” dedi. “Her zaman destekleyici olmadılar. Bu iki hafta boyunca destekleyici olmadılar. Bu yüzden benim hakkımda söylediklerini okumak benim için zor.

“Örneğin, Ash Barty’yi Avustralya finalinde gördüğümde, mutlu olmaktan başka bir şey yapmadım. Bir Avustralyalının final yapması hakkında asla kötü bir söz söylemem. Sanki bu sadece benmişim gibi.”

READ  Wimbledon'da Wild Ride'dan Sonra Andy Murray'den Karışık Duygular

“Ve bunca zaman boyunca beni destekleyen tek harika Lleyton Hewitt oldu. Bildiği gibi. O bizim Davis Cup kaptanımız ve benim kendi işimi yaptığımı biliyor. Kesinlikle benim Avustralyalı oyuncuların dışlanması.”

Thompson, diz ameliyatından iyileşmeye devam ederken Sunshine Double’dan çekilen Kyrgios’un temelde hala birlikte büyürken olduğu adam olduğunu söyledi.

Thompson, Kyrgios’un başarısı hakkında “Onu seviyorum,” dedi. “Sekiz yaşımızdan beri çocukluk arkadaşıyız. Çok fazla değişmedi.

“Gençler oynarken ve altı kort uzaktayken onu gün gibi net duyabiliyordum. Hiçbir şey değişmedi, bu yüzden kanmayın.”

Fotoğraf kredisi: Mark Peterson/Corleve