Mar
11
2023
0

Carlos Yulo, Bakü Dünya Kupası’nda paralel çubuklarla altın madalya aldı

DOSYA – Filipinler’den Carlos Edriel Yulo, 6 Kasım 2022’de İngiltere’nin kuzeyindeki Liverpool’da düzenlenen Dünya Jimnastik Şampiyonası’nda Erkekler Paralel Çubuklar finalinde yarışıyor. (Photo by Paul ELLIS / AFP)

MANİLA, Filipinler-Carlos Edriel Yulo Cumartesi günü Azerbaycan’ın Bakü kentinde düzenlenen FIG Artistik Cimnastik Dünya Kupası Serisinde paralel çubuklarda altın madalyayı ele geçirdi.

Yulo, devam eden dört ayaklı Dünya Kupası’ndaki ikinci altın madalyasını, yer egzersizinde final yeri ayırtmayı başaramadığı için aparatın zirvesine çıkardı.

Eski dünya şampiyonu, 15.366 puanla gümüş madalya kazanan Ukraynalı Illia Kovtun’u geçerek jüriden 15.400 puan aldı. Fransa’dan Cameron-Lie Bernard toplam 14.600 puanla üçüncü olurken, ön eleme turunun belirleyicisi Curran Phillips sadece beşinci (14.500) oldu.

Üst üste yedinci Dünya Kupası şampiyonluğunu hedefleyen Kovtun, Yulo’nun 6.5 puanına kıyasla zorluk açısından 6.6 puan aldı, ancak Filipinli jimnastik yıldızının kusursuz performansı ona final rekoru olan 8.900’ü netleştirdi.

Yulo, Güneydoğu Asya Oyunları’nda hüküm süren şampiyon olduğu ringlerde podyumda bitirmeyi kaçırdı. Sıralamada 14.166 sayı yaptıktan sonra cihazda yedinci oldu.

Katar, Doha’da düzenlenen rövanşta yer egzersizlerinde altın madalya kazanan Yulo, iki yıl önce dünya şampiyonasında hükmettiği bir olay olan Pazar günü atlama finalinde aksiyon görecek.

Azerbaycan karşılaşmasının ardından Yulo’nun bir sonraki ve son durağı, 27-30 Nisan tarihlerinde Kahire’de yapılacak Dünya Kupası dördüncü ayağı.

Bu yılki Dünya Kupası serisi, 30 Eylül-Ekim tarihlerinde Belçika’nın Antwerp kentinde düzenlenen 2023 FIG Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’ndaki alet etkinlikleri için eleme niteliğindedir. 2024 Paris Olimpiyatları için yerler sunan 8.

READ  UAAP: Lucille Almonte ve Adamson, Final Four bileti ile geçen yılki kalp kırıklığının intikamını alıyor

İLGİLİ ÖYKÜLER


Aboneliğiniz kaydedilemedi. Lütfen tekrar deneyin.


Aboneliğiniz başarılı olmuştur.

Sonrakini Oku

En son haberleri ve bilgileri kaçırmayın.

Abone olmak SORGULAYAN PLUS The Philippine Daily Inquirer ve diğer 70’den fazla başlığa erişim elde etmek, 5 adede kadar gadget paylaşmak, haberleri dinlemek, sabah 4 gibi erkenden indirmek ve sosyal medyada makaleler paylaşmak için. 896 6000’i arayın.

Geri bildirim, şikayet veya sorularınız için, bize Ulaşın.