Haz
18
2021
0

Ayılar, Chicago’yu Soldier Field’da sıkıştırmak için Arlington teklifini kullanır; belediye başkanı daha iyi olmaya odaklanmaları gerektiğini söylüyor

Ayılar Perşembe günü Chicago şehri ile Soldier Field’a yapılan yükseltmeler konusunda yaptıkları görüşmelerde avantaj elde etmeye çalıştı. Chicago Belediye Başkanı Lori Lightfoot buna sahip değildi.

İlk olarak ekip, stadyumun yaklaşık bir saat kuzeybatısında, Arlington Heights, Illinois’deki Arlington International Racecourse mülkünü satın almak için teklif verdiğini duyurdu. Ardından Lightfoot, Bears’ Soldier Field kiralamasının 2033’e kadar sürdüğünü hatırlatarak yanıt verdi ve iyi bir önlem için franchise’a birkaç atış yaptı.

Lightfoot, Twitter’da “Bu, Ayıların daha önce kullandığı bir müzakere taktiğidir” dedi. “Bir sezonluk bilet sahibi ve uzun zamandır bir Bears hayranı olarak, futbol takımımızda ‘Chicago’ adını korumaya kararlıyım. Ve çoğu Bears taraftarı gibi, organizasyonun da sahaya kazanan bir takımı çıkararak Packers’ı yenmeye odaklanmasını istiyoruz. ve nihayet geçtiğimiz Ekim ayında alakalı olmak. Geri kalan her şey gürültü.”

Doğruluk adına, Bears geçen sezon genişletilmiş NFC playofflarını 8-8’lik bir rekorla yaptı. Joker kart turunda Saints’e kaybettiler. Aslında Chicago, son üç yılın (2018, 2020) ikinci sezonunu teknik direktör Matt Nagy altında yaptı ve 2019’da playoffları kaçırdığında 8-8 bitirdi. Ancak Packers’a karşı son dört maçını kaybetti.

BEARS 2021: Program, sezon tahmini | Taslak seçimleri

Bears başkanı ve CEO’su Ted Phillips, ekibin yaptığı açıklamada, “kuruluşumuz ve geleceği için en iyisini yaptığımızdan emin olmak için franchise’ın yükümlülüğü” olduğunu söyledi.

Bears’ın 326 dönümlük Arlington mülkü için ne kadar teklif verdiği bilinmiyor.

Michigan Gölü kıyısında yer alan Soldier Field, 1924’te açıldı. 2003 yılında yapılan büyük bir yenileme, stadyumun görünümünü modern bir NFL tesisine dönüştürdü. Ayılar, 1971’de Wrigley Field’dan ayrıldıktan sonra orada oynamaya başladı.

Lightfoot Nisan ayında gazetecilere verdiği demeçte, Soldier Field’ın “harika, ikonik bir site” ama aynı zamanda “zorlu bir site” olduğunu söyledi. Daha fazla yükseltme yapmak için ekiple birlikte çalışmaya istekli görünüyordu.

READ  Twitter, Russell Westbrook'un 182. kariyerinin NBA rekorunu üç katına çıkardı

“Bence şehir olarak adım atmak ve Bears hayranlarının ve aynı zamanda bir organizasyon olarak Bears’ın hayran deneyimini en üst düzeye çıkarmak için en iyi fırsatlara sahip olduğundan emin olmamızın yollarını aramak ve tabii ki, gelirleri maksimize etmek” dedi ki, Chicago Tribune’e göre.

Arlington Uluslararası Hipodromu eskiden ülkenin önde gelen safkan at yarışı pistlerinden biriydi. Çim sahalarıyla ünlüydü. Parçanın şu anki sahibi Churchill Downs, mülkü Şubat ayında satışa çıkardı. Pistte yarış 25 Eylül’de sona erecek.