Mar
11
2023
0

Son Maç Raporu – Güney Afrika – Batı Hint Adaları 2. Test 2022/23

Öğle yemeği Batı Hint Adaları 6 için 251 & 34 (Da Silva 1*, Maharaj 2-4, Harmer 2-10) izi Güney Afrika 320 ve 321 (Bavuma 172, Mayers 3-46) 357 koşuyla

Güney Afrika, üst düzey bir çöküşün ardından olası olmayan bir görev olan Wanderers’ta 391’lik rekor bir hedef belirledikten sonra seriyi Batı Hint Adaları’na karşı mühürlemekten dört kale uzakta. Bunun yerine, Batı Hint Adaları, şu anda 47 olan en düşük Test toplamı nedeniyle kovulma olasılığıyla karşı karşıya.

Sırtındaki spazmdan kurtulan Kagiso Rabada, 11 numarada bir kamera hücresinde oynamak için yedi üzeri yeni top büyüsü yaptı ve ilk hücumu yaptı. West Indies kaptanı Kraigg Brathwaite’i serideki dört vuruşta dördüncü kez kaldırdı – bu kez lbw, düzleşen ve dış kenarı yenen bir topla – ve ardından Raymon Reifer’ı bacak tarafından boğdu.

Wiaan Mulder, ilk vuruşta yaptığı gibi yeni topu paylaşmak için müsait değildi, çünkü üçüncü gün vuruş yaparken vurulduktan sonra sağ işaret parmağında tarama için gönderildi. Simon Harmer, Golf Sahası Sonundan bowlingi açtı ve ilk topundan önemli bir dönüş yaptı. Harmer başından beri tehditkar görünüyordu ve sonunda Tagenarine Chanderpaul’un dış kenarını buldu ve bu da Heinrich Klaasen’in eldivenlerinden saparak Dean Elgar’a ikinci kaymada yakalamayı sağladı.

Harmer, Roston Chase’e arkadan verildiğinde bir sonraki topa daha sahip olduğunu düşündü, ancak hemen gözden geçirdi ve tekrarlar, topun iç kenarı ıskaladığını ve ön pedinin üst kısmına hafifçe vurduğunu gösterdi. Diğer uçta Keshav Maharaj, Rabada’dan görevi devraldı ve beşinci topuyla Roston Chase’i yenerek öğle yemeğinden 15 dakika önce 26’da West Indies’ten 4 dakika ayrıldı. Bu pozisyonu pekiştirmek yerine. Jermaine Blackwood, Harmer’dan daha kısa bir teslimata karşı tam kanlı bir tokat attı ve onu doğrudan midwicket’teki Temba Bavuma’ya gönderdi.

READ  İngiltere vs Pakistan 2021 - İngiltere, Pakistan ODI'leri için 16 kişilik kadroyu değiştirmedi

Öğle yemeği vuruşunda Maharaj, Kyle Mayer’in ileri savunmasını yenip ona pedin üzerine vurduktan sonra bir inceleme istedi. Başarılı olduğunu kanıtladı, ancak Maharaj kutlamak için havalanırken Aşil yaralanmasına benzeyen bir şeyle yere düştü. Aralıkta sahadan gerildi ve Güney Afrika’yı iki bowling oyuncusu geride bıraktı ama yapacak pek bir şeyi kalmadı.

Daha önce, Güney Afrika’nın son üç kalesi 36 dakika ve 46 topla 34 koşu için düştü. Kaptan Bavuma, sabahın ikinci yarısında derin kare bacağa çıkmadan önce, bir gecelik skoru olan 171’e yalnızca bir tek ekledi. Bavuma, Cumartesi günü küçük ama büyüyen bir kalabalığın alkışlarıyla ayrıldı. Maharaj da benzer bir şekilde gitti, ancak güne Kyle Mayers’tan çatlayan bir kapakla başlamadan önce değil.

Rabada daha sonra lisansının çoğunu heyecanlandırmak için kullandı. Karşılaştığı hemen hemen her topun ortasını aldı ve bir Mayers legcutter ve Holder’ı kısa, midwicket üzerinden daha yavaş top ve art arda altılar için uzun atış gönderdi. Holder, üç top sonra hızını artırdı, Rabada’yı yer için sıkıştırdı ve Holder’a üçüncü kalesini vermek için en üst düzeyde çekiş yaptı.

West Indies’in dördüncü sabah sahadaki verimliliğine rağmen, yine de büyük bir görevle karşı karşıya kaldılar. Yerdeki en yüksek başarılı kovalamaca, 2011’de Avustralya’nın ulaştığı 310’dur, sahada dördüncü vuruşta şimdiye kadar atılan en fazla koşu, Güney Afrika’nın 2013’te Hindistan’a karşı berabere kaldığı 450’dir.

Fidose Moonda, ESPNcricinfo’nun Güney Afrika ve kadın kriket muhabiridir.