Tem
06
2021
0

Auger-Aliassime, Berrettini Looms olarak Wimbledon Milestone hakkında Stoked

Tarafından Chris Oddo | @TheFanChild | 5 Temmuz 2021 Pazartesi

Felix Auger-Aliassime, Wimbledon çeyrek finallerine zor kazanılan bir gezi ve sadece kendisi için değil, aynı zamanda Kanada için de çok özel bir an için minnettar.

Kanadalı tenisçi Alexander Zverev’i Pazartesi günü Wimbledon’da 6-4, 7-6, 3-6, 3-6, 6-4 olmak üzere beş sette bitirdikten sonra, o anın kendisi için ne kadar önemli olduğundan bahsetti.

“Bence kutlamam çok dürüst ve gerçekti” dedi. “Genç kariyerimde benim için büyük bir dönüm noktası. Grand Slam’lerde iyi oynamak istiyorsunuz, özellikle de burada en sevdiğim turnuva.”

Auger-Aliassime, Zverev ile birlikte hız treni yolculuğunun onu daha da özel kıldığını söylüyor.

“Ayrıca böyle oldu, pek çok iniş ve çıkışlar” dedi. “Her iki ilk seti de kırmak, bunları kazanmak için geri gelmek, sonraki ikisini kaybetmek ve ardından yine beşinci seti bitirmek için mücadele etmek. Bu maç gerçekten her şeye sahipti. Fiziksel ve zihinsel olarak derinlere inmek zorunda kaldım. Tabii ki daha da tatlı hale getiriyor. ”


Auger-Aliassime’in çabaları ayrıca Kanada tenisini büyük bir dönüm noktasına itti. Tarihte ilk kez iki Kanadalı – Auger-Aliassime ve Denis Shapovalov – aynı Grand Slam’de çeyrek finale yükseldi.

Auger-Aliassime, “Aklınızın bir köşesinde herkes eve döndü” dedi. “Bugün olduğum yere gelmeme yardımcı olan insanlardan sonra aldığım tonlarca mesaj. Çok şey ifade ediyor. Benim için bunu onlara geri vermek de harika. Gerçekten iyi hissettiriyor. Bu ekip işi. Ülke arkamızda. Şehrim arkamda. Bunu yapmak, bu kadar desteğe sahip olmak gerçekten çok güzel. Yine, biz Kanadalılar için harika bir gün ve umarım böyle devam eder.”

READ  Roger Federer, Wimbledon Şampiyonu mu? Dominic Thiem diyor ki: Neden olmasın?

Sıradaki iyi dostum Berrettini

Sıradaki Auger-Aliassime, İtalya’dan eski bir dost olan Matteo Berrettini ile kapışacak.

Görünüşe göre ikili oldukça iyi anlaşıyor.

Auger-Aliassime, “Her iki kız arkadaşımız da kuzen, bu yüzden birlikte çok zaman geçiriyoruz” dedi. “Turdaki en iyi arkadaşlarımdan biri. O gerçekten harika bir adam, harika bir insan. Onunla gerçekten iyi anlaşıyorum. Balonun içinde olduğumuz için bazen birlikte akşam yemekleri yiyoruz. Maçı beraber izliyoruz. Evet, ona iyi bir arkadaş dediğim için mutluyum. Bence birbirimizle oynamak güzel. Şimdiye kadar ikimiz de harika bir turnuva geçirdik. Her şeyi dışarıda bırakmaya çalışacağız ve bu iyi olacak.”