Mar
10
2023
0

Çatışma Blues | ÖZET: NYR @ MTL

Kanadalılar Dizilişi


İleri hatlar

Harvey-Pinard – Nick Suzuki – Jesse Ylonen

Mike Hoffman – Jonathan Drouin – Josh Anderson

Rem Pitlick – Chris Tierney – Denis Gurianov

Michael Pezzetta – Alex Belzile – Anthony Richard


Savunma eşleşmeleri

Mike Matheson – Johnathan Kovacevic

Joel Edmundson – Chris Wideman

Kaiden Guhle – David Savard


Kaleciler

Sam Montembeault – Jake Allen


çizikler

hiçbiri


yaralanmalar

Carey Price (diz), Paul Byron (kalça), Sean Monahan (alt vücut), Brendan Gallagher (alt vücut), Jake Evans (alt vücut), Juraj Slafkovsky (alt vücut), Cole Caufield (omuz), Arber Xhekaj (üst vücut), Kirby Dach (alt vücut), Joel Armia (hastalık), Justin Barron (üst vücut), Christian Dvorak (alt vücut), Jordan Harris (alt vücut)

Oyun Raporu

Montreal Canadiens çoğu gece sıkı bir şekilde rekabet ediyor. Hatta New York Rangers gibi play-off’a giden takımlara karşı heyecan verici hokey oynayabilirler.

Habs hayranları bu sezon daha fazlasını isteyebilir mi?

‘Tank taburunun’ Montreal’in kaybeden bir puan almasıyla büyülenmediğini varsayabiliriz. Ve hala takımlarının her maçı kazanmasını isteyen taraftarlar var. Ancak çoğu Habs taraftarı için, sakatlık değişimleriyle dolu takımlarının Metropolitan bölümündeki en iyi üçüncü takıma karşı mücadelesini izlemekten oldukça memnun olmalılar.

Ve Kanadalılar işe başlamak için hiç vakit kaybetmediler. Kaiden Guhle, müsabakanın sadece 35. saniyesinde skoru açtı ve sezonun dördüncü golünü kazanmak için hücum bölgesine adım attı. Guhle, Montreal’in dönemin ikinci golüne birincil asist ekledi.

Eşit güçlü goller, Rangers’tan iki güçlü oyun golü ve Josh Anderson’dan kısa süreli bir işaretçi ile ileri geri bir ilişkiydi. Kıdemli sağ kanat oyuncusu, üçüncü periyotta Marty St. Louis’in hücumu ateşlemek istediği ancak işe yaramadığı sırada iki vardiya üst sıralara terfi etti.

READ  Senatörler @ Canadiens: Fiyat Başlayacak | HABS ÖNİZLEME

Nick Suzuki için zor bir maçtı. Canadiens kaptanı, oyunda beş top kaybıyla takıma liderlik etti ve şut girişimleri açısından oldukça su altındaydı. Suzuki, bu sezon ilk kez penaltı atışlarında gol atamadı.

Maçı çatışmaya götürmek, Bell Center hayranlarının oyun boyunca ilgisini canlı tuttu. Canadiens’in arka arkaya iki atış mağlubiyeti var ve galibiyet serisini beş maça çıkardı. Ne yazık ki bu, Montreal’in Mart ayında galibiyetsiz olduğu anlamına geliyor.

Bir sonraki

Canadiens, Cumartesi gecesi Bell Centre’da New Jersey Devils’i konuk edecek.

Artı

▲ Kaiden Guhle, Josh Anderson, Michael Pezzetta, Chris Tierney, Joel Edmundson, Denis Gurianov, Johnathan Kovacevic

Eksi

▼ Rem Pitlick, Nick Suzuki, David Savard, Rafael Harvey-Pinard, Jonathan Drouin

Oyun Önizlemesi

Oyun önizlemesine buradan göz atın: Harris, Dvorak Dışarı | ÖNİZLEME: NYR @ MTL