Mar
10
2023
0

Son Maç Raporu – Güney Afrika – Batı Hint Adaları 2. Test 2022/23

Öğle yemeği Güney Afrika 4 için 320 ve 69 (Bavuma 35*, Mayers 2-10) önde Batı Hint Adaları 251’e 138 koşu

Disiplinli bir dikiş ve sallanan bowling gösterisi, Batı Hint Adaları’nın üçüncü gün Wanderers’ta güçlü bir konumda öğle yemeğine gitmesine yardımcı oldu ve Güney Afrika’yı dört kale geride ve sadece 138 önde bıraktılar.

Kyle Mayers, Kemar Roach Aiden Markram’ın büyük kalesini almadan önce Batı Hint Adaları’na ivme kazandırmak için erken iki vuruş yaptı. Güney Afrika gemiyi dengelemiş gibi görünüyordu, ancak Raymon Reifer öğle yemeğinden önceki son vuruşta ziyaretçilerin oturumu zirvede bitirmesine yardımcı oldu.

Mayers’a Cuma günü ilk kez bowling oynaması emanet edildi ve anında etki yarattı. SuperSport Park’ta her iki vuruşta da derin üçüncülüğe yükselen Dean Elgar, onu bir noktaya yönlendirmeye çalıştı, ancak çukurda iyi bir yakalama yapan Roston Chase’e üstünlük sağladı.

Jason Holder diğer uçtan başladı ve günün ikinci gününde Tony de Zorzi’yi rahatsız etti. İkinci kaymaya götürmeyen bir dış kenar çizdi ve ardından bir sonraki topa dış kenarı yendi.

Ancak ilk vuruşlarda etkileyici bir 85 sayı atan de Zorzi, günün beşinci gününde Mayers’ın ilk teslimatını kestiği için çok uzun sürmedi.

Güney Afrika’yı savunan yine Markram oldu. İlk Testin ikinci vuruşlarının aksine, tüm silahları parlayarak çıktığında çok dikkatliydi. Geniş olan her şeyi bıraktı ama kötü teslimatların üzerine atlamayı da ihmal etmedi.

Bir aşamada Markram, bir Mayers vuruş oyuncusundan düz bir sürüşle ilk sınırını almadan önce 27 toptan 3’ündeydi. Birkaç fazladan sonra, Roach’u örtbas etti ve ardından Holder’ı iki dörtlü daha orta fitilden geçirdi. Arada, Kollarını omuzlarken pedini sıyıran, Holder’dan bir uyarıcı vardı. West Indies, DRS’yi kullandı ancak top izleme, topun güdükleri ıskalayacağını gösterdi.

READ  Son Maç Raporu - Punjab Kings - RCB 26. Maç 2021

55 teslimatı büyük bir güvenle gerçekleştirdikten sonra, Joshua Da Silva’nın arkasına geçmesini sağlamak için Roach’tan bir jaffa aldı. Roach, dışarıdan bir uzunluğa bir açı yaptı ve Markram bununla oynamak zorunda kaldı, ancak top düzleşerek ince bir dış kenar aldı.

Temba Bavuma, o ve Ryan Rickelton dördüncü küçük kapı için 37 tur atarken Güney Afrika’nın toparlanmasına öncülük etti. İkili bir saat boyunca vuruş yaptı ve bazı koşular da yapmaya başladı. Bavuma, 35’e geçerken meydanın hem arkasında hem de önünde bazı vuruşlar yaptı.

Ancak orta tempolu sol koluyla Reifer, öğle yemeğinin vuruşunda Rickelton’a sektirerek disiplinli büyüsünün ödülünü kazandı.