Eyl
07
2023
0

Osaka’ya Yeni Perspektif ve 2024 Planı

Richard Pagliaro tarafından | @Tennis_Now | 7 Eylül 2023 Perşembe

NEW YORK—Yokluk kalbin daha da büyümesini sağlar.

Tenisten uzak geçirilen zaman tutkuyu artırdı Naomi Osaka spora dönüşünden önce ona yeni bir bakış açısı kazandırıyor.

– Murray: Büyük Çalıştırmalar Yapılabilir

Eski dünyanın 1 numarası Osaka, büyük geri dönüşünü 2024 Avustralya Açık’ta başlatmayı planlıyor ve en azından 2024’ün ilk aşamalarında tam bir program oynamayı hedefliyor çünkü “Nasıl yapacağımı bilmiyorum.”

Osaka, tenisten uzakta geçirdiği zaman hakkında “Kişisel olarak benim için spora olan sevgimi gerçekten artırdı” dedi. “Sonsuza kadar oynamayacağımı fark etmemi sağladı. Zamanı kucaklamam gerekiyor. Üç yaşımdan beri tenis oynuyorum.

“Bilmiyorum. Ne yapacağımı tahmin edebileceğimi sanmıyorum. Bunu asla yapamam ama bu kesinlikle benim için hafife aldığım birçok şeyi takdir etmemi sağladı.”

25 yaşındaki Osaka, 7 Temmuz’da Shai adında bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Baby Shai, Naomi’nin uzun süredir birlikte olduğu rapçi Cordae’den olan ilk çocuğu.

Osaka Çarşamba günü ABD Açık’a geri dönüyor ve ABD Açık forumunda Olimpiyat altın madalyalı yüzücü Michael Phelps, USTA yönetim kurulu başkanı ve başkanı Dr. Brian Hainline ve ABD Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Vivek H. Murthy’ye katılıyor. ruh sağlığı ve spor üzerine.

Geçmişte depresyon ve akıl hastalıklarıyla mücadelesini samimi bir şekilde dile getiren dört kez Grand Slam şampiyonu, hamileliği sırasında zaman zaman derin yalnızlık hissettiğini söyledi. Osaka, bu yalnızlık duygularıyla başa çıkmasına yardımcı olan ailesinin, arkadaşlarının ve destek ekibinin kendisine güvendiğini belirtti.

Osaka, “Benim için aslında hamileliğim sırasında kendimi yalnız hissettim. Çünkü normalde yapabildiğim birçok şeyi yapamayacağımı hissettim” dedi. “Sanırım bu benim için yardım istemeye de dönüyor.

“Çok şey öğrendim. Normalde bağımsız bir kadın olacağımı ve kimseden yardım falan istemeyeceğimi düşünüyorum. Ne zaman bir şey olsa, hemen kabul et çenesinde.”

READ  Pliskova, Cincinnati Finalinde Spot For Teichmann Oynayacak

Osaka, kendisini savunmasız hissetmesine ve yardım istemesine izin vermenin, hamilelik sırasında zihinsel sağlığını güçlendirmek için önemli bir adım olduğunu söyledi.

Osaka, “Ama sonra yardım istemem gereken bir yere geldim ve insanlara ulaşıp konuşmak istedim” dedi. “Sanırım çoğu zaman etrafımda çok iyi bir grup insan var ve yardım etmek istiyorlar ama ben bunu hiç istemedim.

“Yani sanırım bu sadece sorma süreciydi ve şu süreçti: Bunun ne olduğunu bilmiyorum, gurur falan olup olmadığını bilmiyorum, yardım istemememi sağladı ve bana şunu hissettirdi: sanki izole edilmişim gibi. Etrafımdaki insanların sadece yardım istememi istemesine gerçekten sevindim.”

Osaka, molası sırasında Andre Agassi ve Steffi Graf ile biraz zaman geçirdi. Osaka, Ocak ayında profesyonel tura geri döndüğünde, aralarında Caroline Wozniacki, Victoria Azarenka, Taylor Townsend ve Ocak ayında geri dönüş planlarını açıklayan eski 1 numaralı arkadaşı Angelique Kerber’in de bulunduğu WTA Tour’daki birçok anneye katılacak.

İki kez ABD Açık şampiyonu olan Osaka, Venus Williams ve Serena Williams’ın geçen yılki maçını izlemenin kendisine 40 yaş ve sonrasında profesyonel tenis oynama ihtimalini düşünme konusunda ilham verdiğini söyledi.

Osaka onun yokluğuyla ilgili olarak “Kesinlikle gerçekten ilginçti… Tüm süreç hem uzun hem de kısa hissettirdi” dedi. “Ayrıldığımda Tokyo’ydu, oynadığım son turnuvaydı. Sadece Avustralya Açık’ı izlediğimi ve çok üzüldüğümü hatırlıyorum çünkü hiçbir Avustralya Açık’ı kaçırmadım.

“Sadece düşünüyordum, tamam, mesela Serena ve Venüs’ü izlerken, düşündüm ki, ah, muhtemelen onların yaşında asla oynamayacağım, ama burada otururken, ben de, biliyor musun ne oldu? ? Aslında bunu yapabilirim.”

Getty Images’dan Göm

Osaka’nın annelikten ve spordan aldığı maaşlı izinden edindiği en büyük aydınlanma çok derin oldu: geri dönüşünde sosyal medyada bir sevgi mesajı yaymayı umuyor.

READ  Roma'nın Zorlu Mahkemelerine Çözüm

Osaka, “Tüm cevaplara sahip değilim” dedi. “Burada otururken bile çok şey öğreniyorum ama sadece şunu söylemek istiyorum, sanırım sosyal medyamda herkesi kendilerini sevmeye zorlamak istiyorum.

“Bence her şeyin özü bu. Kendinizi severseniz, o zaman diğer insanlar da sizi büyük olasılıkla sevecektir ve siz de gerçekten iyi bir enerji yayacaksınız.”

Fotoğraf kredisi: Taylor Tepesi/Getty