Haz
28
2023
0

Bencic, Fritz, Tiafoe MGM Macau Tennis Masters’a İmza Atıyor

Olimpiyat altın madalyalı şampiyon Belinda Benciç oyununu Macau’ya getiriyor.

Bencic karıştıracak Taylor Fritz Ve Frances Tiafoe En iyi uluslararası tenis yeteneklerini Asya’ya getiren yeni bir sergi etkinliği olan MGM Macau Tennis Masters’ın açılışında.

Raducanu: Köpekbalıklarını İçeren “Acımasız” Tur

Makao SAR Hükümeti Spor Bürosu, IMG ve Makao Tenis Birliği tarafından desteklenen etkinlik, 2-3 Aralık tarihlerinde Makao’daki en büyük kapalı spor tesisi olan Macao Doğu Asya Oyunları Dome’da yapılacak.

Sert kort karışık etkinliğinde, üçüncü set yerine on puanlık bir eşitlik bozma ile en iyi üç set formatında yarışan toplam dört ATP ve iki WTA oyuncusu yer alacak.

Cumartesi günü iki tek erkekler maçı ve bir karışık çiftler maçı, Pazar günü ise bir tek bayanlar maçı ve iki tek erkekler maçı oynanacak ve ardından ödül töreni yapılacak.

Tenis Ekspresi

Bencic, iki yıl önce Tokyo’da Olimpiyat teklerde altın madalya ve çiftlerde gümüş madalya kazanmasına yol açan muhteşem performanslarıyla Asya’da oynamanın güzel anılarına sahip olacak. 26 yaşındaki İsviçreli, dünyada dördüncü sıraya yükseldi ve yalnızca bu yıl üç final maçından alınan iki tekler şampiyonluğu ile 10 kariyer şampiyonluğu biriktirdi.

Bu arada, Taylor Fritz geçen yılın sonundan bu yana dünyanın ilk 10’u arasında sağlam bir yer edindi ve Mart ayında, Andy Roddick’in 2009’da bu başarıyı elde etmesinden bu yana ilk 5’e giren ilk Amerikalı oldu. 25 yaşındaki oyuncu en son bu yıl Delray Beach’te alınışı da dahil olmak üzere, en çok 2022’de Indian Wells Masters’ta finalde Rafa Nadal’ı yendiği zaferiyle hatırlanıyor.

Fritz’in yakın arkadaşı Frances Tiafoe, 2022 ABD Açık’ta şimdiye kadar gördüğü en büyük kalabalığın önünde Rafa Nadal’ı beş setlik olağanüstü bir galibiyetle genç kariyerinin en önemli özelliği olarak turdaki rekorunu kademeli olarak artırdı. ile ilişkili. 25 yaşındaki oyuncu şu anda zengin bir formda ve 2023’te üç kariyer şampiyonluğundan ikisini alıyor ve en son Stuttgart galibiyeti onu tarihte ilk ona giren yalnızca üçüncü Afrikalı-Amerikalı yapıyor.

READ  Pegula, Svitolina Challenge'ı Dört gözle Bekliyor

Tiafoe ve Taylor Fritz birlikte, Mardy Fish ve John Isner’ın Mayıs 2012’de başarıya ulaşmalarından bu yana İlk 10’a giren ilk Amerikalı çift oldular.

MGM Macau Tennis Masters’a katılan diğer üç oyuncu, etkinlik için bilet satışlarının da resmi olarak başlatılacağı Temmuz ayında açıklanacak.

Fotoğraf kaynağı: IMG