May
27
2023
0

Red Reader: Evrim Üzerine Alcaraz

Richard Pagliaro tarafından | @Tenis_Şimdi | 26 Mayıs 2023 Cuma

Grand Slam tenis, çocuklar için eğitici bir deneyimdir. carlos alcaraz.

Kariyerinin dokuzuncu büyük turnuvasına katılan Alcaraz, kariyerinde ilk kez bir Grand Slam birincisi olarak Roland Garros sahasının zirvesinde yer alıyor.

Daha fazla: Alcaraz ve Djokovic Roland Garros Kurasının Aynı Yarısında

Öyleyse, bugünün dünyasının 1 numarası ile geçen Haziran ayında Roland Garros çeyrek finallerine ulaşan ve muazzam bir üç saatte Alexander Zverev’e 6-4, 6-4, 4-6, 7-6(7) boyun eğen Alcaraz arasındaki fark nedir? 18 dakikalık kavga mı?

Tenis Ekspresi

Alcaraz, defterlere vurmasa da bu yıl daha iyi okuduğunu söylüyor.

Alcaraz Paris’te basına “Tenis hakkında konuşacak olursak, geçen yılki oyuncumla aynı olduğumu söyleyebilirim, tek değişiklik daha olgun olduğumu söyleyebilirim” dedi. “Zihinsel olarak daha iyiyim. Ve sahada olanları geçen yıla göre daha iyi okuyabiliyorum.

“Benim için gerçekten çok önemli ve geçen yıldan çok farklı olduğunu söyleyebilirim.”

Son ABD Açık şampiyonu, 159. sıradaki İtalyan elemelerine karşı Roland Garros’u açıyor Flavio Cobolli.

Alcaraz, Paris’in en iyi seri başı olarak yeni görüşe hâlâ uyum sağladığını söylüyor.

Alcaraz, “Benim için kendimi bir Grand Slam’de ilk 1’de görmek çılgınca,” dedi. “Ama aynı zamanda benim için harika. Orada olmak için çalıştığım bir şey var. Evet, burada Roland Garros’ta 1 numara olduğum için gerçekten çok mutluyum.”

Madrid şampiyonu Alcaraz, Rio finalinde Cameron Norrie’ye gelen tek mağlubiyetleri ve Roma’da 135. sıradaki Fabian Marozsan’a şok bir gerileme ile 20-2 toprak kort rekorunu Paris’e taşıyor.

Geriye dönüp bakıldığında, Roma’nın bu kaybı, Alcaraz’a Roland Garros’a hazırlanmak için zaman verdiği için kılık değiştirmiş bir lütuf olabilirdi.

Alcaraz, “Akademide evde pratik yaptığım beş gün gibi bir süre geçirdim, bu benim için turnuvalardan biraz uzaklaşmam, daha yoğun fiziksel antrenmanlar yapmam için gerçekten yardımcı oldu,” dedi. “Ve tabii ki bu yılki teniste, çünkü sadece maçlar ve maçlar oynamak için antrenman yapmak için dört günden fazla zamanım yoktu ve benim için Roland Garros’u geçmişte yaptığım kadar iyi hazırlamak için bu zamanım var. Harikaydı.”

READ  Federer, Geri Dönüşte Büyük Gerçeklik Kontrolüyle Karşı Karşıya

Fotoğraf kredisi: Getty