Eyl
06
2023
0

Jonny Bairstow, Dünya Kupası hazırlıkları ciddi bir şekilde başlarken ODI’nin yeniden bir araya gelmesine hazır

İngiltere grubu yeniden bir araya getiriyor. Hindistan’daki 50’den fazla Dünya Kupası savunmalarına hazırlık görevi gören Yeni Zelanda’ya karşı dört ODI’nin ilkinden önce Perşembe günü Cardiff’te antrenman yapıyorlar ve 2019 kadrolarının çekirdeği, yalnızca ara sıra oynadıkları bir formata geri dönecek. son dört yıl.

Bu, Dünya Kupası karşılaşmalarının başlangıcını işaret ediyor. İngiltere sadece oynadı son 12 ayda dokuz ODI ve bu oyunlar, T20 Dünya Kupası kutlamalarının sona ermesinden saatler sonra başlayan Avustralya’daki üç maç da dahil olmak üzere, kesinlikle sadeydi. Mart ayında Bangladeş’te 2-1 kazanmanın gururunu yaşadılar ancak o zamandan beri takımlarından hiçbiri 50’nin üzerinde maç oynamadı.

Önümüzdeki dokuz gün boyunca karşılaşacakları en büyük zorluk, neredeyse hiç oynamadıkları bir formata uyum sağlamak olacak. 2015 ve 2019 Dünya Kupaları arasında İngiltere 88 ODI oynadı; Son dört yılda 36 sayı oynadılar ve nadiren tam güçte bir takıma yaklaştılar. Bu, küresel eğilimi yansıtıyor: Hindistan’da yarışan 10 takımdan yalnızca üçü bu döngüde daha fazla oynadı.

Geçtiğimiz kış İngiltere’nin dokuz ODI’sini sakatlığı nedeniyle kaçıran ancak yeteneği göz önüne alındığında Dünya Kupası kadrosuna otomatik olarak seçilen Jonny Bairstow, “Cardiff’e gideceğiz ve tüm gençleri göreceğiz: her şey normal olacak” dedi. bir günlük açılış olarak. “Çok zengin deneyime sahip bir grubun tekrar bir araya gelmesi harika.

“Doğal olarak, ‘birlikte 50’nin üzerinde kriket oynamıyorsunuz’ gibi konuşmalar olacak. Ama adamlar Test kriket veya T20 kriket oynuyorlar… her ikisini de oynayacak beceriye sahip olmak için. Bu, 50’nin üzerinde kriket oyununda her iki parçayı da kullanabileceğiniz bir beceri setidir ve üzerinize farklı şeyler fırlatabilir.

READ  İskoçya, Adrian Neill ve Michael Leask'i Hollanda ODI'leri için geri çağırdı

“Çok eğlenceli olacak. Uyum konusunda ya da insanların iki, altı, 12, 18 ay – her ne olursa olsun – birlikte oynamaması konusunda çok fazla endişe olacağını düşünmüyorum. Bunun çok fazla olduğunu düşünmüyorum. grup yedi veya sekiz yıldır birlikte çaldığında endişeleniyorum. Bu, arkanıza yaslanıp rollerinize geri döndüğünüz durumlardan biri.”

Aynı takımların 5 Ekim’de Ahmedabad’da düzenlenecek Dünya Kupası’na başlamasına dört hafta kaldı ve bu dört ODI, İngiltere’nin en önemli hazırlığı olacak. Bu ayın sonunda İrlanda’ya karşı oynayacakları üç maç için ilk tercih ettikleri kadronun büyük çoğunluğunu dinlendirmeleri muhtemel ve Guwahati’deki iki ısınma maçı da nispeten düşük anahtarlı olacak.

Dünya Kupası şu anki haliyle uzun bir turnuva ve İngiltere dört yıl önce dokuz maçlık grup aşamasında bir veya iki maçı erken kaybetmenin ölümcül olmadığını öğrendi. Bairstow, “Yarışma sırasında yaşadığımız bazı zorlu deneyimlerden yararlanabileceğiz” dedi.

“Bu sadece basit bir gidişat değildi: Rekabeti kazanmak için son dört maçın dördünü kazanmak zorundaydık. Dünya Kupası sırasındaki büyük maçların büyük anlarında bu deneyimlerden yararlanabileceğiz.

“Herkes arka arkaya oynamak ister. Bu sizin hayal ettiğiniz bir şey. Ancak Hindistan’da bunun çok zor olacağına dair bir yanılsama içinde değiliz. Dünya çapında bazı kaliteli takımlar var. Bazı heyecan verici maçlar olacak. ; bazı sıkıntılar olacak; bazı ilginç sahalar olacağından eminim. Ülke çapında farklı koşullar olacak ve en iyi sonuçları alacak olan, en iyi şekilde adapte olan takım olacak.”

Bairstow ayrıca Salı gecesi Yeni Zelanda’nın koşu takibi sırasında kendisini sahanın dışında tutan sakatlığın ciddiyetini de küçümsedi, vuruş sırasında sağ omzunda bir miktar ağrı yaşadı. “Önümüzde çok fazla kriket var… almamaktansa biraz daha önlem almak daha iyidir” dedi. “Kesinlikle iyi olacak.”

READ  Gaby Lewis, İrlanda Kadınlar Güney Afrika serisinin kaptanlığını yapacak