Ağu
18
2023
0

Umarım Iga Mutludur

Richard Pagliaro tarafından | @Tenis_Şimdi | 18 Ağustos 2023 Cuma

İga Swiatek bir değişim ajanıdır. için acı verici bir nokta yarattı Ons Jabeur.

Dünya 1 Numaralı Swiatek, ABD Açık’ta kadınların son on yıldır kullandığı Wilson ABD Açık normal görev keçe topundan erkeklerin kullandığı Wilson ABD Açık ekstra görev keçe topa geçişi savunan birkaç üst düzey oyuncu arasında yer aldı.

Alaster: ABD Açık Topu WTA’nın sahasında

Yanıt olarak Montreal, Cincinnati ve ABD Açık buna uydu ve Swiatek ile diğerlerine istedikleri topu veriyorlar. Kadınlar bu hafta Cincinnati’de Wilson ABD Açık ekstra görev keçe topuyla oynuyorlar ve 28 Ağustos’ta başlayacak ABD Açık’ta topu deneyecekler.

ABD Açık finalisti Jabeur top hayranı değil. Jabeur, “Iga’nın mutlu olduğunu” umarak şaka yapıyor, topun daha ağır geldiğini, omzunu ağrıttığını ve yine de uçtuğunu söyledi..

“Evet, omzum çok ağrıyor,” dedi Jabeur gülümseyerek. “Size karşı dürüst olmak gerekirse, Iga ve diğerlerinin neden değişmek istediğini bilmiyorum. Umarım Iga mutludur (gülümser).

“Hayır, ama farklılar, evet. Kesinlikle daha ağırlar. Tam olarak emin değilim – uçuyor, sanki top hala uçuyor. Oradaki farkın ne olduğundan emin değilim.”

Geçen yaz Swiatek, nefret ettiği bir topla ABD Açık şampiyonasını yakalamaya devam etmesine rağmen, Wilson ABD Açık normal görev keçe topundan duyduğu açık memnuniyetsizliği dile getirdi.

Swiatek, 2022 ABD Açık’tan önce “Dürüst olmak gerekirse, onları sevmiyorum” dedi. “Aslında birçok oyuncunun da şikayet ettiğini duydum. Kadın oyuncular, çünkü erkeklerden farklı toplarımız var. Kulağa garip geldiğini biliyorum, ama temelde mesele şu ki, daha hafifler. deli gibi uçuyorlar “Biliyorsunuz, şu anda gerçekten güçlü oyunlarımız var. … Şu anda güçlü oynuyoruz ve bu toplarla ellerimizi gevşetemiyoruz. Şikayet eden birçok oyuncu olduğunu biliyorum ve bunların çoğu ilk 10’da.”

READ  Nakashima, Draper, Lehecka, Stricker - Yeni Nesil ATP Finallerinde Yarı Finaller

Tenis Ekspresi

Peki, Flushing Meadows Major’daki Wilson ABD Açık ekstra görev keçe topunun geleceği nedir?

ABD Açık Turnuva Direktörü ve eski WTA Başkanı Stacey Allaster, bir Zoom görüşmesinde medyaya, turnuvanın WTA’nın istediğine karar verdiği topu kullanacağını söyledi.

Allaster, “Şu anda bu bir deneme,” dedi. “WTA oyuncuları oyluyor. Kanada ve Cincinnati’de topla oynuyorlar. WTA’nın 2023 ABD Açık’ın sonunda Wilson Extra Duty ile devam etmek isteyip istemediklerini bize söylemesini bekliyoruz.” ya da normal keçe toplarına geri dönmeyi tercih ediyorlar.

“Sporcuların kararı %100. Topla ilgili olarak sporcuların istediklerini yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Uzun süreli, 45 yıllık ortağımız Wilson da öyle.”

Fotoğraf kredisi: Rob Newell/CameraSport