Ağu
02
2021
0

Nadal, Korda’yı Geleceğin Yıldızı Olarak Övdü

Sebastian Korda bakarak büyüdü Rafael Nadal.

Yirmi kez Grand Slam şampiyonu olan Nadal, ATP Tour’un sıralamalarda Korda’yı yakalamasının çok uzun sürmeyeceğini söyledi.

Daha: Nadal Rekabete İstekli

İlk sıralarda yer alan Nadal, Washington DC’deki profesyonellere dönüşünden önce Citi Open’da Korda ile antrenman yaptı.

Korda’nın oyununu ve potansiyelini değerlendirmesi sorulan Nadal, 45. sıradaki Amerikalıyı bir gün en üst sıralarda yer almak için mücadele edebilecek eksiksiz bir oyuncu olarak nitelendirdi.

Nadal, Korda için “Evet, dün birlikte pratik yapıyorduk” dedi. “Bence genç. İyi bir fiziksel görünüm, iyi servis, taban çizgisinden iyi şutlar. Bence o harika bir adam, eksiksiz bir oyuncu.

“Sporumuzda gelecek yıllarda yapacak çok işi var. Onu oynarken gördüğümden beri dünyanın en iyi oyuncularından biri olma şansına sahip olacağına her zaman inanıyorum.”

21 yaşındaki Korda, Nadal’ı tenis idolü olarak adlandırıyor ve hatta kedisine çamur kralının adını verdi. Eski bir genç dünya No. 1 olan Korda, 1998 Avustralya Açık şampiyonu Petr Korda’nın oğlu ve geçen sonbaharda Nadal’a karşı sadece dört maç yöneterek 16’ncı tura ulaştığında Roland Garros’ta sadece dördüncü Tur seviyesindeki etkinliğini oynuyordu.

Korda, tenis kahramanıyla kortta yaklaşık iki saat geçirdikten sonra Nadal’dan daha da çok etkilendi.

Korda, “Onu sadece internette gördüm. Yani, çocukluğumdan beri ona ve onunla ilgili her şeye aşığım” dedi. “Her maçı izlerdim. Kimin oynadığı veya hangi turnuvada oynadığı önemli değil, o benim için adamdı.

“Benim için inanılmaz bir andı ve daha iyisini yazamazdım. İlk Grand Slam’ime katılmaya hak kazandım, ilk tur seviyesindeki maçımı kazandım ve ardından Grand Slam’in dördüncü turunda Chatrier’de Rafa oynadım. büyük bir nimet.”

Tenis Ekspresi

On üç kez Roland Garros şampiyonu olan Nadal, Korda’nın hala öğrenmekte olduğunu ve oyununu iyileştirmesi gerektiğini, ancak genç Amerikalının “harika bir oyuncu olacağına” ikna olduğunu söylüyor.

READ  Forest Hills 1959'dan beri İlk Kez Davis Cup'a Ev Sahipliği Yapacak

Nadal, Korda için “Kesinlikle en iyi adam olmak için gereken her şeye sahip olduğunu düşünüyorum” dedi. “Elbette, o zaman işler kolay değil ve gelişmeye devam etmeniz gerekiyor.

“Ama bana sorarsanız, onun harika biri olacağına kesinlikle inanıyorum.”

Fotoğraf kredisi: Christopher Levy