Mar
23
2023
0

‘Mevcut Çözümler Uzun Vadeli Çok Uygulanabilir Değil’

Chris Oddo tarafından | @TheFanChild | Çarşamba Mart 22, 2023

Emma Raducanu bileğinin durumu konusunda temkinli ve aşırı iyimser değil.

2021 ABD Açık şampiyonu, bileğindeki sakatlık nedeniyle 2022 sezonunu yarıda kesti ve 2023 sezonunun üçüncü ayında pek de iyi durumda görünmüyor. Çarşamba günü Miami’de Bianca Andreescu’ya üç setlik sıkı bir mücadelede kaybettikten sonra sakatlığının durumu hakkında konuştu.

“Bir süredir idare ettiğim bir şey,” dedi. “Sadece bu turnuvadan sonra gerçekten gözden geçirmem ve sonraki adımlarımın ne olduğunu bulmam gerekiyor.”

Çamur mevsimlerinin işaret ettiği şu anki World No.72 için dinlenme ufukta görünüyor. Raducanu, Stuttgart’ta (1994’te başlayacak) birkaç gün içinde yer değiştirmek istemediği için doktorunun tavsiyesi üzerine Nisan ortasında Büyük Britanya’nın Fed Cup beraberliğini atlayacak. 17 Nisan).

“Mevcut yaralarım nedeniyle bence en iyi tıbbi tavsiye bu kadar kısa sürede yüzey değiştirmemekti. Demek bana söylenen buydu, ”dedi.

Raducanu, sakatlığıyla ilgili daha fazla tedaviye veya ikinci bir görüşe ihtiyacı olduğunu ima ediyor gibiydi.

“Çünkü biz onu yönetiyoruz, üstünde tutuyoruz” dedi. “Kısa vadede oynayabilirim. Ancak mevcut çözümler uzun vadede pek uygulanabilir değil.”

Bu arada Raducanu, koşullar göz önüne alındığında son zamanlarda oynadığı oyundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Geçen hafta BNP Paribas Açık’ta son 16’ya yükseldi ve 2021’de ABD Açık şampiyonluğuna koşma hayalinden bu yana en büyük iki galibiyetini elde etti.

“Her gün doğru şeyleri yaptığımı düşünüyorum, bu da bana güven veriyor” dedi. “Mevcut birkaç sakatlığı idare ettiğim için bu yıl zor geçti gibi hissediyorum – bu can sıkıcı ve sinir bozucuydu çünkü elimden geldiğince iyi çalışıyordum.

“Yarışmadan zevk aldığımı hissediyorum. Evet, maç sahasında olduğum için gerçekten çok mutluyum.”

READ  Nadal, Barcelona Unvanından Memnun, Ama Kil Oyununu Geliştirecek Yeterli Yeri Olduğuna İnanıyor