Mar
22
2023
0

Dach Anında Destek Sağlıyor | ÖZET: TBL @ MTL

Kanadalılar Dizilişi


İleri hatlar

Harvey-Pinard – Nick Suzuki – Kirby Dach

Denis Gurianov – Jonathan Drouin – Josh Anderson

Mike Hoffman – Alex Belzile – Brendan Gallagher

Michael Pezzetta – Chris Tierney – Rem Pitlick


Savunma eşleşmeleri

Mike Matheson-David Savard

Joel Edmundson-Justin Barron

Johnathan Kovacevic – Chris Wideman


Kaleciler

Sam Montembeault – Jake Allen


çizikler

hiçbiri


yaralanmalar

Carey Price (diz), Paul Byron (kalça), Sean Monahan (alt vücut), Jake Evans (alt vücut), Juraj Slafkovsky (alt vücut), Cole Caufield (omuz), Arber Xhekaj (vücut üst), Joel Armia (hastalık), Christian Dvorak (alt vücut), Jordan Harris (alt vücut), Kaiden Guhle (alt vücut), Jesse Ylonen (hastalık)

Oyun Raporu

Brendan Gallagher, vücudunun alt kısmından sakatlanarak 32 maç kaçırdıktan sonra bu gece kadroya dahil edildi. Bir zamanlar Gallagher’ın dönüşü, Bell Center’da oynayan Kanadalılara muazzam bir enerji artışı sağlamak için yeterliydi. Gallagher, ilk periyotta iki dakikalık bir çelme cezası dışında, 14 dakikalık buz süresinde sadece bir dipnottu.

Ama bu gece en çok farkı yaratan kadroya dönen ikinci oyuncu oldu. Kirby Dach, alt vücut yaralanmasına dönüşen yanlış teşhis edilen bir virüs nedeniyle 16 maç kaçırdı. Dach, Canadiens’in ilk üçlüsünde Nick Suzuki’ye katıldı ve hemen Tampa’nın en üst sıralarında rekabet edebilir hale geldi.

Suzuki, Cumartesi gecesi Florida’da Lightning’e karşı mücadele eden oyuncudan farklı görünüyordu. Kaptan top kaybı yarattı ve Dach hattın görünümünü tamamen değiştirdiği için iki asist kaydetti. Dach’ın hızı ve zekası rakiplerine baskı yaptı ve takım arkadaşlarını destekledi.

READ  Habs Hokey Raporu: Fiyat için Duraklat | VİDEO

Marty St. Louis, Tampa ile kafa kafaya gidebilmek için bu gece Dach ile üst sıralarda yer almak istedi, ancak planın onu tekrar merkeze taşımak olduğunu yeniden doğruladı. Louis, Dach’ın antrenmanda bile paka sahip olmak isteyen nihai rakip olduğunu söylüyor.

Dach, sezonun 13. golünü buzlanma süresinin 20:44’ünde attı.

Bir sonraki

Kanadalılar, Perşembe gecesi Bruins ile yüzleşmek için Boston’a gidiyor. Josh Anderson maçın sonlarında sakatlandı ve Boston’a seyahat etmeyecek.

Takım, Kaiden Guhle’nin yüksek ayak bileği burkulması nedeniyle sezonun geri kalanını kaçıracağını açıkladı.

Artı

▲ Kirby Dach, Nick Suzuki, Justin Barron, Sam Montembeault

Eksi

▼ Chris Tierney, Michael Pezzetta, Rem Pitlick, Chris Wideman, Alex Belzile, David Savard, Josh Anderson

Oyun Önizlemesi

Oyun önizlemesine buradan göz atın: Dach, Gallagher Dönüş | ÖNİZLEME: TBL @ MTL