Mar
19
2023
0

Medvedev: Binbaşı Carlos Sorusu

Richard Pagliaro tarafından | @Tenis_Şimdi | 18 Mart 2023 Cumartesi

İlk Indian Wells finaline kararlı koşusu sırasında, Danil Medvedev hem problem çözme becerisi hem de kendini koruma eğilimi göstermiştir.

Beşinci sırada yer alan Medvedev, Alexander Zverev’i 6-7(5), 7-6(5), 7-5’lik setlerle geçen bir ayak bileği burkulmasına, Alejandro Davidovich Fokina’ya karşı çeyrek final mağlubiyetinde parmağının kesilmesine ve israf edilmiş yedi maç puanının baş ağrısına katlandı. Frances Tiafoe bugünün yarı finalinde.

Blake: Djokovic, Miami Open’da Elendi

19 maçlık galibiyet serisini yarın üst üste dördüncü finaline çıkaran Medvedev, 19 yaşındaki bir oyuncuyla karşı karşıya olduğunu söyledi. carlos alcaraz tenis yanık ünitesine bir gezi gibi gelebilir.

“Carlos, 17 yaşında oradayken, Vay canına, bu adam güçlü, ama asla bilemezsin, bazen adam güçlü vurur ve sonra çok fazla zorlamadan yapar” dedim. [errors]Medvedev, Indian Wells’te medyaya şunları söyledi: “Nasıl yaptığını görelim. Sonra bir yıl içinde dünyanın 1 numarası olur. Çok fazla kaçırmadığı, rakiplerinden daha güçlü vurduğu maçlar var.

“Bunu görmek şaşırtıcı ya da eğlenceli çünkü, ‘Bu adam yanıyorsa ne yapabilirsin? Madrid’i hatırlıyorum maçları izlememiştim ama Rafa ve Novak’ı arka arkaya yendiğinde toprakta, 18 yaşında olmak inanılmaz.”

Pazar günkü son çukurlar, ABD Açık şampiyonu Alcaraz’ı 2021 Wimbledon’da düz setler halinde tek başına kazanan 2021 ABD Açık şampiyonu Medvedev’e karşı yönetiyor.

Entrika ve yoğunluğa ek olarak: Alcaraz yarın üçüncü Masters tacını alırsa, Novak Djokovic’in yerini alacak ve dünya 1 numara sıralamasını yeniden kazanacak.

Art arda dördüncü şampiyonluğu için teklif veren Medvedev, önemli bir Alcaraz sorusu olduğunu söylüyor: Genç fenomen kaç Slam kazanacak?

Medvedev, “İnanılmaz yetenekleri var. Soru şu ki, onları nasıl kullanacağını bildiğini biliyoruz,” dedi. “Sonra soru geliyor, 10 Grand Slam mi, 5 mi yoksa 23 mü kazanıyor ve belki de rekoru kırıyor.

READ  Rekabetçi değilseniz, Durmak Daha İyi

“Onu izlemek ve ona karşı oynamak keyifli olacak…

“Onunla oynamak harika olacak, özellikle şimdi kendime güveniyorum. Bence yüzey onun için daha iyi, ama en iyi tenisimi göstermek için elimden gelenin en iyisini yapacağım ve umarım harika bir final geçireceğim.”

Bazı rakipler, 19 yaşındaki İspanyol’un şimdiden tüm saha becerilerinde 3 Büyüklerin en iyilerini bir araya getirdiğini söylüyor.

Eski dünya 1 numara Juan Carlos FerreroAlcaraz’ın koçu Miami Açık şampiyonundan büyük beklentileri var.

Ferrero, Alcaraz’ın 1990’da Pete Sampras’tan bu yana Amerika Açık’ı kazanan en genç adam olmasının ardından, “Onu tenisin üst seviyesine çıkarmak gibi bir hedefim var. teniste yaptıklarını başarıyorlar. 22 Grand Slam’den bahsediyoruz. Onun sadece bir tane var. Daha gidilecek çok yol var.

“Ama kim bilir? Bence onda tenisin en iyilerinden biri olmak için gereken tüm potansiyel ve potansiyel var. Tek yapmamız gereken denemek.”

Fotoğraf kaynak: Aurelien Meunier/Getty