Mar
19
2023
0

UAAP: Fil-Am’in büyük adamı Sean Alter, UP’a katıldı

Sean Alter, ortada, UP basketbol programı direktörü Bo Perasol, solda ve teknik direktör Gold Monteverde ile. UP erkek basketbol takımından fotoğraf

MANILA, Filipinler—Filipinler Üniversitesi, Fil-American Sean Alter’in hizmetlerini güvence altına aldıktan sonra UAAP sezonunun dışında hamleler yapmaya devam etti.

1,8 boyunda bir sakat olan Alter, FilNation-Select ile 2023 Smart-NBTC Ulusal Finalleri sırasında Fighting Maroons’a katılma niyetini resmileştirdi.

Alter, turnuvada maç başına 5.7 sayı, 3.0 ribaund ve 1.1 asist ortalamaları yakalıyor.

UP basketbol programı direktörü Bo Perasol Pazar günü yaptığı açıklamada, gelişmenin “Sean, ailesi, koçluk ekibimiz, UPMBT yönetim ekibi ve programa dahil olan mezunlar arasındaki verimli tartışmaların ürünü” olduğunu söyledi.

Sean Alter

Sean Alter. NBTC FOTOĞRAF

Perasol, “Sean, UAAP’ta rekabet etmeye devam etmemiz için yapbozun bir başka önemli parçası,” dedi.

“UP’de neyi başarmak için çalıştığımıza dair ortak bir inanç var ve Sean’ın Üniversitemizin değerlerini korumaya kendini adamış bir ekibin parçası olacağı için gurur duyuyoruz.”

UP, finalde Ateneo’ya kaybettikten sonra geçen sezon UAAP tacını koruyamadı.

Alter’in satın alınması, UAAP MVP’si Malick Diouf liderliğindeki zaten yığılmış bir UP cephe hattını güçlendirdi.

UP koçu Gold Monteverde, “Sean tarafından sergilenen iş ahlakına ve kazanma arzusuna sahip bir oyuncunun eklenmesi takıma fayda sağlayacaktır” dedi.

“Takımın başarısının oyuncularımızın doğru gelişimine bağlı olduğunu anlıyoruz, bu nedenle koçluk kadromuzun taahhüdünün bir kısmı çaylaklarımızın büyümesine ve antrenmanına odaklanmaktır.”

86. Sezonda forma giymeye hak kazanan Alter, Fighting Maroons’a katılan en son uzun adam.

Kısa bir süre önce, La Salle Greenhills’in öne çıkan isimleri Luis Pablo, Seven Gagate ve Josh Coronel de UP için oynamaya karar verdi.

İLGİLİ ÖYKÜLER

Sonrakini Oku

En son haberleri ve bilgileri kaçırmayın.

Abone olmak SORGULAYAN PLUS The Philippine Daily Inquirer ve diğer 70’den fazla başlığa erişim elde etmek, 5 adede kadar gadget paylaşmak, haberleri dinlemek, sabah 4 gibi erkenden indirmek ve sosyal medyada makaleler paylaşmak için. 896 6000’i arayın.

Geri bildirim, şikayet veya sorularınız için, bize Ulaşın.