Eyl
05
2023
0

Matthew Mott, Harry Brook’un İngiltere Dünya Kupası kadrosuna alınacağını ima etti

İngiltere, Harry Brook’un Dünya Kupası kadrosuna alınacağına dair henüz en net ipucunu verdi. Beyaz top koçu Matthew Mott Salı günü, ICC’ye sundukları 15 kişilik kadronun “geçici” olduğunu ve Ekim ayında Ahmedabad’da Yeni Zelanda ile oynayacakları maç öncesinde “köprünün altından çok sular aktığını” defalarca vurguladı. 5.

Brook, İngiltere’nin, geçici Dünya Kupası kadrosu görevini de üstlenen Yeni Zelanda’ya karşı oynayacağı dört maçlık ODI serisi için seçilen kadroda sürpriz bir şekilde yer almamıştı. Yüz gün sonra erkeklerde tek yüzyılla karşılık verdi ve İngiltere’nin T20I serisine 43’lük skorla ve 67’lik skorla başladı – ancak üçüncü ve dördüncü maçlarda sadece 8 ve 4’ü başardı.

Mott, Brook’un başlangıçtaki ihmalinin İngiltere’nin son yıllarda ODI tarafını destekleyen oyunculara olan “sadakatinden” kaynaklandığını açıkladı ancak Dünya Kupası’ndaki çoğu takımın, ICC’nin kesin son tarihi olan Eylül ayından önce geçici kadrolarını “tamir etmeyi” düşüneceğini öne sürdü. 28.

Cuma günü Cardiff’te başlayacak olan Yeni Zelanda serisi için İngiltere’nin ODI kadrosuna dikiş bowlingi olarak seçilen Brydon Carse, T20I serisine dört seriyle başlayan, son 15’e dahil olma iddiasını üstlenebilecek başka bir oyuncu. Yüksek hızda bowling oynarken wicket’ler altı over’de.
İngiltere’nin sınırlı sayıdaki kaptanı Jos Buttler, daha önce Brook’u çekişmeden çıkarma fırsatını Yüzlerce yarışta şöyle diyerek reddetmişti: “Herkesin uçağa binmesi için hâlâ uzun bir zaman var, bu yüzden bekleyip ne olacağını göreceğiz.” “

Ancak Mott’un Salı günü Trent Bridge’deki dördüncü T20I öncesindeki yorumları, Brook’un son zamanlardaki formunun yeniden düşünmeye yol açtığının en açık göstergesiydi. Mott, Sky Sports’a “Kimsenin Harry’nin yeteneğinden şüphe ettiğini düşünmüyorum” dedi. “O inanılmaz bir oyuncu ve bunu gösterdi.

“En çok etkilendiğim şey, kaçırıldığından bu yana gösterdiği tepki ve harika oyuncuların yaptığı da bu. Hindistan’da Yeni Zelanda’ya karşı ilk 11’i seçmeden önce oynamamız gereken çok şey var ve bunun geçici bir kadro olduğunu her zaman söyledik. Herkes neye sahip olduğunu göstermek için gerçekten iyi bir fırsata sahip olacak.”

READ  R Ashwin, Virat Kohli, Usman Khawaja, Cameron Green Test sıralamasında yükseldi

Brook yalnızca üç ODI oynamış ve dört yıldır yerel bir A Listesi maçında yer almamış olsa da, 2022’nin başlarında uluslararası ilk maçına çıktığından beri İngiltere adına hem Test hem de T20 kriketinde son derece etkileyici oldu.

İngiltere’nin kadrosunda hemen hemen birbirine benzeyen bir vurucu yok: Jason Roy, Dawid Malan ve Liam Livingstone en savunmasız oyuncular, ancak Roy ve Malan’ın her ikisi de üst düzey vuruculardır, Livingstone ise İngiltere’ye spin-bowling seçeneği sunuyor. Gus Atkinson, Reece Topley veya David Willey gibi denizcileri dışarıda bırakarak da kadronun dengesini değiştirebilirler.

Mott, “Harry son birkaç yıldır çok fazla tek günlük kriket oynamadı” dedi. “Test kriketinde, T20 kriketinde ve dünya çapındaki liglerde son derece iyiydi, ancak seçtiğimiz oyuncular son birkaç yılda İngiltere için harika bir iş çıkardılar. Taraflara girmek her zaman kazanmaktan daha zordur. onların dışında ve biz o kartı orada oynadık.

“Söylediğim gibi, bu geçici bir kadro. Her takım Dünya Kupası’ndan önce düzeltmeler yapacak ve herkes – ister bu 15’in içinde olsun ister dışında olsun – ellerinden gelenin en iyisini yapmaya kararlı olmalı.”

Mott şunları ekledi: “Bu 15’e baktığınızda kimsenin bu noktayı hak etmediğini düşünmek bana zor geliyor. Bu kadar güçlü takımları seçtiğinizde her zaman bir hikaye olacaktır. bu adamlar kaçırıyor, bu bir hikaye, söylediğim gibi, şu an ile Dünya Kupası arasında zaman var.

“İdeal bir dünyada, muhtemelen biraz daha sonraya kadar elimizi oynamak zorunda değiliz ama bize dağıtılan kartlar bunlar. Bu seriden önce kadroyu çıkarmamız gerekiyordu. Çok şey değişebilir: çok şey var Yeni Zelanda’ya karşı oynayacağımız ilk maça çıkmadan önce köprünün altından sular geçecek.”