Eyl
06
2023
0

Büyüme ve Başarıya Odaklanan Swiatek, Anlatıdan Kurtuluyor

Chris Oddo tarafından | @TheFanChild | Çarşamba 6 Eylül 2023

ABD Açık’ta Jelena Ostapenko’ya yenilmesinin ardından Iga Swiatek, “savunma” kavramı hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Dört kez Grand Slam şampiyonu olan oyuncu, gelişiminin bu aşamasında daha çok hücuma ve pozitif düşünmeye odaklanıyor.

Tenis Ekspresi

22 yaşındaki oyuncu, medyanın unvanları, puanları ve 1 numaralı sıralamayı savunma konusundaki anlatılarına kapılmak istemiyor ve gerekçesini bir sosyal medya gönderisinde etkili bir şekilde açıkladı.

“Son 1,5 yıl, insanların ne kadar çok kişinin “savunma”, “savunma” – unvanlar, sıralama konumu, puanlar hakkında konuştuğunu ve yazdığını gözlemlediğim ve deneyimlediğim bir dönemdi… Bazen bundan dolayı bu şekilde düşünmeye başladığıma şaşırıyordum,” Swiatek yazdı. “Hiçbir şeyi savunmama gerek yok ve şu an bazı düşüncelerimi yazmak için iyi bir an.

“Benim için spor, tıpkı günlük hayatta olduğu gibi sürekli değişimlerin olduğu bir döngü; kazanabiliriz ya da kaybedebiliriz; işte bu kadar, çok basit. Yeni sezon, bir sonraki turnuva, KAZANMAK, BAŞARMAK için yeni fırsatlar, bir şeyi savunmak için değil.”


Özetlemek gerekirse Swiatek iki kelime kullandı.

“Temiz bir sayfa.”

Daha sonra, yüksek mükemmellik standardını korumayı ve oyununu büyütüp geliştirmeyi de içeren ileriye yönelik planı hakkında yazdı.

Önemli olanın “savunmak” değil, “başarmak” olduğunu söylüyor. “Bu yılki ABD salınımı sırasında kazanabilir ve daha fazlasını başarabilirim, orası kesin” dedi. “Bazılarınızın daha fazlasını beklediğini biliyorum, birçoğunuz 1 numaralı sıralamayı, unvanı “savunmayı” bekliyordunuz.

“Fakat ben zihniyetime bağlı kalıyorum: Çok çalıştığımda, kendimi geliştirdiğimde ve işimi yaptığımda, savunmak için değil, hedeflerime ULAŞMAK için KAZANMAK için daha fazla şans yaratacağım. Bunu yapmanın yolu da sürekli olarak yaptığım işte yüksek standartlara odaklanmak ve bu sporun en iyilerinden ve takımımdan öğrenmektir.”

READ  Tsitsipas Gelecek Hafta Mallorca Unvanını Savunacak

Kolayca bir niyet beyanı olarak yorumlanabilecek birkaç hashtag ile bitirdi. Swiatek, 75 haftalık zirve koşusunun ardından sıralamada 2. sıraya geriledi, ancak bu tavrıyla yakın zamanda tekrar zirveye çıkması muhtemel.

#devam etmeye #başlarken