Nis
25
2021
0

NFL Draft beklentileri 2021: Trevor Lawrence’tan Feleipe Franks’e sıralanan en iyi 10 oyun kurucu

Oyun kurucu her zaman drafta kadar en çok konuşulan pozisyondur, ancak bu yıl işler bir sonraki seviyeye taşındı. Bu, 2021 NFL Draftının ilk turunda en az beş QB’nin gideceği bir kilit ve muhtemelen beşinin – Trevor Lawrence, Zach Wilson, Justin Fields, Trey Lance ve Mac Jones – ilk 10 seçimde yer alması mümkün. Bu ilk beş sinyal arayanlardan birini güvence altına almak için bir ticaret gördük ve saat işlemeye başladığında bir veya iki tane daha yapılabileceği düşünülebilir.

Çoğu birinci tur QB’lere odaklanırken, bu taslak sınıfta dikkati hak eden başkaları da var. Sonuçta, tarih bize en az birkaç en iyi seçimin hayal kırıklığı yaratacağını ve 2. Gün veya 3. Gün seçiminin 10 yıllık bir başlangıç ​​olabileceğini öğretti.

Sporting News, bu düşünceyle 2021 yılı için ilk 10 kalite güvencemizi kırıyor.

DAHA FAZLA NFL DRAFT: 7 turluk taklidi tamamla | En iyi 100 büyük tahta

(Getty Images)

NFL Taslak 2021 oyun kurucu sıralaması

1. Trevor Lawrence, Clemson

Clemson’ı birinci sınıf öğrencisi olarak Ulusal Şampiyonaya götürdüğünden beri birçok kişi Lawrence’ı 2021 seçmelerinde 1 numara olarak çizdi. Kaplanlar için geçirdiği üç yılda, Lawrence geçişlerinin yüzde 66,6’sını tamamladı, 108 tank avcısı (90 atış, 18 acele) oluşturdu ve sadece 17 INT attı. Yaklaşık 6-6, 213 pound, iyi hareket kabiliyeti ve büyük bir kolu olan Lawrence, tüm araçlara sahip ve özgeçmişinde sadece iki kayıpla, bir lider ve bir kazanan olduğunu kanıtladı. Bu sınıftaki en iyi QB olup olmadığı görülmeye devam ediyor, ancak en çok tercih edilen referansları eşsiz.

2. Zach Wilson, BYU

Wilson’ın BYU’daki ilk iki sezonu oldukça sıradan geçti, ancak 2020’de büyük bir çıkış yaptı, paslarının yüzde 73,5’ini tamamlarken 3,692 yarda, 33 tank avcısı ve sadece üç INT attı. Yerde 254 yarda ve 10 tank avcısı daha ekledi. Wilson ideal boyuttan yoksun (6-2, 214 pound), ancak kesinlikle “çok küçük” değil ve yırtık bir labrumu onarmak zorunda kaldığı 2019 sağ omuz ameliyatının, en azından Jetler için sorun olmadığı bildirildi. onu genel olarak ikinci sıraya alması bekleniyor. Potansiyel “bir yıllık harikalar” hakkında endişelenmek için her zaman nedenler vardır, ancak geçen yıl Joe Burrow’a bu etiketi yapıştırabilirdiniz ve Bengals’la sağlıklıyken her bir franchise oyun kurucusu gibi görünüyordu. Wilson, Burrow kadar başarılı değildi, ancak olumlu tarafı inkar edilemez.

READ  Floyd Mayweather, Logan Paul'u gerçekten nakavt etti mi? Video, Paul'ün yumruk attıktan sonra titrediğini gösteriyor

(Getty Images)

3. Justin Fields, Ohio Eyaleti

Alanlar görünüşe göre 2020’de bir canavar ikinci sınıf sezonundan sonra bir adım geri attı (3,273 pas, 484 hücum yardası, 51 toplam tank avcısı, üç INT), ancak aslında daha yüksek bir tamamlama yüzdesine sahipti (67,2’ye kıyasla 70,2) ve daha fazla pas yarda ( Son sezonunda maç başına 262.5’e 233.8) ve koşucu yarda (47.9’a karşı 34.6). Alanlar, belki de taslağa giden diğer tüm QB’lerden daha fazla seçildi, bazıları iş ahlakını ve liderliğini sorguladı, ancak neredeyse 6-3, 226 pound ölçtükten ve göz kamaştırıcı bir 4.45 40 yarda koştuktan sonra, güvenli takımların fiziksel araçları konusunda endişelenmediğini söylemek için. Fields’ın ilk 10’da yer almasını bekleyin, ancak sezon başladığında ikinci sıradaki oyuncu olması şaşırtıcı olmazdı.

4. Trey Lance, Kuzey Dakota Eyaleti

Lance, hepsi FCS yarışmasına karşı olan 17 kolej maçına başladıktan sonra çoğu taraftar için biraz gizemli bir adam. Yine de bu başlangıçlardaki sayıları şaşırtıcıydı, çünkü 16-0’lık bir rekor ve üç prestijli ödülle sona eren bir kırmızı gömlek birinci sezonunda bir INT atmadı (FCS Yılın Birinci Sınıfı, FCS Yılın Hücum Oyuncusu) ve FCS Şampiyonası Oyun MVP’si). Tüm söylendiğinde, Lance 2.786 yarda attı, 1.100 yarda daha koştu ve geçişlerinin yüzde 66.9’unu tamamlarken toplam 44 golü oluşturdu. Lance, profesyonel gününde yaklaşık 6-4, 224 pound ölçtü ve 40 yarda koşmadığı halde, bildirildi. saatte 21,54 mil hızla FCS Ulusal Şampiyonası maçında 44 yarda TD koşusu sırasında – geçen yıl NFL’deki herhangi bir top taşıyıcı arasında 12. en hızlı ve tüm QB’ler arasında en hızlı olacak bir işaret. Belki de bu taslaktaki tüm QB’ler kadar, Lance de hücum koordinatörlerinin ağzını akıttığı araçlara ve atletizme sahiptir. Bununla birlikte, özellikle yüksek seviyeli rekabete karşı genel deneyimsizliği, ona bir sonraki seviyede dik bir öğrenme eğrisi verir. İlk 15, hatta belki de ilk beş arasında yer alıyor, ancak Lance’in 1. Gün – hatta 1. Yıl – başlangıcı olmasını beklemeyin.

READ  Sam Houston State, ilk FCS şampiyonluğu için Güney Dakota Eyaleti'ne karşı gerilim kazandı

Getty Images

5. Mac Jones, Alabama

Jones, geçen yıl Alabama’da gülünç rakamlar ortaya koydu ve 4.500 yard, 41 tank avcısı ve sadece dört INT için geçişlerinin yüzde 77.4’ünü tamamladı. Yaygın nakarat, “Evet, ama temelde bir NFL hücumunda oynuyordu!” Crimson Tide’ın ülkedeki en iyi yetenek oyuncuları ve hücum görevlileri koleksiyonuna sahip olduğu doğru olsa da, bu LSU’daki son kampanyası sırasında Joe Burrow hakkında da söylenebilirdi ve NFL’ye gayet iyi adapte oldu. Jones’a yapılan darbelerden biri, elit atletizmden yoksun olması, ancak 4.68’lik 40 yarda atışı bir QB için özellikle yavaş değil. Yaklaşık 6-3, 217 pound ağırlığındaki Jones makul bir bedene sahip ve açıkça liderlik özelliklerine sahip. Jones, muhtemelen ilk 15 draft seçimi olacak ve birçok spekülasyonun, 49ers’a genel olarak üçüncü gideceğini düşünüyor. Bunun çok yüksek olup olmadığını zaman gösterecek, ancak Jones en yüksek tavana sahip olmasa bile sağlam bir zemine sahip görünüyor.

DAHA: Sporting News’in QB’ye özel taslağı

6. Kyle Trask, Florida

Trask, Florida’daki son yılında göz kamaştırdı ve geçişlerinin yüzde 68.9’unu tamamlarken 4.283 yarda, 43 tank avcısı ve sekiz INT atarak göz kamaştırdı. 6-5, 236 pound’un biraz üzerinde olan Trask harika bir boyuta sahip, ancak 5.10 40 yarda atılma süresi – ve üst düzey atletizmden yoksun olması – bu yüzden yukarıdaki beş QB ile aynı vızıltıya sahip değil. onu bu listede. Trask en çok ikinci turda alay ediliyor, yani 1.Hafta döndüğünde muhtemelen yedek görevi görecek, ancak bu sezonun bir noktasında onun başladığını görmek sürpriz olmayacak.

(Getty Images)

7. Jamie Newman, Wake Forest / Gürcistan

Newman, Gürcistan’a transfer olmadan önce Wake Forest’ta (19 maç) üç yıl oynadı, ancak taslağa hazırlanmak için 2020 sezonundan çekildi. Göreceli deneyim eksikliği ve genel prodüksiyonu onu değerlendirmeyi zorlaştırıyor, ancak değeri ne olursa olsun, yalnız tam sezonu (12 maç), 2.868 pas yarda, 60.9 tamamlama yüzdesi, 574 acele yardası, toplam 32 tank avcısı ve 11 INT ile sonuçlandı. . Newman yaklaşık 6-3, 235 pound ve bildirildiğine göre 4.7 aralığında 40 yarda koşuyor. Kesin bir şeyden çok bir proje, ancak orta-geç turlarda doğru ekiple gelirse sonunda karşılığını alacak araçlara sahip.

READ  Masters 2021 canlı skorları, güncellemeleri, Pazar günkü 4. Tur liderlik tablosundan önemli anlar

8. Kellen Mond, Texas A&M

Kemeri altındaki 46 kariyer oyunuyla Mond bol tecrübeye sahip ve istatistikleri hiçbir zaman dikkate değer olmasa da, son yılında iyileşti. Mond, 19 tank avcısı ve sadece üç INT atarken, QB reytinginde (146,9), tamamlanma yüzdesinde (63,3) ve deneme başına yarda (7,7) kariyer zirveleri yayınladı. Mond’un büyüklüğü yok (6-2 ile 6-3, 205 pound arasında), ancak bildirildiğine göre 4.57 40 yarda koştuğu ve boyutunun gösterebileceğinden daha büyük bir kolu olduğu bildirildi. Mond muhtemelen kariyerinin başlarında bir panoya sahip olacak bir geç tur seçimi olacak, ancak deneyimi, beklenenden daha erken bir başlangıç ​​şutu almasına yardımcı olabilir.

(Getty Images)

9. Davis Mills, Stanford

Mills, üniversite kariyerinde sadece 12 maçta önemli bir oyun süresi gördü, bu yüzden onun bir proje olduğunu söylemek biraz yetersiz kalıyor. 6-4, 217 pounder bildirildiğine göre harika bir profesyonel gün geçirdiBununla birlikte, 4.58 resmi olmayan 40 yarda atılma süresi de dahil. Profesyonel tarzda bir hücumda oynarken büyüklüğü, atletizmi ve doğruluğu (yüzde 65,5 tamamlama yüzdesi) göz önüne alındığında, Mills, birkaç yıl içinde sağlam bir oyuncu haline gelebilecek 2. Gün veya 3. Gün draft seçimi türüdür.

10. Feleipe Franks, Arkansas

Florida’da üç inişli çıkışlı sezonun ardından, Franks Arkansas’ta muhteşem bir son sezon geçirdi ve 17: 4 TD-INT oranını yayınlarken geçişlerinin yüzde 68,5’ini tamamladı. 6-6 üzerinde duran ve 234 pound ağırlığındaki Franks elit bir boyuta sahip ve bildirildiğine göre 4.55 40 yarda koştu. Bu araç kombinasyonu, Franks’in orta veya geç turlarda seçilmesini sağlayacaktır ve Newman gibi, doğru ekiple gelirse ve geliştirmesi için zaman verilirse, ilgi çekici bir olasılık olabilir.