Mar
14
2023
0

Ind vs Aus – Avustralya’nın WTC final takımı, Border-Gavaskar Trophy’den sonra nasıl şekilleniyor?

Gelecekteki Border-Gavaskar serisinde beşinci bir Test olacak. Ancak bir şekilde bu sefer de bir tane alıyoruz. Avustralya ve Hindistan, Dünya Test Şampiyonası unvanını belirlemek için Haziran ayı başlarında tekrar bir araya gelecek.

Mayıs ayı sonuna kadar IPL koşuları göz önüne alındığında, her iki taraf için de hazırlanmak için çok az zaman olacak, ancak Avustralya’nın daha iyi durumda olmasını sağlayabilirsiniz. Kilit vurucular Marnus Labuschagne ve Steven Smith de dahil olmak üzere bazı oyuncuları önceden ilçe kriket maçlarına sahip olacak, kenar oyuncular ise Yeni Zelanda A turunu ve evlerinde daha fazla eğitim potansiyeli elde edecek.

Genel olarak, Avustralya’nın en iyi 11’ini seçmek, sakatlıkların önemli bir rol oynamaması koşuluyla aşırı derecede yorucu bir mesele olmayacak. Muhtemelen halihazırda çivilenmiş dokuz nokta vardır. Ancak bu son ikisi gıdıklayıcı kararlardır.

David Warner için sırada ne var?

David Warner, Delhi’de yaşadığı kırık dirseğinden kurtularak bu hafta Hindistan’daki üç maçlık ODI serisinde Avustralya formalarına dönecek. Ancak Test geleceği, topun kurcalanmasının hemen ardından gelenleri saymazsak, her zamanki gibi bulutlu.
Birleşik Krallık’ta ezici bir sicili var ve burada 13 Testten ortalama 26.04 yüzyıl olmadan Güney Afrika’ya karşı 100. Testinde yarattığı çifte yüzyıl – dikkate değer bir vuruş sırası – kariyerinin son aşamalarında aykırı görünmekle tehdit ediyor.
WTC finalinde yer alması muhtemel görünüyor, ancak bunun ötesinde daha az kesinlik var. Ricky Ponting geçtiğimiz günlerde, Warner’ın en azından İngiliz yazında takip eden Ashes’e başlayıp başlamayacağına karar vermesi için bir seçim playoffu olabileceğini öne sürdü.
Ahmedabad’dan sonra, baş antrenör Andrew McDonald finalde oldukça kararlıydı ancak gerisini daha açık uçlu bıraktı. Warner’ın Test kriketindeki son noktası kendi elinde olmayabilir. Ashes’ı başlatması alemlerin ötesinde değil, ancak İngiltere’nin hızlıları 2019’daki küçük yuvarlak başarısını tekrarlarsa bitirmez.

McDonald, “Bence bu konuşma üzerinde çalışıyorsunuz ve her oyuncunun nasıl bitirdiği her zaman farklı,” dedi. “Bazıları belirli bir şekilde çıkmak istiyor ve diğerleri potansiyel olarak taraflardan atılma konusunda sorun yok. Ancak şu anda Dave tamamen Dünya Test Şampiyonası planlarımıza dahil, bir günlük seri için geri geliyor, iyileşti. Oradaki sakatlığından dolayı, Dave’i 17’sinde Avustralya formasıyla tekrar göreceğiz ve oradan gideceğiz.”

READ  DPL 2021 - Pritom Kumar'ın son topu Brothers Union'a heyecan verici bir galibiyet bırakıyor

Warner bir sonraki yaza ulaşsa bile (burada SCG’deki kendi evinde yaptığı Test bu kez sezonun son maçı olmayacak), Test kariyerinin önümüzdeki 12 ay içinde sona ereceğine dair çok az şüphe var, bu yüzden olması gerekecek er ya da geç bir yedek.

Matthew Renshaw, Hindistan’da orta sıralarda yer aldı ve inandırıcı olmayan bir şekilde, ancak şu anda önde gelen aday olarak görülüyor. Yurtiçi satışların saf ağırlığına göre Cameron Bancroft, başka karmaşıklıklar olsa da güçlü bir iddia ortaya koyuyor. Marcus Harris, 2021-22 Ashes’te birisi Usman Khawaja’yı kenarda tutmak zorunda kaldığında düştüğü için kendisini talihsiz görebilirdi. Travis Head, Hindistan’da açılışa terfi ettikten sonra mükemmeldi, ancak alt kıta dışında orta dereceli bir oyuncu olarak kalacak.

Josh Hazlewood, Scott Boland’a Karşı

Muhtemelen verilmesi gereken diğer büyük seçim kararı, Mitchell Starc ve kaptan Pat Cummins’in hemen ardından üçüncü uzman olarak kimin yer alacağıdır. Ancak bu, Josh Hazlewood’un Asya’daki koşullara dayalı seçimle birlikte kendisini iki yılda dört Testle sınırlayan sakatlık serisine bir son verebileceğini varsayarsak.
Hazlewood, SCG’de Güney Afrika’ya karşı yaptığı geri dönüş Testinde, kapaklarla ilgili sorunlardan kaynaklanan yumuşak çime çarptığında meydana gelen Aşil yaralanmasından kurtulamayınca Hindistan turundan ayrıldı. O harika bir Test bowling oyuncusu ama parkta kalması gerekiyor.
McDonald, “Yaralanmalar talihsiz ve hızlı bowlingin bir parçası” dedi. “Yani iki ayrı sakatlık, bir yan sakatlık ve bir Aşil sakatlığı. Geri döndüğünde, Sidney’de gördüğümüz şey onun hala birinci sınıf olduğu. Bence Scott Boland oraya derinlik katıyor, ne yazık ki Lance Morris var. Büyük ilgi gören Jhye Richardson da yakın zamanda bir sakatlık geçirdi, ancak bu hızlı bowling oyuncularının bir kolektif olarak Gelecek Turları Programının sahip olduğu şeylerde gezinmelerine yardımcı olabileceğini düşünüyoruz.”

Hazlewood, WTC finaline uygunsa, bu onunla Boland arasında bir yakınlaşma olacak, ancak SCG’nin Güney Afrika’ya karşı oynadığı maçtan önce tempolu bowling hiyerarşisinin hala yerinde olduğuna inandığını belirtmiş ve gerçekten de öyleydi. Boland’ın önünde seçildi. Her ikisi de Haziran ayı başlarında İngiltere’de bir avuç olmalı.

READ  Son Maç Raporu - Essex vs Glamorgan South Group 2021

Starc’ın kilitleneceğini söyledikten sonra, erken sezon İngiltere’si için ideal hızlı bowling oyuncusu olup olmadığı sorusu sorulabilir. 2019 Ashes’ta sadece bir kez oynadı. Ancak 2021-22 sezonunun başlangıcından bu yana 27.27’de 51 kaleyi ele geçirdi ve Nathan Lyon için zorlu yaratmada da rolü var.

Avustralya’nın WTC kadrosu ile Ashes grubu arasında çok fazla bir fark olması muhtemel değildir, ancak ICC final için oyuncu sayısına bir sınır koyacaktır. 2021 baskısı için 15’ti. Doldurulması gereken fazladan dört yer olduğunu varsayalım.

Todd Murphy, olağanüstü Hindistan turunun ardından yedek iplikçi olarak kilitlenmiş görünecekti. Hazlewood veya Boland’dan biri yedek hızlı olacak ama bir tane daha olacak. Sınırsız Lance Morris, yurt içi ve yurt dışında kadrolarda yer aldı, ancak seçiciler, onun Haziran koşullarına tam olarak uygun olup olmayacağını düşünebilirler. Michael Neser de kadrajın içine girebilirdi.
Yedekte uzman bir kaleci isteyecekler mi? Avustralya’dan birini kısa sürede uçurmak uzun bir yol. Hindistan’da eldiven konusunda çok yetenekli olan Peter Handscomb rolü doldurdu ve yine bir seçenek olabilirdi. Belli ki yedek vurucu pozisyonunu da kapatacaktı. Tam bir kaleci isteniyorsa, Josh Inglis önden giderdi, ancak Jimmy Peirson’ın onu yakına itmesi gerekir.

Avustralya’nın olası WTC final kadrosu (eğer 15 isim verilirse): David Warner, Usman Khawaja, Marnus Labuschagne, Steven Smith, Travis Head, Cameron Green, Alex Carey (wk), Pat Cummins (yüzbaşı), Mitchell Starc, Nathan Lyon, Josh Hazlewood, Scott Boland, Todd Murphy, Peter Handscomb, Michael Neser /Lance Morris