Mar
14
2023
0

Avlar Habs’a Hükmediyor | ÖZET: COL @ MTL

Kanadalılar Dizilişi


İleri hatlar

Rem Pitlick – Nick Suzuki – Denis Gurianov

Mike Hoffman – Jonathan Drouin – Josh Anderson

Harvey-Pinard – Chris Tierney – Jesse Ylonen

Michael Pezzetta – Alex Belzile – Anthony Richard


Savunma eşleşmeleri

Mike Matheson – Johnathan Kovacevic

Kaiden Guhle – David Savard

Joel Edmundson – Chris Wideman


Kaleciler

Jake Allen – Sam Montembeault


çizikler

hiçbiri


yaralanmalar

Carey Price (diz), Paul Byron (kalça), Sean Monahan (alt vücut), Brendan Gallagher (alt vücut), Jake Evans (alt vücut), Juraj Slafkovsky (alt vücut), Cole Caufield (omuz), Arber Xhekaj (üst vücut), Kirby Dach (alt vücut), Joel Armia (hastalık), Justin Barron (üst vücut), Christian Dvorak (alt vücut), Jordan Harris (alt vücut)

Oyun Raporu

Çok uzun zaman önce değil, Montreal medya mensupları Bell Center basın kutusunda sırayla Artturi Lehkonen’in oyunuyla alay ederek eğleniyorlardı. Biri “neredeyse Lehky” gibi aşağılayıcı bir hashtag icat etti ve bir diğeri “bir daha asla gol atamayabilir” diye alay etti. Montreal baş antrenörünü onu dördüncü çizginin üzerine yerleştirdiği için azarladılar.. bazıları onun düzenli olarak sağlıklı bir sıyrık olması gerektiği görüşünü dile getirdi.

Lehkonen, Montreal spot ışıklarının acımasız, bazen aşağılık dünyasından ayrıldığından beri, yaptığı tek şey, neredeyse 30 yıldır Kanada forması giyen herkesin elinden kaçan korkmuş Kupayı kaldırmak oldu. Ve bunu, önemli bir rol oynayarak, ilk altı dakikayı alarak, özel takımlarda görevlendirilerek, top kayıpları yaparak ve Stanley Kupası galibi gibi önemli goller atarak yaptı.

Lehkonen, onu en zeki, en şiddetli rakiplerden biri olarak tanıyan ve asla vites değiştirmeyen eski takım arkadaşlarının da saygısını kazanmıştı. Brendan Gallagher ve Jake Evans, Pazar gecesi Lehkonen ile Montreal’de akşam yemeği yemek için zaman ayırdı.

READ  Habs Hokey Raporu: Hokey Ticaret Sezonu | VİDEO

Lehkonen yerel medya tarafından alay edilmiş olabilir ama birçok Canadiens hayranının kalbinde yer edinmişti. Ve onu Colorado’ya gönderen ticaretten bu yana ilk kez bu gece Bell Center’da sıcak bir şekilde karşıladılar.

Verimli Bir Dönüş

Ve tipik bir şekilde, Lehkonen ilk periyotta iki gol atarken (sezon için 20 gol sınırına ulaştı) ve ikinci periyotta bir asist ekleyerek parmağı kırık bir şekilde oyundan ayrıldı. Ameliyat için Denver’a dönecek.

Bu, Kanadalıların sınıfta kaldığı ve kadrodaki yetenek eksikliğinden muzdarip olduğu bir oyundu. Çığ, üçüncü periyotta ayaklarını gazdan çekmeden önce 6-1 öne geçerken işi kolay gösterdi.

Kanadalılar şimdi üst üste yedi maç kaybetti.

Bir sonraki

Kanadalılar, Salı gecesi Penguenlerle buluşmak için Pittsburgh’a gidecek.

Artı

▲ Josh Anderson

Eksi

▼ David Savard, Chris Tierney, Rafael Harvey-Pinard, Mike Matheson, Mike Hoffman, Joel Edmundson, Anthony Richard, Kaiden Guhle, Denis Gurianov, Alex Belzile, Jonathan Drouin

Oyun Önizlemesi

Oyun önizlemesine buradan göz atın: Lehkonen, Eller vs Habs | ÖNİZLEME: COL @ MTL