Mar
12
2023
0

‘Dizim Yüzde 80’

Bundan sadece bir ay önceydi Ons Jabeur Küçük bir diz ameliyatı olmak için Orta Doğu’daki en sevdiği turnuvalardan çekilmesi gerektiğini dünyaya duyurdu.

“Tıbbi ekibim, kortlara geri dönebilmek ve iyi performans gösterebilmek için küçük bir ameliyat olmam gerektiğine karar verdi” diye yazdı. “Doha ve Dubai’den emekli olmak zorunda kalacağım ve bu kalbimi kırıyor. Ortadoğu’da bu buluşmayı bekleyen tüm hayranlardan özür dilemek istiyorum. Sana söz veriyorum, sana daha güçlü ve sağlıklı döneceğim.”

Jabeur zaten geri döndü ve başarılı bir şekilde; Cumartesi gecesi Indian Wells’te Polonyalı Magdalena Frech’i 4-6, 6-4, 6-1’lik setlerle geçti.

Ama yüzde 100’den çok uzak. 80, aslında, daha çok benziyor.

Jabeur gazetecilere “Dizim yüzde 80 diyebilirim” dedi. “Oraya geliyor. En azından acı burada değil. Güçleniyorum ve hareketlerimi geri alıyorum ama yine de hareketlerim yüzde 100 değil, kesin.”

Tunuslu, ameliyatının ayrıntılarını paylaşmak istemedi.

“Diz oraya geliyor” dedi. “Fiziksel olarak açıkçası daha fazla zamana ihtiyacım var. Ama zamanı geldiğinde, sana gerçekten neler olduğunu anlatacağım. Üzgünüm, şu anda bunun hakkında konuşamam. Ama bundan daha fazlası. Bu yüzden sağlık açısından benim için çok zorlayıcıydı.”

Jabeur, BNP Paribas Açık’ta üçüncü turda Marketa Vondrousova ile karşılaşacak.

Tenisi çok fazla kaçırmak istemediğini söyledi ve bu mücadeleyi üstlenmeye karar verdi.

“Ben bir sporcuyum ve uzun süre rekabetin dışında kalmak zor” dedi. “Sahada olmayı özlüyordum. Biliyorsunuz, sıralamanın çok gerisinde kalmak istemedim. Şimdiden iki 500 ve bir 1000’i kaçırdım ve iki 1000 geliyor. ‘Tamam, Gidip burada ve Miami’de bile hazırlanacağım ve ne olacağını göreceğim. Biraz çarpıttım. Fiziksel olarak hazır olup olmadığımı görmek için bunu kendime bir meydan okuma gibi yaptım, sonra ben akıl sağlığıma meydan okuyabilir veya beynimi bir kez olsun gerçekten çalıştırabilir.”

READ  Sırt Sakatlığı Badosa'yı Wimbledon'dan Düşürdü