Mar
12
2023
0

Carlos Yulo, Bakü Dünya Kupası’nda altın madalya daha kazandı

DOSYA—Filipinli Carlos Edriel Yulo, 6 Kasım 2022’de İngiltere’nin kuzeyindeki Liverpool’da düzenlenen Dünya Jimnastik Şampiyonası’nda Erkekler Atlama Atlama finalinde yarışıyor. (Fotoğraf: Ben Stansall / AFP)

MANİLA, Filipinler—Carlos Edriel Yulo, Pazar günü Azerbaycan’ın Bakü kentinde düzenlenen FIG Artistik Jimnastik Dünya Kupası Serisinin sonunda erkekler atlama finalinde zirveye ulaşarak bir altın madalya daha elde etti.

Cumartesi günü paralel çubuklarda bir zaferle sonuçlanan Yulo, iki denemeden sonra ortalama 14.933’e ulaştı – ilki 15.033’e iyi bir el yaylı çift ön mızrak ve ikinci atlama ağı 14.833’e ulaştı – bu da Filipinliyi birincilik ödülüne taşıdı.

Büyük Britanya’dan Harry Hepworth ikinci, Hong Kong’dan Wai Hung Shek ise bronz madalyanın sahibi oldu ve final elemelerinde önde gelen İranlı Mahdi Olfati 14.399 ile dördüncü oldu.

Yulo, geçen hafta 4 fit 11 ateş topunun paralel çubuklarda gümüş ve tonozda bronz aldığı Doha, Katar etabında yer egzersizi unvanını aldıktan sonra dört ayaklı dünya kupasında altın mesafesini üçe çıkardı. .

Tokyo Olympian, kampanyasını Almanya’nın Cottbus kentinde paralel çubuklarda bronz madalya ile açtı.

Yulo’nun bir sonraki ve son durağı, 27-30 Nisan tarihlerinde Kahire’de yapılacak Dünya Kupası’nın dördüncü ayağı.

Bu yılki Dünya Kupası serisi, 30 Eylül-Ekim tarihlerinde Belçika’nın Antwerp kentinde düzenlenen 2023 FIG Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’ndaki alet etkinlikleri için eleme niteliğindedir. 2024 Paris Olimpiyatları için yerler sunan 8.


Aboneliğiniz kaydedilemedi. Lütfen tekrar deneyin.


Aboneliğiniz başarılı olmuştur.

Sonrakini Oku

En son haberleri ve bilgileri kaçırmayın.

Abone olmak SORGULAYAN PLUS The Philippine Daily Inquirer ve diğer 70’den fazla başlığa erişim elde etmek, 5 adede kadar gadget paylaşmak, haberleri dinlemek, sabah 4 gibi erkenden indirmek ve sosyal medyada makaleler paylaşmak için. 896 6000’i arayın.

READ  Stipe Miocic vs. Francis Ngannou 2 çanta, maaşlar: UFC 260'ta ne kadar para kazanacaklar?
Geri bildirim, şikayet veya sorularınız için, bize Ulaşın.