Ara
05
2022
0

‘Wild Thing’ Lance Morris, Avustralya Test çağrısını kazandı

Avustralya’daki en hızlı atıcı olarak derecelendirilen Batı Avustralya tempolu bowling oyuncusu Lance Morris, Adelaide’de West Indies’e karşı ikinci Test için Queensland denizcisi Michael Neser ile birlikte kadroya çağrıldı.

24 yaşındaki Morris, 27 ve 18.40 ile önde gelen kaleci olduğu olağanüstü bir Sheffield Shield sezonu geçirdi. Pazar günü Gabba’da WA’yı neredeyse yenerek kayda değer bir zafer kazandı.

Eski gözyaşı döken Shaun Tait’e selam olarak ‘The Wild Thing’ lakaplı – beş yıl önce WACA’da İngiltere’ye karşı oynadığı bir tur maçında sahneye çıktıktan sonra, Joe Root’a kadar ilk sırada asi bir kısa teslimat yaptı. hız radarını test etmek için bir itibar geliştirdi.

Morris, sezonun başlarında ESPNcricinfo’ya “Ben saldıran ve göz korkutucu bir bowling oyuncusuyum” dedi. “150’lerin başına gelebilirim [kph]. Şimdi sadece vücuduma yerleşiyorum. 26 yaş civarında bir bowling oyuncusu olarak temelde olgunlaştığını söylüyorlar. Hızlanmak için hala yerim var.”

Avustralya, kaptan Pat Cummins’in dörtlü sakatlığı nedeniyle Perth’deki ikinci istekada bowling oynayamaması üzerine takviye çağırdı. Gündüz-gece Testi için formda olacağından emin, ancak yoğun bir programla seçicilerin risk alması pek olası değil.

Morris’in XI’e girip girmediğini Testlerde ortalama 9.55 olan Scott Boland ile göreceğiz ve şimdiden hızlı yedek olarak oradayız. Geçen sezon muhteşem Ashes performansından bu yana oynamadı.

Ancak Morris atağa bir fark noktası ekleyebilir ve seçiciler onun bir sonraki aşamada neler yapabileceğini görmeye değer olduğunu düşünebilir.

“Bence bu muhtemelen 1 numara [quickest] New South Wales kaptanı Kurtis Patterson bu sezonun başlarında şöyle demişti: “Shield kariyerimde karşılaştım. Hızlıydı ve kesinlikle tutarlı tempo açısından 1 numaraydı.”

READ  Sri Lanka - Bangladeş, 1. Test, Kandy

Avustralya seçiciler başkanı George Bailey, Morris’i kadroya almak için iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

Bailey, “Gerçek bir hızı var ve küçük kapılar için fırsatlar yaratma yeteneği gerçek bir beraberlik kartı,” dedi. “Çevreye gelmesi onun için harika bir deneyim olacak.”

Morris ayrıca yazın başlarında Perth’de düzenlenen bir T20 Dünya Kupası maçında Kızılderililere bir çalışma yaptı.

“Ne kadar çok bowling oynarsam, hızlı bir bowling oyuncusu olmanın ne anlama geldiğini gerçekten kavrıyormuşum gibi hissediyorum,” dedi. “Umarım daha iyi olmaya devam edebilirim ve hızla bowling oynamaya devam edebilirim çünkü bu çok eğlenceli.”

Neser, Cummins’in Covid ile dışlandığı geçen yılki Adelaide gündüz-gece Testinde bugüne kadarki tek Test maçını oynadı.

Bailey, “Michael, geçtiğimiz sezonlarda düzenli olarak kadrodaydı ve geçen yaz Adelaide’de olağanüstüydü,” dedi. Tutarlı bir şekilde performans göstermeye devam etti ve tekrar sıcak bir şekilde karşılanacak.” dedi.