Mar
15
2023
0

Sonuçlar İşlenmiyor | ÖZET: MTL @ PIT

Kanadalılar Dizilişi


İleri hatlar

Harvey-Pinard – Nick Suzuki – Jesse Ylonen

Denis Gurianov – Jonathan Drouin – Josh Anderson

Rem Pitlick – Chris Tierney – Mike Hoffman

Michael Pezzetta – Alex Belzile – Anthony Richard


Savunma eşleşmeleri

Mike Matheson – Johnathan Kovacevic

Kaiden Guhle – David Savard

Joel Edmundson-Justin Barron


Kaleciler

Sam Montembeault – Jake Allen


çizikler

Chris Wideman


yaralanmalar

Carey Price (diz), Paul Byron (kalça), Sean Monahan (alt vücut), Brendan Gallagher (alt vücut), Jake Evans (alt vücut), Juraj Slafkovsky (alt vücut), Cole Caufield (omuz), Arber Xhekaj (üst vücut), Kirby Dach (alt vücut), Joel Armia (hastalık), Christian Dvorak (alt vücut), Jordan Harris (alt vücut)

Oyun Raporu

Sezonun başından beri baş antrenörün tanıdık bir nakaratı oldu: doğru şekilde oynamak, sonuçları gölgede bırakır.

Peki Marty St. Louis bu geceki yarışma hakkında ne düşünüyor olabilir? Kanadalılar iyi oynamadı, hatta bu oyunda domine edildiler. Montreal, kalitesiz Pittsburgh kaleciliğinden yararlanarak fırsatçıydı.

Ancak bu, oyuncuların duygusal durumu için önemli bir galibiyetti, yedi maçlık bir mağlubiyet serisini bir kenara bıraktı ve takıma üç maçlık kısa bir yolculuğa başlarken moral verdi. Yani bu durumda, sonucun süreçten önce geldiği görülüyor.

Bu oyun, Avalanche’a karşı oynanan maçla hemen hemen aynı şekilde başladı. Penguins maçın sadece 21. saniyesinde gol attı ve maç beş dakika önce 2-0 öne geçti.

Ancak Kanadalılar, ilk aradan önce dört cevapsız gol attı. Louis, ekibinin kontrolü ele geçirdiğini iddia etti. Koçla aynı fikirde olmamakla birlikte, açılış karesinde yedi atışta dört gol olması, bunun Tristan Jarry’den zorlu bir başlangıçla çok daha fazla ilgisi vardı.

READ  NHL Sezon Özeti ve 2022 Erken Favorileri

Casey DeSmith, ikinci periyoda başlamak için Pittsburgh golünü devraldı. DeSmith, son 40 dakikada sadece 13 atışla karşılaştı. Penguins’in 21 yüksek riskli gol şansı vardı; DeSmith, iki çalışma döneminde Canadiens sopalarından sadece dört HDSC ile karşılaştı.

Maç sonrası basın toplantısının sonunda, St. Louis sonuçların moral için önemli olduğundan bahsediyordu. Kesinlikle hoş değildi, ancak Kanadalılar fırtınayı atlattı ve Pennsylvania’yı çok ihtiyaç duyulan bir galibiyetle terk etti.

Bir sonraki

Kanadalılar, Perşembe günü Panthers’ı ve Cumartesi gecesi Lightning’i oynamak için Florida’ya gidecek.

Artı

▲ Justin Barron, Denis Gurianov, Josh Anderson, Joel Edmundson, Sam Montembeault

Eksi

▼ Mike Matheson, Jonathan Kovacevic, Nick Suzuki, Rafael Harvey-Pinard, David Savard, Alex Belzile, Michael Pezzetta, Chris Tierney, Rem Pitlick

Oyun Önizlemesi

Oyun önizlemesine buradan göz atın: Matheson vs Petry | ÖNİZLEME: MTL @ PIT