Ara
04
2022
0

Sheffield Kalkanı 2022-23 – ‘Hazırım’

Formda Queensland açacağı Matt Renshaw, kriket yaklaşımında önemli değişiklikler yaptıktan sonra Avustralya Testi geri çağırmaya hazır olduğunu söyledi.

26 yaşındaki solak Renshaw, 11 Testinin sonuncusunu 2018’de oynadı. Bu yazki formu en üst seviyedeydi. Renshaw bu sezon ortalama 81.83 ile 491 birinci sınıf koşu kaydetti.

Avustralya’nın Test açıcısı 36 yaşındaki David Warner kariyerinin sonuna yaklaşıyor ve 35 yaşındaki diğer açıcı Usman Khawaja da alacakaranlık yıllarında. Ufukta Hindistan ve İngiltere’de Test turları varken Renshaw’ın sabırlı olması gerekiyor.

“Ben hazırım,” dedi Renshaw, AAP’ye bir Test geri çağırma olasılığı sorulduğunda. “Son birkaç yılda, kriketimi nasıl yapacağımı kesinlikle yeniden düşündüm.

“Avustralya olayı önemli ama sadece benim takımım için oynamak ve Queensland için iyi şeyler yapmak yerine zihniyetinize kapılıp bunun için oynamaya çalışabilirsiniz.

“Kriket oynamakla birlikte öğrendiğim en büyük şey buydu. [a Test recall] gelir sonra gelir Kendi başının çaresine bakacaktır.”

Renshaw, 11 Testinde ortalama 33,47 ile 636 tur attı ve en yüksek puanı 184’tü.

Bu, açılmadan önce zorlu koşullarda erken kazdığı Batı Avustralya’ya karşı Queensland için en son Sheffield Shield 54’lük vuruşunda gösterildi.

“Joe ile konuşuyordum. [Burns] biraz bununla ilgili… kariyerimin başında geldiğimde nasıl oldukça yavaştım,” dedi Renshaw. “Kendimi yeniden keşfetmeye ve çok daha hızlı olmaya çalıştım ama sonunda bu benim çöküşüm oldu.

“Artık, durumun gerektirdiğine bağlı olarak, ihtiyacım olduğunda vites değiştirebildiğim için gerçekten rahat hissediyorum. Yaptığım birkaç teknik değişiklik var, ancak en büyük şey başarmak için doyumsuz arzu.”

READ  Canlı Rapor - Hindistan - Yeni Zelanda, WTC finali, Southampton, 6. gün (rezerv gün)

Bu yıl geri çağrılmadan önce Test ekibinden üç yıl uzak kalan Queensland kaptanı Khawaja, geçtiğimiz günlerde Renshaw’ın en üst seviyede şansını yeniden yakalayacağını söyledi.

Renshaw, “Saha içinde ve dışında Usman ile çok zaman geçiriyorum ve o çok örnek aldığım biri,” dedi. “Kariyerinden ve olayları ele alma tarzından kesinlikle bazı dersler var. Bu yönden benzer karakterleriz. İkimiz de başarılı olmayı ve vuruş yapmayı seviyoruz.”