Mar
13
2023
0

Ruud, Indian Wells’in Garin’e Kaybından Sonra Sıfırlamayı İstiyor

Alberto Amalfi tarafından | @Tenis_Şimdi | 12 Mart 2023 Pazar

Casper Ruud’un Çölde kuraklık devam ediyor.

Şili elemeleri Cristian Garin üçüncü sırada yer alan Ruud’u 6-4, 7-6(2) yenerek Indian Wells son 16 turuna çıktı.

Daha fazla: Fritz, Shelton’dan Kurtuluyor

Bu, Garin’in ilk 10 rakibine karşı sekiz maçlık mağlubiyet serisini sona erdiren yaklaşık iki yıldır ilk 10 galibiyetiydi.

Garin, dünyanın 4 numaralı takımının galip çıkışını (39’dan 17’ye) iki kattan fazla artırdı ve Ruud’u backhand pas şutlarında defalarca koşturdu. Garin 23 net puanın 18’ini kazandı ve çeyrek final için 13. seribaşı Karen Khachanov veya Alejandro Davidovich Fokina ile karşılaşacak.

97. sıradaki Garin, sezonda 4-5’e gerileyen Ruud’un bu sezon henüz arka arkaya galibiyet almadığı için bir galibiyet serisi yakaladı ve bir seri daha uzattı.

Altı ay önce Ruud, bir galibiyetin sadece ilk majörlüğünü perçinlemekle kalmayıp aynı zamanda onu dünya sıralamasında 1 numaraya taşıyacağını bilerek ABD Açık finalinde Carlos Alcaraz ile karşılaşmak için Arthur Ashe Stadyumu kortuna yürüdü.

2022’de 51-22’lik bir rekora imza atan Norveçli yıldız, bu sezon 4-5’e geriledi.

Miami Açık’ta formunu ve özgüvenini bulmaya çalışmadan önce Ruud’un sıfırlanması için yaklaşık bir haftası olacak. Ruud, Carlos Alcaraz’a kaybettiği 2022 Miami Açık finaline kadar 600 sıralama puanını koruyor.

Fotoğraf kredisi: BNP Paribas Open Facebook