Mar
19
2021
0

PSL 2021, bir haftalık karantinanın ardından Haziran başında devam edecek

Haberler

Turnuvanın tamamı Karaçi’de yapılacak ve biyo-güvenlik için İngiltere merkezli bir şirketten temin edilecek.

Pakistan Süper Ligi’nin tamamlanmamış 2021 baskısının penceresi büyük olasılıkla 23 Mayıs’ta başlayacak ve en az yedi günlük karantina başlayacak. PCB, biri 6 Haziran’dan itibaren her gün çift başlıklar ve 20 Haziran’da bir final olmak üzere iki seçenek belirlemişti. Ancak ESPNcricinfo, franchise’ların diğer seçeneği tercih ettiğini anlıyor: 2 Haziran’dan itibaren çoğunlukla bir maça sahip olmak. 20 Haziran’da final.

İlk seçenekte, 10 gün içinde 16 maç planlanan sekiz üst üste çift başlık, ardından Pazar günkü final ile iki günde üç playoff vardı. İkinci seçenek 13 günde 16 grup maçını kapsar. Zamanlama ve karantina günlerinin sayısı konusunda küçük bir anlaşmazlık yaşandı ve karantina günlerinin sayısı, PSL yönetimi tarafından zamanında alınacak nihai kararla birlikte.

Yıl baskısı, oyuncular ve destek personeli arasında yaşanan Covid-19 vakalarının ardından 14 maçtan sonra askıya alındı. Karaçi’de sezonun ardından çok ani bir şekilde durma noktasına gelen koronavirüs protokollerini yeniledikten sonra iki pencere sunan PCB ile sezonun iki buçuk ay içinde yeniden başlamasına karar verildi. PCB, bu sefer biyolojik güvenlikli bir ortam oluşturmak için İngiltere merkezli bir güvenlik ve teknoloji şirketinin hizmetlerini işe almaya karar verdi.