Eki
26
2022
0

Pakistan – PSL 2023 – Haider Ali platine yükseldi, Sarfaraz Ahmed, Wahab Riaz ve Hasan Ali düştü

PCB, Peşaver Zalmi’nin Haider Ali’sini Pakistan Süper Ligi’nin yaklaşan sekizinci baskısı için elmastan platin kategorisine yükseltirken, Quetta Gladiators kaptanı Sarfaraz Ahmed platinden altına ve Peşaver kaptanı Wahab Riaz platinden elmasa geçti. Geçen yıl İslamabad United için Zalmi’den ayrılan Hasan Ali’nin notu da platinden elmasa düşürüldü.

Bununla birlikte, altı franchise’ın tümü, 2023 sezonu için sekiz adede kadar elde tutmayı tamamlamadan önce promosyonlara itiraz etme ve oyuncu kategorisinin düşmesini talep etme hakkına sahiptir.

ESPNcricinfo, yönetim kurulu başkanı Ramiz Raja’nın sürece doğrudan dahil olmasıyla birlikte, PCB’nin artık oyuncu kategorilerine karar verme konusunda tek otorite olduğunu anlıyor. İndirgeme taleplerinde – varsa – tüm franchise’lara oyuncuların temel kategorisini karşılama fırsatı verilecektir. PCB yaptığı açıklamada, “Oyuncunun temel kategorisi eşleşmezse, oyuncu kendi temel kategorisinin altındaki bir kategoriye düşürülebilir” dedi.

Haider geçtiğimiz yıl 17’si uluslararası olmak üzere 26 T20 oynadı ve performansı gerçekten düştü. Kariyeri T20 grev oranı 135.65, ancak son 12 ayda 119.33’e düştü. Geçen sezon Zalmi formasıyla dokuz vuruşta 116.03 vuruş oranıyla 152 koşu ve 116.03 vuruş oranı kaydetti. Buna rağmen yükseltildi.

Yıllar içinde 81 golle PSL’nin ikinci kalecisi olan Hasan, kötü bir 2022 sezonu geçirdi ve hatta bu yıl milli T20I takımından düştü. Geçen sezon, United için dokuz maçta dokuz kaleye sahip olduğu için bowling ortalaması 40.55 ve ekonomi oranı 10.84 idi. Aşağı inerken takım arkadaşı Faheem Ashraf’a – elmastan altına – katıldı.

23 yaş altı oyuncular, bu iki yıl içinde dokuz veya daha az maç oynamadıkları sürece, iki sezondan fazla yükselen olarak sınıflandırılamazlar, bu nedenle hem Zaman Khan hem de Syed Faridoun Mahmood, Lahore Qalandars kadrosundan yükselen oyuncular, Mohammad ile birlikte kategorilerini koruyorlar. Huraira ve Mubasir Khan.

Geçen sezon Qalandars tarafından gümüş kategorisinde seçilen Mohammad Haris, Pakistan için çıkış yapan herhangi bir oyuncunun hak ettiği gibi altına yükseldi.

READ  Son Maç Raporu - Yorkshire - Essex 2022

Yükseltilmiş kategorilere ve ödeme paketlerine sahip diğer önemli oyuncular, Mohammad Wasim (United, altından elmasa), Shahnawaz Dahani ve Shan Masood (Multan Sultans, altından elmasa), Mohammad Nawaz ve Naseem Shah (Gladyatörler; Nawaz – elmastan platine, Naseem – altından elmasa).

Qalandars’ın son şampiyon olduğu 2023 sezonu 9 Şubat’ta başlayacak ve final 19 Mart’ta yapılacak. Covid-19’un oyunları sadece iki merkezde, Lahore ve Karachi’de oynanmaya zorladığı mevsimler.

Yerel kategori oyuncu yenilemeleri

Lahor Kalenderleri: Fakhar Zaman, Haris Rauf, Shaheen Afridi (tümü platin), Mohammad Hafeez (elmas), Abdullah Shafique (altın), Ahmad Daniyal Latif, Akif Javed, Imran Randhawa, Kamran Ghulam, Maaz Khan, Sohail Akhtar, Zeeshan Ashraf (tümü gümüş) , Syed Faridoun Mahmood ve Zaman Khan (hepsi ortaya çıkıyor)

Multan Sultanları: Mohammad Rizwan (platin), Khushdil Shah, Shahnawaz Dahani, Shan Masood (tümü elmas), Anwar Ali, Imran Khan Snr, Rumman Raees, Sohaib Maqsood (tümü altın), Rizwan Hussain (gümüş), Aamer Azmat, Abbas Afridi ve Ihsanullah ( hepsi ortaya çıkıyor)

İslamabad Birleşik: Asif Ali, Shadab Khan (tümü platin), Hasan Ali, Wasim Jr (tümü elmas), Azam Khan, Danish Aziz, Faheem Ashraf, Musa Khan, Waqas Maqsood, Zafar Gohar, Zahid Mehmood, (tümü altın), Athar Mahmood, Mohammad Akhlaq, Nasir Nawaz (tümü gümüş), Mohammad Huraira, Mubasir Khan ve Zeeshan Zamir (tümü ortaya çıkıyor)

Karaçi Kralları: Babar Azam, Imad Wasim (tümü platin), Mohammad Amir (elmas), Amir Yamin, Mir Hamza, Sahibzada Farhan, Sharjeel Khan, Usman Shinwari (tümü altın), Mohammad İlyas, Muhammad Imran Jr, Rohail Nazir, Umaid Asif (tümü gümüş) ), Faisal Ekram, Mohammad Taha, Qasim Ekram ve Talha Ahsan (tümü ortaya çıkıyor)

READ  Maç Önizlemesi - İngiltere vs Güney Afrika, Güney Afrika İngiltere'de 2022, 2. Test

Peşaver Zalmi: Haider Ali (platin), Shoaib Malik, Wahab Riaz (tümü elmas), Aamer Jamal, Amad Butt, Arshad Iqbal, Hussain Talat, Imam-ul-Haq, Kamran Akmal, Mohammad Haris, Sohail Khan, Usman Qadir (tümü altın), Ali Majid, Khalid Usman, Mohammad Amir Khan, Mohammad Umar, Salman Irshad, Sameen Gul, Tayyab Tahir (tümü gümüş), Arish Ali Khan, Sirajuddin ve Yasir Khan (tümü ortaya çıkıyor)

Quetta Gladyatörleri: Mohammad Nawaz (platin), Iftikhar Ahmed, Mohammad Hasnain, Naseem Shah (tümü elmas), Ahsan Ali, Mohammad Irfan, Sarfaraz Ahmed, Sohail Tanvir, Umar Akmal (tümü altın), Ali Imran, Ghulam Mudassar, Hassan Khan, Khurram Shahzad ( tamamı gümüş), Abdul Wahid Bangalzai, Ashar Qureshi ve Mohammad Shahzad (tümü ortaya çıkıyor)

Umar Farooq, ESPNcricinfo’nun Pakistan muhabiridir.