Mar
22
2023
0

Ja Morant, antrenmana döndükten sonra ‘daha akıllı’ bir yaklaşım sözü verdi

DOSYA–Ja Morant, Memphis Grizzlies’in 12. numarası. Jamie Squire/Getty Images/AFP

Ja Morant Salı günü yaptığı açıklamada, askıya alınmasından bu yana ilk kez Memphis Grizzlies takım arkadaşlarıyla idmana dönerken kendisinin daha sorumlu ve daha akıllı bir versiyonu olmayı öğrendiğini söyledi.

Grizzlies süper yıldızı, 4 Mart’ta Colorado’daki bir striptiz kulübünde ateşli silah sallarken çekilmiş bir videosunu yayınladığından beri oynamadı.

23 yaşındaki oyuncu daha sonra NBA’e zarar verdiği için sekiz maçlık bir uzaklaştırma cezasına çarptırıldı, ancak şimdi muhtemelen Çarşamba günü oyuna geri dönebilir.

Morant, gazetecilere, stresi yönetmeye yardımcı olmak için hala terapi gördüğünü söyledi ve Florida’da alınan tedaviyi “devam eden bir süreç” olarak nitelendirdi.

Morant, “Tabii ki iki haftadır oradayım ama bu tamamen daha iyi olduğum anlamına gelmiyor” dedi.

“Yani bu benim için devam eden bir süreç ve çıktığımdan beri hala devam etmekteyim.”

NBA, internette yayınlanan videoda Morant’ın “sarhoş” durumda olduğunu söylerken, Grizzlies yıldızı alkol sorunu olmadığını söyledi.

Morant, “Hiç alkol sorunu yaşamadım,” dedi. “Stresle nasıl başa çıkacağımı öğrenmek, stresle daha önce başa çıkmaya çalıştığım ve hata yapmama neden olan yöntemler yerine stresle olumlu bir şekilde başa çıkmak için danışmanlığa gittim.”

Morant, geçen ay yaşanan kargaşanın Memphis sezonunu gölgede bırakmasından dolayı üzgün olduğunu da sözlerine ekledi.

“Geçmişte çok fazla olumsuz ilgiye neden olan hatalar yaptım – sadece bana değil, aileme, ekibime ve organizasyona da. Bunun için tamamen üzgünüm,” dedi Morant.

“Şimdiki işim daha sorumlu, daha akıllı olmak ve artık bunların hiçbirine sebep olmamak.”

İLGİLİ ÖYKÜLER


Aboneliğiniz kaydedilemedi. Lütfen tekrar deneyin.


Aboneliğiniz başarılı olmuştur.

Sonrakini Oku

En son haberleri ve bilgileri kaçırmayın.
READ  NBA All-Star Game 2021 canlı skor, güncellemeler, Team LeBron vs. Team Durant'tan önemli anlar

Abone olmak SORGULAYAN PLUS The Philippine Daily Inquirer ve diğer 70’den fazla başlığa erişim elde etmek, 5 adede kadar gadget paylaşmak, haberleri dinlemek, sabah 4 gibi erkenden indirmek ve sosyal medyada makaleler paylaşmak için. 896 6000’i arayın.

Geri bildirim, şikayet veya sorularınız için, bize Ulaşın.