Mar
21
2023
0

Habs Savunması, Ön Plan | Özellik

Justin Barron, Montreal Canadiens (Fotoğraf: Martin Chevalier, Journal de Montreal)

ROKET SPOR MEDYA | MONTRAL, KK. – 10 Şubat’ta Montreal Canadiens, savunma oyuncusu ile sözleşme imzaladı. Ürdün Harris iki yıllık, 2,8 milyon dolarlık bir sözleşmeye.

2018 NHL Giriş Draftında Montreal tarafından üçüncü turda (genel olarak 71.) seçilen Harris, yılın başından bu yana güvenilir ve nispeten sabitti. Alt vücudundaki sakatlıktan önce, 22 yaşındaki oyuncu 60 maçta üç gol ve 12 asist kaydetti ve maç başına ortalama 18:34 buzlanma süresine sahipti.

Birden fazla sakatlıkla mücadele eden bir yeniden yapılanma takımında Harris, genç yaşına rağmen iyi oynamayı başardı. Harris’in gelişimi ve oyun kalitesi, bu sezonun olumlu hikayelerinden biri.

Ancak Harris, bu yıl oyunuyla övgüyü hak eden tek genç savunma oyuncusu değil. Yaralanmadan önce hem Arber Xhekaj Ve Kaiden Gühle her ikisinin de önümüzdeki yıllarda Kanadalıların savunma tamamlayıcısının bir parçası olma potansiyeline sahip olduğunu gösterdi. Guhle muhtemelen arka uçta en iyi dakikaları kazanıyor olacak.

Dahası, Hab’ların sistemlerinde iyi savunma beklentileri de var.

Canadien’in blueline’daki geleceği parlak ve 2023 NHL Giriş Draftından sonra daha da parlak olabilir.

Peki Canadiens savunma üçlüsü 2024-25’te nasıl görünebilir?

Gaziler

Her takımın tecrübeli oyunculara ihtiyacı vardır. İyi eski oyuncular liderlik, deneyim ve potansiyel olarak genç oyunculara akıl hocalığı yapma yeteneği getirebilir.

Bu yıla kadar, David Savard bu emektar rolü çok iyi oynamıştır. Savard buzun içinde ve dışında örnek olarak liderlik ediyor. Ayrıca doğru şekilde oynuyor ve 163 bloklu şutla takıma liderlik ediyor.

Sırasında Joel Edmundson sağlıklıyken pek iyi oynamadı, takımın başka bir lideri ve soyunma odasında çok seviliyor. Edmundson, 60 dakikada bir bloklu şutlarda takıma liderlik ediyor ve 21 maç kaçırmasına rağmen 91 isabetle dördüncü sırada yer alıyor.

Ancak hem Savard hem de Edmundson muhtemelen 2023-2024’ten sonra takımda olmayacak. Edmundson bu yıl ticari ilginin bir parçasıydı ve büyük olasılıkla bu yaz veya gelecek sezon işlem görecek.

READ  Canadiens @ Jets: Aynı Üzücü Hikaye | HABS ÖZETİ

Savard, 2024-2025’e kadar sözleşme imzaladı ancak başka bir takımın ilgisini çekebilecek türden bir savunma oyuncusu. Sözleşmesi bitene kadar Hab’larda kalmasını beklemiyorum.

Bu yapraklar Chris Wideman Ve Michael Matheson. İkisi arasında, önümüzdeki birkaç yıl içinde Hab’larda kaldığını gördüğüm tek kişi Matheson. 2025-26’ya kadar imzası var ve gelecek yılın son takas tarihinden sonra takımda kalan tek eski oyunculardan biri olabilir.

2024-25’te Matheson’un Habs’ın dördüncü veya beşinci savunucusu olacağına inanıyorum, bu onun yetenek düzeyine uygun ve takım üzerinde bir etkiye sahip olmasına izin veren bir rol.

Çaylaklar

Bu sezon hayranlar, dört çaylağın NHL oyunları oynadığını görme şansı buldu: Harris, Arber Xhekaj, Justin Barron, Ve Kaiden Gühle.

Hepsi, iyi NHL savunucuları olma yeteneğine sahip olduklarını gösterdi.

Harris iyi bir orta saha savunucusudur. Son derece iyi kayıyor, güvenilir, kaliteli paslarla hücuma geçişe yardımcı oluyor ve maç kağıdına katkıda bulunmak için hücuma katılabiliyor.

Xhekaj fiziksel olarak heybetli, ağır bir şutu var ve avantajlı oynuyor. Ne yazık ki, Edmonton Oilers’ın defans oyuncusu Vincent Desharnais ile yaptığı kavga sırasında vücudunun üst kısmından sakatlanmasının ardından sezonun geri kalanında yok.

Xhekaj’ın takım arkadaşlarını savunma isteği ve sert vuruşları onu taraftarların gözdesi yaptı. Gelecekte, onu rekabetçi bir Habs takımında alt sıralarda oynarken görüyorum.

Barron çok ilgi çekici bir aday. Ezici bir eğitim kampından sonra, temellerini bulmak için zaman ayırdığı AHL’ye gönderildi. Ancak Barron oyununu geliştirmek için çok çalıştı ve geri çağrıldığından beri bunu gösteriyor.

Barron’un şu anda Kanadalılar ile 27 maçta üç golü ve 13 puanı var ve hücumda biraz avantajı olduğunu gösteriyor. Kendini geliştirmeye devam ederse kadroda yer alacak.

Son olarak, Guhle muhtemelen geleceği en parlak çaylak defans oyuncusu. Kıdemli gibi oynuyor ve zaten istikrarlı bir üst düzey oyuncu gibi görünüyor. ile yapılan bir röportajda spor ağıCanadien’in oyuncu geliştirme Direktörü Rob Ramage, onu Ryan McDonagh ile bile karşılaştırdı.

READ  Habs Fan Forumu: Caufield Ülkesi | VİDEO

Gülle oynadığı 44 maçta şimdiden 18 puana sahip. Birkaç yıl içinde, kesinlikle en iyi eşleşmede oynayacak.

Beklentiler

İki Kanadalı savunma oyuncusu adayları yıl boyunca manşetlerde yer alıyor. tabi ki konuşuyorum Lane Hutson Ve Logan Mailloux.

Hutson, geçen yıl Kanadalıların 62. draft seçimiydi. Taslak sırasında zar zor 5 fit 9 ve 148 pound olan birçok izci, küçük yapısının NHL’de oynama şansını engelleyeceğine inanıyordu.

O zamandan beri, Hutson 5 fit-10’a ulaştı ve 10 kilo kas ekledi.

Çaylak sezonunda 33 maçta 12 gol ve 43 sayı kaydetti ve bu da NCAA’yı tüm savunma oyuncuları arasında sayı olarak yönetiyor.

Üretimi aynı zamanda 1990-91’den bu yana NCAA birinci sınıf savunma oyuncusu için hem sayı hem de maç başına sayı açısından en verimli sezon.

Hutson’ın yüksek bir hokey IQ’su ve elit sopa kullanımı ve vizyonu var. Bu, dört asist yaptığı bir maç da dahil olmak üzere bu sezon birçok kez gösterildi.

Üst düzey becerileri onu umut verici bir aday yapıyor ve onun ilk dört D-adamı olduğunu görüyorum.

Mailloux, 2021’de Kanadalılar tarafından tartışmalı bir ilk tur seçimiydi. O zamandan beri Mailloux, terapi seanslarına ve bir rıza programına katıldı.

Mailloux buzda bu sezon iyi şeyler gösterdi. 56 maçta 24 golle OHL’de defans oyuncularının gollerinde lider.

1,8 boyunda ve 212 pound ağırlığındaki genç, sert bir şut ve harika bir hücum savunucusu olma yeteneğine sahip. Hatta bu sezon London Knights ile doğal bir hat-trick yapmayı bile başardı ve hedeflerinden biri Michigan olmak.

READ  GM Aramasını Daraltıyor | Kanadalılar Bağlantı ep 174

2024-2025’te Habs’ın en iyi eşleşmelerinden biri olmalı.

En Yeni Hab

Geçen hafta Kanadalılar, Jayden Struble’ı iki yıllık giriş seviyesi bir sözleşmeye imzalayarak resmi olarak organizasyona ekledi.

2019’da ikinci tur seçim (toplamda 46.) olan Jayden, hareketli, güçlü, fiziksel ve sorumluluk sahibi bir d-man.

Struble hücum odaklı değil ve NHL Seviyesinde hücuma çok fazla katkıda bulunmasını beklemiyorum. Ancak, ilginç bir aday olmaya devam ediyor.

Organizasyondaki birçok sol vuruşlu savunmacıdan biri olduğu için büyük kulüpte bir kadro yeri için rekabet etmesi gerekecek. Bunu göz önünde bulundurarak, büyük olasılıkla gelecek yıl Laval Rocket ile oynayacak.

Gelecek Görünümü

Bu değerlendirmeden sonra, Hab’ların gelecekte çok iyi bir ilk altı rotasyonuna sahip olacağına inanıyorum.

Değerlendirmem, herhangi bir serbest oyuncu transferini veya gerçekleşebilecek genç defans oyuncularını içeren takasları hesaba katmıyor. Bu nedenle, Habs savunma grubu beklenenden daha iyi olabilir.

Bunu akılda tutarak, 2024-2025’te Habs ilk altısının böyle görünebileceğine inanıyorum.

Kaiden Guhle – Lane Hutson

Mike Matheson – Logan Mailloux

Arber Xhekaj / Jordan Harris – Justin Barron

Bu kadro derin, yetenekli ve çeşitlidir. Forvet grubundaki değişiklikler ve forvet çaylaklarının ve potansiyellerinin geliştirilmesiyle, bu savunma grubu grubunun 2024-25’te Kanadalıların rekabetçi bir takım olmasına izin vereceğini düşünüyorum.

Canadiens Connection Podcast’ini dinleyin