Eyl
01
2023
0

Fiba Dünya Kupası: Fontecchio parlıyor, ancak ‘şaşırtıcı’ Datome İtalya’ya kıvılcım sağlıyor

İtalya teknik direktörü Gianmarco Pozzecco, Fiba Dünya Kupası ikinci turunda Sırbistan’ı yendikten sonra oyuncularıyla birlikte kutlama yapıyor. -MARLO CUETO/INQUIRER.net

MANİLA, Filipinler – Simone Fontecchio, Cuma gecesi Fiba Dünya Kupası’nın ikinci turunda İtalya’nın Sırbistan’ı 78-76 yenmesini sağlayan 30 sayıya ulaştı.

Ancak Utah Jazz’in öne çıkan yıldızı, takımın yaşlanan kaptanı Gigi Datome olmasaydı, bu muhteşem geri dönüşün büyük bir kısmının mümkün olamayacağını söyledi.

“Demek istediğim, Gigi sadece bir efsane. Quezon City’deki Smart Araneta Coliseum’daki galibiyetten kısa bir süre sonra Fontecchio, “Bugün yaptığı şey, kariyerinin zirvesinde sadece bir kirazdı ve bu inanılmaz bir şey,” dedi.

“Bize yolu gösterdi. 16 geride ne olursa olsun oynamaya devam etti. Kaç yaşında? 35 mi? O tek kelimeyle muhteşemdi, örnek teşkil ediyordu” diye devam etti.

EuroLeague şampiyonu Datome maçı 10 sayıyla tamamladı ve bu sayının büyük bir kısmı Eagles’ı hücum menzilinde tutan üçüncü çeyrek telaşından geldi.

Bu, aynı zamanda Detroit Pistons ve Boston Celtics’te de oynayan, Cuma gecesinden önce sadece tek haneli rakamlarla sınırlı olan ve birkaç gece önce Gilas’a karşı kazanılan galibiyet de dahil olmak üzere, tecrübeli oyuncu için zamanında yükselen bir performanstı.

Fontecchio, “O bizim kaptanımız, o bizim liderimiz, o hayal edebileceğiniz en iyi takım arkadaşı ve bu bizi gerçekten geri dönüş yapmak için vücudumuzdaki son direnişi bulmaya itti” dedi.

Fontecchio ve Datome bundan sonra, yazının yayınlandığı tarihte Dominik Cumhuriyeti’ne liderlik eden Porto Riko ile karşı karşıya gelecek.

Bu üç takım ve Sırbistan, çeyrek finalde yer almak için sıkı bir yarış içindeler; bu, Karadağ’ın yine Cuma gecesi Mall of Asia’da ciddi bir şekilde test ettiği favori ABD Takımıyla bir çatışma anlamına gelebilir.


Sonrakini Oku

En son haberleri ve bilgileri kaçırmayın. beğenmek bizi takip edin

Abone olmak SORUŞTURUCU PLUS The Philippine Daily Inquirer ve diğer 70’ten fazla başlığa erişim elde etmek, 5’e kadar gadget paylaşmak, haberleri dinlemek, sabah 4 gibi erken bir saatte indirmek ve sosyal medyada makaleler paylaşmak için. 896 6000’i arayın.

Geri bildirim, şikayet veya sorularınız için, bize Ulaşın.