Eyl
01
2023
0

Asya Kupası 2023 – Ind vs Pak – Babar Azam yerel bilgiye güveniyor

Pakistan, Asya Kupası A Grubu’ndaki son maçına Cumartesi günü Pallekele’de Hindistan’la, Çarşamba günü Multan’da Nepal’i yenen takımla çıkacak. Bu, Pakistan’ın ikinci kez kadrosunu bir gün önceden belirlemeyi seçmesi ve bu uygulamanın turnuva boyunca devam etmesi planlanıyor. Ancak, etrafta yağmur olması ve maçın önemli ölçüde kesintiye uğrama ihtimali nedeniyle, Asya Kupası’nın resmi ev sahipleri kura çekimine kadar değişiklik yapma seçeneğini elinde tutuyor.
Bu, Hindistan’ın turnuvadaki ilk maçı olurken, Pakistan’ın zaferi onlara grup birincisi olarak Süper Dörtlü’de yer almayı garanti edecek. Hindistan’a karşı maç Pallekele’de oynanırken, Pakistan kaptanı Babar Azam, yeterince oyuncusunun son zamanlarda Sri Lanka’da vakit geçirmesinin “bir çeşit iç saha avantajına” sahip oldukları anlamına geldiğini söyledi.
Cuma günkü basın toplantısında “Son iki aydır buradayız” dedi. “Testleri oynadık [against Sri Lanka] burada, sonra LPL ve ardından Afganistan dizisi. Koşullar hakkında yeterli bilgimiz var ve kapı sportif bir kapıya benziyor. Sri Lanka’daki koşulların Pakistan ve Hindistan’daki koşullara oldukça benzediğini gördüm. Vuruş yapmak için geldiğinizde zaman ayırıyorsunuz ve doğru kanallarda bowling oynuyorsunuz.”
Pakistan ve Hindistan arasındaki maçlar duygusal açıdan bu kadar gerginken, eski Hindistan başantrenörü Ravi Shastri ESPNcricinfo’ya kazananı belirleyecek şeyin sayılar değil mizaç olacağını söyledi. Son zamanlarda, taraflar arasındaki bir dizi müsabaka, her iki takım için de kapsamlı galibiyetlerle sonuçlandı; diğer taraf, elinden gelenin en iyisini yapamadı.
Hindistan’ın geçen yılki T20 Dünya Kupası’ndaki son top zaferi sıradışı bir durumdu; Bundan önce, 2019 Dünya Kupası’nda ve 2018 Asya Kupası’nda iki kez büyük galibiyetler elde ettiler; ancak Pakistan, 2021 T20 Dünya Kupası’nda ve 2017 Şampiyonlar Kupası finalinde de benzer şekilde dominanttı. Ancak 2023’e gelindiğinde Babar, tarafının bu durumun kendilerini alt etmesine izin vermeyeceği konusunda ısrar etti.

“Bu maçın baskısını hissettiğimizi düşünmüyorum” dedi. “Kontrol edebildiklerimize odaklanıyoruz. İvmemizi sürdürmek istiyoruz. Çocuklar heyecanlı. Hindistan-Pakistan’ın yüksek yoğunluklu bir maç olduğunu biliyorsunuz ve taraftarlar da bunu bir süre bekliyor. Biz de aynı şekilde heyecanlıyız.” . Aynı üst sırayı sürdüreceğiz; ancak iyi bir başlangıç ​​yapamazsak, orta sıranın yükselmesi beni cesaretlendiriyor. Katılıyorlar. Bir süredir orta sıranın gerisinde kalıyorduk. ama şu anda iyi tepki veriyorlar.”

READ  Son Maç Raporu - Lancashire - Worcs North Group 2021

Pakistan’ın görünüşte ev sahipliği yaptığı bir turnuvada diğer taraftan daha fazla seyahat etmek zorunda kalması nedeniyle odada bir fil var. Nepal’e karşı oynayacakları maç için Colombo’dan Multan’a uçarak başladılar ve Sri Lanka’ya dönmek için stadyumdan doğrudan havaalanına doğru yola çıktılar.

Hindistan’a karşı oynadıkları maçın ardından büyük olasılıkla 6 Eylül’deki Super Four maçı için Pakistan’a uçacaklar, ancak kalan tüm maçları için bir kez daha Sri Lanka’ya dönecekler. Hindistan’ın Pakistan’da oynamayı reddetmesi bunu bir zorunluluk haline getirdi ve ortaya çıktığı gibi, turnuva boyunca Sri Lanka’da kalarak çok daha hafif bir seyahat yükünün tadını çıkarıyorlar.

Babar, “Asya Kupası duyurulduğunda çok seyahat etmemiz gerektiğini biliyorduk. Fizikçiler ve antrenörler bizimle ilgilendi” dedi. “Program açıklandığından beri hazırlanıyorduk. Seyahat kriketin bir parçası [for which] hazırlıklı olmalısın; Bunun performansımızı etkilemesini beklemiyorum.”

Hatta Babar, yağmurun oyunbozanlık yapmasını umursamayacak kadar iyimserdi.

“Burada oynadığım süre boyunca havanın kriket üzerinde bir etkisi olduğunu görmedim. Radar etrafta yağmur olduğunu söyleyebilir ama gerçekte bu olmaz.”