May
16
2023
0

SEA Games 2023: Claudine Veloso, PH kickboks serisine üçüncü bir altın daha ekledi

Claudine Veloso, 32. Güneydoğu Asya Oyunlarında kazandığı altın madalyanın ardından bunu kutluyor. June Navarro/Sorgulayan

PHNOM PENH—Claudine Veloso, 32. Güneydoğu Asya Oyunlarında kickboksta K1 kadınlar -52kg kategorisini 3-0 yenen Vietnamlı Lin Bui Hai’yi kolay bir hedef olarak buldu.

Veloso, açılış zilinde inisiyatifi ele geçirdi ve sonraki üç rauntta Vietnamlıları kafasına ve vücuduna çeşitli yumruklarla yumruklayarak saldırıyı sürdürdü.

Bu Oyunlarda PH kickboks takımı için üçüncü altını aldıktan sonra Veloso, “Hemen ona saldırdım ve agresif tepki vermediğinde, sahip olduğum her şeyi vermem gerektiğini biliyordum” dedi.

Daha önce Gretel De Paz, Morodok Techo Ulusal Stadyumu’ndaki Elephant Hall’da Endonezyalı Ndapataka Susanti’yi 3-0 yenmek için bir dizi isabetli vuruş yaptı ve bayanlar düşük vuruş -56kg altın madalyasını cebe attı.

De Paz, aynı yıl temas sporunu aldıktan sonra geçen yıl Hanoi’de gümüş bitirmekten kurtuldu.

“Saf bokstan kickboks’a geçiş kolay olmadı. Gerçekten alışmam zaman aldı. 31 yaşındaki De Paz, bu altın tüm sıkı çalışmanın ve fedakarlığın sonucudur” dedi.

Jean Claude Saclag, Pazartesi gecesi erkekler düşük tekme -63.5kg bölümünü geride bırakarak galibiyet serisine başladı.

Saclag, bu Oyunlarda üst üste üçüncü altınına giden yolda Kamboçyalı San Rakim’i 3-0’lık bir galibiyetle hırpalamak için hiçbir çabadan kaçınmadı.

Kalinga’nın 28 yaşındaki gururu daha önce Laos’tan Dimitri Kyttanasilalack’i 2022 Hanoi ve 2019’da Manila’da arka arkaya ele geçirdiği şampiyonlukları yarı finalde 3-0 mağlup etmişti.

İLGİLİ ÖYKÜLER


Aboneliğiniz kaydedilemedi. Lütfen tekrar deneyin.


Aboneliğiniz başarılı olmuştur.

Sonrakini Oku

En son haberleri ve bilgileri kaçırmayın.

Abone olmak SORGULAYAN PLUS The Philippine Daily Inquirer ve diğer 70’den fazla başlığa erişim elde etmek, 5 adede kadar gadget paylaşmak, haberleri dinlemek, sabah 4 gibi erkenden indirmek ve sosyal medyada makaleler paylaşmak için. 896 6000’i arayın.

READ  Mart Madness Sweet 16 maçı için USC vs Oregon oranlar, seçmeler, tahminler
Geri bildirim, şikayet veya sorularınız için, bize Ulaşın.