Mar
09
2021
0

Cokoviç’in 1 Numaralı Rekoru Belgrad’da Kalabalık Bir Kutlama Çekiyor

Zirvede yalnız olduğunu iddia eden herkesin dikkatine: Asla takılmadın Novak Djokovic Belgrad’da.

33 yaşındaki Sırp süperstarı, tarihi 311. haftasını Belgrad’daki uygun bir şekilde adlandırılan Novak 1 restoranında ailesi, arkadaşları ve şenlikli destekçilerle birlikte kutladı.

Daha: Djokovic 1 Numarada Haftalar Rekoru Kırdı

Djokovic, 48 yıllık ATP Sıralamasında haftalardır birincilik rekorunu kırdıktan sonra bir kahramanın eve dönüşünü karşıladı. 311. haftasını 1 numara olarak kutlayan Sırp süperstarı, rakibi Roger Federer ile paylaştığı rekoru kırdı ve şimdi tek başına tarihi zirvede yer alıyor.

Novak’ın babası Srdjan Djokoviç, dokuz kez Avustralya Açık şampiyonunu “tüm zamanların en büyük oyuncusu” olarak selamlayan Belgrad belediye başkanı Goran Vesic’in izniyle kutlamayı tanıttı.

Belediye Başkanı Vesiç sosyal medyada, “Bu gece, Belgrad Nole’un zaferini kutluyor.” Dedi. “Bugün, Belgradlı Novak Cokoviç tüm zamanların en iyi tenis oyuncusu.

“Halkımıza verdiğin neşe için teşekkürler Nole.”

Getty Images’tan yerleştirin

Müzik çınladı, hayranlar “Nole! Nole!” Daha sonra kutlamak için havai fişekler yola çıktı.

18 kez Grand Slam şampiyonu olan Djokovic ve ailesi maske takarken, restoranın dışında toplanan kalabalığın bir kısmı maske ya da sosyal mesafe takmıyordu.

Bu ekran, Corona virüsü güvenlik protokollerini büyük ölçüde göz ardı eden ve ardından birkaç oyuncunun Koronavirüse yakalandıktan sonra kapatılan Djokovic liderliğindeki Adria Turunun tekrar oynatılmasına ilişkin bazı endişeleri uyandırdı.

Melbourne şampiyonluk yarışının ardından Djokovic, bir inçlik bir yırtığın altında ezdiği karın kasında iyileşmek için biraz zaman aldı.

Dokuzuncu Avustralya Açık şampiyonluğuna koşmasıyla güçlenen Djokovic, altı kez şampiyon olduğu bu ay Miami Open’da aksiyona geri döneceğini duyurdu.

Fotoğraf kredisi: PEDJA MILOSAVLJEVIC / Getty