May
16
2021
0

Bugün Hiçbir Şey Kaçırmadı

Karolina Pliskova Şok oyununa karşı sadece 13 sayıyı yönetebildi. Iga Swiatek Pazar günkü Roma finalinde. Daha sonra Çek, Pazar gününün onun günü olmadığını hızlı bir şekilde açıkladı, ancak 19 yaşındaki rakibinin maçından da övgüyle bahsetti.

“Gerçekten harika oynadığını düşünüyorum,” dedi Pliskova. Biliyorsun, bana hiçbir şey vermedi.

Pliskova her sette bir oyun puanı aldı, ancak o zaman bile kariyeri boyunca kil üzerinde 22-5’e yükselen Swiatek’in göz kamaştırıcı atışlarıyla baş edemedi.

Pliskova, “Herhangi bir noktayı yapmamı ve sadece oyunumdaki herhangi bir şeyi oynamamı gerçekten çok zorlaştırdığını düşünüyorum,” dedi Pliskova. Süper hızlı oynuyordu. Sadece bunun için gittiğini sanıyordum. Sanırım harika bir gün geçirdi ve berbat bir gün geçirdim. “

Swiatek’i Bu Kadar Özel Yapan Nedir?

Döndür, yerleştir, servis yap – adını sen koy – Swiatek her şeyi oldukça iyi yapıyor.

Pliskova, “Ne kadar hızlı oynarsam oynayayım, bir çift, sadece birkaç, birkaç iyi şutum olduğunu düşünüyorum ve bence çok iyi yönlendirebiliyor ve daha da hızlı, özellikle de toprakta oynayabiliyor” dedi. “Çok fazla dönüşü olduğu için, bundan bir şeyler yapmanın çok zor olduğunu düşünüyorum.

“Özellikle bugün harika bir top yerleştirme yaptığını düşünüyorum. … Her şey süper derindi ve çizgilere yakındı. Oldukça büyük bir hizmet veriyordu. Demek istediğim, genel olarak iyi bir servisi var. Bence bugün genel olarak hiçbir şey kaçırmadı. “

WTA’ya göre düşen 13 puan, Premier 5, Premier Zorunlu, WTA 1000 seviyesinde tamamlanan bir WTA finalinde kaybedilen en az puandır.

Pliskova, bu kaybın anısını silmenin zor olacağını ve Roma’da zekice oynayıp arka arkaya üçüncü kez finale çıktığını hatırlamanın zor olacağını söylüyor. Önümüzdeki haftalarda yapması gereken budur.

READ  Happy Slam, ABD Takımı için Mutlu Bir Yerdir

“Şu anda pozitif gibi olmak çok zor, ama sanırım bu 46 dakika yüzünden bu hafta yaptığım her şeyi unutmaktan hoşlanamam” dedi.