Haz
17
2021
0

Thiem, Kosmos Spor Ajansı ile Anlaşmaya Vardı

Dominik Thiem Kosmos spor yöneticiliği ajansı ile anlaştı.

ABD Açık şampiyonu, Kosmos’un yeni spor ajansı için ilk büyük imza. Kosmos, FC Barcelona futbolcusu Gerard Piqué tarafından kuruldu ve yönetildi.

Daha: Nadal, Wimbledon veya Olimpiyat Oynamayacak

Yeni bölüme, aynı zamanda Thiem’in menajeri olan eski tenisçi Galo Blanco başkanlık edecek.

Bu, 2018’de Blanco tarafından çalıştırılan Thiem için yeniden bir araya geldi. Thiem, 2020 Avustralya Açık finalinde Novak Djokovic’e düştükten ve 2018’de Roland Garros’ta Rafael Nadal’ı ikinci bitirdikten sonra 2020 ABD Açık’taki ilk büyük tacını ele geçirdi. 2019.

Roland-Garros’ta (2018 ve 2019) iki, Avustralya Açık’ta (2020) bir finale ulaşan Dominic Thiem, 2020’de ilk Grand Slam’i olan ABD Açık’ı kazandı. Ayrıca kendi adına 17 ATP şampiyonluğu var.

Şili’nin iki kez Olimpiyat altın madalyası şampiyonu Nicolas Massu, Thiem’e koçluk yapıyor ve fiziği Alex Stober ve kardeşi Moritz Thiem ile birlikte sık sık kutusunda görülen babası Wolfgang Thiem tarafından destekleniyor.

Dünya 5 Numaralı Thiem, bu sezon Roland Garros açılışında Pablo Andujar’a düşerek 9-8’lik bir rekor kırdı. Avustralya Açık’ta Grigor Dimitrov’a yenilmesinin ardından motivasyon için mücadele ettiğini itiraf eden Thiem, Kosmos ile ittifakının “birçok olumlu şey getirmesine” yardımcı olabileceğinden umutlu.

Thiem, “Galo’nun tekrar takımın bir parçası olduğu için çok mutluyum. “Koçum olmayı bıraktığında bile bana ve aileme çok yakındı.

“Sezon istediğim gibi başlamadı, 2020’nin sonundaki seviyeye geri dönmek için çok çalışıyorum ve Galo’yu ve Kosmos ekibinin geri kalanını eklemek çok olumlu şeyler getirebilir.”

Blanco, Thiem ile olan iş ilişkisini yenilemeye hevesli olduğunu söyledi.

Blanco, “Kişisel düzeyde, bu projeye Domi ile başlayacağım için özellikle heyecanlıyım,” dedi. “Birbirimizi uzun zamandır tanıyoruz ve 2018 boyunca onunla çalışma fırsatı buldum. Her zaman çok iyi bir ilişki oldu ve bence bu bizi spor takımı, ailesi ve Kosmos ile birlikte, harika bir takım.”

READ  Serena On Clay Zorlukları

Blanco, kendisini yeni projeye adamak için Kosmos Tennis’in yarışma direktörü olarak görevinden ayrılacak. Şu anda Davis Kupası finalleri direktörü Albert Costa da yarışma direktörü rolünü üstlenecek.

Fotoğraf kredisi: Mark Peterson/Corleve